Strefa wiedzy

Publikacje

Dzielimy się z Państwem doświadczeniami, które zdobyliśmy w ciągu ostatnich 6 lat, wspierając naszych klientów w budowaniu organizacji na mocnych stronach i sami tworząc taką firmę.

Przez nasze programy rozwojowe oparte
na grach i symulacjach szkoleniowych, dedykowane odkrywaniu zarządzaniu talentami, przeszło do tej pory ponad 2 tys. ludzi ze stanowisk zarządczych i specjalistycznych w różnych branżach.

W opracowaniu Talenty polskich zespołów głosem liderów, znajdziesz konkretne przykłady i wskazówki jak budować zespoły w oparciu o talenty, jakie pułapki skrywają najczęściej występujące talenty i na co warto zwracać uwagę pracując z talentami, by nie znaleźć się w ich cieniu.   

Nasi goście i gościnie oraz eksperci i trenerki z Pracowni Gier, dzielą się swoimi historiami i najlepszymi praktykami, które pomagają budować swoje firmy i zespoły na mocnych stronach pracowników. Opowiadają o tym, jak wykorzystują podejście CliftonStrengths w swojej pracy (i życiu).

Przygotowaliśmy poradnik ze wskazówkami rozwojowymi, konkretnymi ćwiczeniami oraz kluczowymi pytaniami managera_ki  i team leadera_ki, jakie warto sobie zadać chcąc budować silny zespół w oparciu o talenty Gallupa i mocne strony.

Najlepszy teambuilding to ten, który integruje się z codziennymi aktywnościami, stając się niemal nieodczuwalny, a jednak nieustannie wpływający na atmosferę i wyniki pracy.

Ten kalendarz to zbiór inspiracji i pomysłów, które pomogą Wam utrzymać ten proces przez cały rok – z lekkością i pozytywnym nastawieniem.

Publikacja „Gry w kulturze organizacyjnej” została stworzona przez ekspertów Game Changers Academy, praktyków z biznesu i specjalistów z obszaru zarządzania zmianą, rozwoju biznesu, budowania zespołów, marketingu.

W tej publikacji pochylamy się nad konkretnymi rozwiązaniami – wsparciem w procesach budowy i transformacji kultury organizacyjnej. Opisane są tu konkretne narzędzia i rozwiązania, sprawdzone w działaniu i poparte rekomendacjami grona klientów, którzy wracają, aby dowiedzieć się więcej.

W tym ebooku, przygotowanym przez zespół Pracowni Gier Szkoleniowych, odnajdziesz skarbnicę pomysłów na mini-gry teambuildingowe, energizery do spotkań i ćwiczenia kreatywne, które można przeprowadzić samodzielnie w swoich zespołach.

To zaproszenie do eksplorowania nowych metod pracy zespołowej, od prostych ćwiczeń integracyjnych po bardziej złożone wyzwania intelektualne i emocjonalne.

Czy zastanawiał(*)ś się kiedyś, czy współpraca jest faktycznie świętym Graalem, którego wszyscy szukamy? Czy zawsze musimy dążyć do tego, aby „grać do jednej bramki”? Cóż, przygotuj się na niewygodną prawdę: współpraca nie jest uniwersalnym lekarstwem i czasami… może okazać się trucizną! Tak, dobrze czytasz. W erze, w której podręczniki zarządzania

Współpraca w zespole – dlaczego ma kluczowe znaczenie dla organizacji i jak podnieść jej jakość? Praca zespołowa ma dzisiaj podstawowe znaczenie dla osiągania celów organizacji. Dlaczego? Możliwość połączenia kompetencji specjalistów z różnych obszarów pozwala w praktyce na uzyskanie lepszych efektów końcowych, pod warunkiem, że komunikacja w zespole i umiejętność kooperacji

Bez względu na profil działalności, fundamentem każdej organizacji jest prawidłowa komunikacja i współpraca w zespole pracowników, która w dużej mierze decyduje o rynkowym sukcesie firmy. Na przykładzie życia codziennego łatwo jednak o wniosek, że właściwa komunikacja w grupie to bardzo duże wyzwanie, które nie tylko wymaga zaangażowania i dobrej woli

Koniec roku to czas, kiedy dział HR staje często przed wyzwaniem zorganizowania niebanalnego wyjazdu integracyjnego, zazwyczaj podsumowującego cały rok w firmie. Takie wyjazdy mają przede wszystkim budować zespołowego ducha i zwiększać poczucie przynależności do firmy, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy. Na rynku funkcjonuje wiele firm eventowych, które wspierają

Integracja firmowa to nie tylko okazja do zacieśnienia więzi między pracownikami, ale również doskonały sposób na budowanie zespołowego ducha i motywację do dalszej pracy. Chociaż jesteśmy przekonani, że integrację można (i warto) zorganizować niemalże wszędzie, dostrzegamy, że pewne lokalizacje sprzyjają lepszemu przebiegowi takich wydarzeń niż inne. Dlatego postanowiliśmy stworzyć autorski