Integracja zespołu – sTWORZYMY ZGRANY ZESPÓŁ

INTEGRACJA ZESPOŁU TO SZEREG WYZWAŃ…

PRACUJEMY Z GRAMI, BO… POMAGAJĄ:

  • zmieniać nawyki, budować postawy,
  • dostrzegać zależności,
  • zdobywać nowe umiejętności,
  • są świetnym treningiem komunikacji współpracy,
  • wspólna rozgrywka wzmacnia poczucie przynależności do zespołu,
  • stosując gry, pomagamy organizacjom działać lepiej i efektywniej.

Co to jest spotkanie integracyjne?
Spotkania integracyjne to świetna metoda budowania więzi i motywowania zespołu (na etapie teambuildingu lub rozwoju kompetencji). Dzięki wykorzystaniu gier integracyjnych możemy łączyć przyjemne z pożytecznym – z jednej strony ciekawa formuła na spędzenie czasu przy jednoczesnym rozwiązywaniu problemów oraz wzmacnianiu silnych stron i woli współpracy. Wykorzystanie metod gier w integracjach zespołów lub w całej społeczności firmowej pozwolą osiągnąć wyznaczone cele, a tym samym stworzyć zespół, który poradzi sobie z każdym wyzwaniem. O zaangażowanych pracownikach marzy każda firma, a zgrany zespół to cel każdego managera i team leadera. 

Cel integracji pracowników
Dobrze zaprojektowane spotkanie integracyjne może bardzo efektywnie wpłynąć na relacje w zespole i przyczynić się do poprawy atmosfery w firmie. Warto korzystać z narzędzia w pełni świadomie i wiedzieć, jakie korzyści mają płynąć ze spotkania integracyjnego. Niezależnie od tego czy głównym celem jest poprawa komunikacji, umiejętności współdziałania czy wzrost zaufania i satysfakcji, płynącej z przynależenia do zespołu. Sposób organizacji spotkania integracyjnego powinien uwzględniać aktualne potrzeby zespołu, aby zwiększyć zaangażowanie uczestników. Należy również zastanowić się, która z aktywności może być atrakcją dla pracowników, a przy okazji pasuje do specyfiki branży. 

Dlaczego integracja jest ważna?
Integracja to nic innego jak łączenie – zarówno ludzi wewnątrz zespołów (teambuilding), nowych pracowników ze strukturami firmy (onboarding), jak i działów firmy, które muszą współpracować ze sobą dla wspólnego celu. Spotkania integracyjne wykorzystujące metodę gier umożliwiają budowanie pozytywnych relacji pomiędzy pracownikami a pracodawcą, a także mogą pozytywnie wpływać na kreatywność i motywację. Ponad to wspólna zabawa pozwala również na redukcję stresu oraz napięć, które pojawiły się w toku współpracy. 

Po co są spotkania integracyjne?
Zgrany zespół pracuje bardziej efektywnie, lepiej się komunikuje i skuteczniej radzi sobie z problemami. Niezależnie od tego, czy zespół stanowią ludzie, pracujący ze sobą od lat, czy budowanie zespołu dopiero się rozpoczęło – wspólne spędzanie czasu na neutralnym gruncie pomoże usprawnić komunikację i zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia konfliktów w zespole. W obliczu wyzwania spadającego zaangażowania i permanentnej pracy zdalnej, integracje zespołu są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Zespół jest spragniony relacji nieformalnych, kontekstów do porozmawiania i robienia razem rzeczy poza zawodowych.  

Czy integracja zespołu online jest możliwa? 

To pytanie zadaje sobie wielu managerów. Sami je zadaliśmy sobie w zespole Pracowni Gier w marcu 2020 roku, gdy z mistrzów dużych spotkań integracyjnych musieliśmy zdigitalizować naszą metodę i zapewnić uczestnikom i uczestniczkom równie wciągające i angażujące doświadczenie online. Tak powstała cała oferta integracji online, z której do tej pory skorzystało kilkaset firm, realizując z nami spotkania integracyjne dla zespołów od kilku do kilkuset osób.  Mit o tym, że integracja online nie jest możliwa obaliliśmy wielokrotnie, kończąc spotkania integracyjne z ocenami 6/6. Przy zapewnieniu odpowiedniej gradacji trudności zadań i ich ciekawości, jesteśmy w stanie zaangażować do działania również online. I o tym, że integracja online jest możliwa, najczęściej mówią nasi zadowoleni klienci, którzy zanim zdecydowali się na integrację zespołu z wykorzystaniem gier, zadawali sobie właśnie to pytanie.  

INTEGRACJA ZESPOŁU – TEAMBUILDING

Spotkania pozwalające na lepsze poznanie się w zespołach, docenienie różnorodności i wypracowanie zasad sprzyjających dobrej współpracy

TALENTY GALLUPA, CZYLI WARSZTATY “STRENGTHS BASED TEAMS”

Trudno o lepszą integrację zespołu niż tę opartą na mocnych stronach jego członków. To spotkanie, podczas którego uczestnicy poznają i docenią mocne strony – swoje i innych członków zespołu.

To niezwykle pozytywne, wzmacniające doświadczenie. Gra, która jest jednym z elementów spotkania, pomoże lepiej zrozumieć czym są talenty Gallupa i jak wpływają na efektywność współpracy. 

Liczba osób: 6 – 16
Czas trwania: 60 min
Stacjonarnie lub online

GRY ZESPOŁOWE

To symulacje realizacji projektów zespołowych. Wnioski z tych rozgrywek będą doskonałą bazą do stworzenia listy dobrych praktyk współpracy, przy realnych wyzwaniach zawodowych. 

Przykładowe gry:

 

Liczba osób: od 4 do 70
Czas trwania: od 40 min do 2h
Online

Sprawdzony, bardzo lubiany przez uczestników, stacjonarny program integracyjny. Podczas spotkania obędą się dwie gry. Wnioski z pierwszej znajdą zastosowanie w kolejnej. Daje to ogromne pole  do pracy warsztatowej i prowadzi do wyciągnięcia cennych konkluzji, które zastosujecie w codziennej pracy. 

Liczba osób: 9+
Czas trwania: 2 – 3 h
Stacjonarnie

QUIZ

W tej pozornie prostej  formie, drzemie ogromny potencjał. Przy pomocy Quizu możemy przekazać ważne informacje  o firmie, spowodować, że poznacie pozazawodowe oblicze swoich koleżanek i kolegów albo oddacie się szalonej zabawie w teleturnieju rodem z lat 90. 

Liczba osób: 20+
Czas trwania: od 30 minut
Online

INTEGRACJA ZESPOŁU – ONBOARDING

Angażujący i skuteczny onboarding to kluczowy składnik budowania zespołu

Umiejętne zastosowanie metody gier, to gwarancja sukcesu programu onboardingowego. Warsztaty oparte na grach dają możliwość przekazania ważnych informacji i wartości organizacyjnych, w przystępny sposób. Udział w grze pozwoli nowym pracownikom na łatwe przełamanie lodów, poznanie się i szybką adaptację w zespole. 

Polecamy organizacjom, które chcą zachęcać pracowników do budowania kultury współpracy i otwartej komunikacji. Będą też okazją do przekazania dobrych praktyk w realizacji zadań i projektów. 

 

QUIZ WIEDZY O FIRMIE

Angażująca, interaktywna forma przekazywania wiedzy nowym pracownikom.  
Dzięki dobrze dobranym pytaniom i nutce rywalizacji, uczestnicy szybko i w miłej atmosferze, przyswoją niezbędne informacje.

GRA ZAPROJEKTOWANA NA MIARĘ

To bardziej złożony projekt, pozwalający na standaryzację procesu onboardingowego. Gra może być źródłem wiedzy o najważniejszych procesach i procedurach, produktach, strukturze, czy wartościach.
Jej założenia stworzymy wspólnie. Dostarczymy unikalny produkt, dostosowany  do potrzeb organizacji. 

INTEGRACJA ZESPOŁU – DUŻE SPOTKANIA FIRMOWE

Poniższe propozycje będą doskonałym sposobem na kick-off nowej strategii, dużego projektu, czy po prostu udane rozpoczęcie nowego roku czy kwartału.

KOLEKCJONERZY

Kolekcjonerzy to dynamiczna rozrywka, o dużym potencjale integracyjnym dla małych i naprawdę dużych zespołów. Wprowadza uczestników w świat zarządzania kontaktami z klientem w zespołach sprzedaży, szybkiej komunikacji i efektywnej współpracy. Dyskutuj, ustalaj strategię, rywalizuj!

Czas trwania: 1,5 – 2 h,

Liczba uczestników: 20 – 1000 

Dowiedz się więcej o grze Kolekcjonerzy

Wciągająca gra scenariuszowa,  w której uczestnicy wyruszają w podróż  w czasie, na pomoc słynnym wynalazcom. Rozgrywka pozwala na oderwanie się od codzienności i zanurzenie w ciekawej fabule, a atmosfera gry przywodzi na myśl filmy akcji. 

Czas trwania 2 – 2,5 h

Liczba uczestników: 20 – 1000

Dowiedz się więcej o grze Chronos Express 

 

QUIZ/FORECAST

Polecamy jako dynamiczny przerywnik spotkania  czy konferencji. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, ze to Wy zdecydujecie co będzie treścią grywalizacji!

Czas trwania: 30 – 60 minut

Liczba uczestników: 20 – 1000

To nasz okręt flagowy. Fabuła gry dotyczy ewolucji. Gracze wchodzą ze sobą  w interakcje, nawiązują relacje i uczą się  w jaki sposób osiągać cele w warunkach ciągłej zmiany.

Czas trwania 2,5 – 3 h

Liczba uczestników: 20 – 1000

Niezwykle angażująca symulacja dla dużych grup – pokazuje wartość współpracy, uczy poruszania się w zmiennej rzeczywistości, pojawiają się wątki opracowywania strategii i przywództwa.

Czas trwania: 2,5 – 3 h

Liczba uczestników: 20 – 1000 

INTEGRACJA ZESPOŁU – TRENING KOMPETENCJI

Każda gra szkoleniowa poza dobrą zabawą ma na celu zwrócić uwagę na istotne aspekty wspólnej pracy. Metafory zawarte w grze, skłaniają do refleksji nad własnymi postawami. Gra jest poligonem do ćwiczenia umiejętności i przyczynia się do poszerzania wiedzy poprzez dyskusje z innymi. Gry rozwijają kompetencje.

SPRAWDŹ, KTÓRY PRODUKT NAJLEPIEJ ODPOWIADA TWOIM POTRZEBOM.

Pozostańmy
w kontakcie

 

 

Czy wiesz jakie talenty dominują w firmach w Polsce? Jaki to ma wpływ na budowę zespołów? Jaki styl pracy wyłania się z określonych konfiguracji talentów? Jak wykorzystać tę wiedzę, żeby maksymalizować wyniki i budować skuteczną współpracę w zespołach. Zapraszamy do rozmów o silnych zespołach W cyklu 5 spotkań przyjrzymy się

Kreatywność jest zaraźliwa. Podaj dalej! Podziwiamy nasze dzieci, obserwując ich spontaniczność, wyobraźnię i zdolność do tworzenia niesamowitych światów, choć sami często zapominamy, że sami byliśmy kiedyś tymi małymi odkrywcami, pełnymi pomysłów i marzeń. Każdy z nas ma w sobie gen kreatywności – czasem trzeba go tylko trochę odkurzyć! Dla dzieci

Czy zastanawiał(*)ś się kiedyś, czy współpraca jest faktycznie świętym Graalem, którego wszyscy szukamy? Czy zawsze musimy dążyć do tego, aby „grać do jednej bramki”? Cóż, przygotuj się na niewygodną prawdę: współpraca nie jest uniwersalnym lekarstwem i czasami… może okazać się trucizną! Tak, dobrze czytasz. W erze, w której podręczniki zarządzania

Współpraca w zespole – dlaczego ma kluczowe znaczenie dla organizacji i jak podnieść jej jakość? Praca zespołowa ma dzisiaj podstawowe znaczenie dla osiągania celów organizacji. Dlaczego? Możliwość połączenia kompetencji specjalistów z różnych obszarów pozwala w praktyce na uzyskanie lepszych efektów końcowych, pod warunkiem, że komunikacja w zespole i umiejętność kooperacji stoją na

PRZYSZŁOŚĆ ROZWOJU PRCOWNIKÓW – VIDEO Z THE GAME OF PEOPLE DEVELOPEMENT    Jako Pracownia Gier Szkoleniowych stawiamy sobie za cel przybliżanie stanowiska osób odpowiadających za rozwój pracowników, liderów, zespołów i organizacji.     Od podstaw budujemy wydarzenia skupiające działy Human Resources, członków zarządu, prezesów, managerów, ekspertów. Takim spotkaniem była czwarta już

Bez względu na profil działalności, fundamentem każdej organizacji jest prawidłowa komunikacja i współpraca w zespole pracowników, która w dużej mierze decyduje o rynkowym sukcesie firmy. Na przykładzie życia codziennego łatwo jednak o wniosek, że właściwa komunikacja w grupie to bardzo duże wyzwanie, które nie tylko wymaga zaangażowania i dobrej woli