GENIUSZ, KTÓRY TKWI W PROSTOCIE
Olimpiada współpracy
- 4 godziny
- 6 - 100 osób
„Mój zespół nie ma doświadczenia z grami”, „Chcemy zapewnić integrację i zabawę, ale także ćwiczyć współpracę w zespole”, „Chcemy postawić na sprawdzone rozwiązania”. „Chcemy dowiedzieć się co możemy poprawić we współpracy i komunikacji w zespole” – gdy słyszymy od Klientów takie komunikaty, doradzamy wybór Olimpiady współpracy. Popularność tych warsztatów nie słabnie od lat, to jedna z najchętniej wybieranych pozycji z naszej oferty.
Warsztaty składają się z dwóch klasycznych gier komunikacyjnych. Po rozegraniu pierwszej z nich, uczestnicy analizują przebieg i wyciągają wnioski. Zastanawiają się jak usprawnić komunikację i współpracę w zespole. Bogatsi o to doświadczenie, przystępują do kolejnej gry, w która wymaga wykorzystania świeżo nabytych umiejętności. Taki scenariusz sprzyja uczeniu się, refleksji, ciekawym spostrzeżeniom i cennym wnioskom. Sprawia, że przed uczestnikami stają kolejne, coraz ciekawsze wyzwania. Olimpiada współpracy wciąga uczestników do wspólnej, pasjonującej zabawy, daje dużo pozytywnych emocji i pobudza ducha zespołowości.
W warsztatach Olimpiada współpracy, stosujemy gry takie jak: Symbole, Po Omacku, Team Puzzle, Webmaster. Ich dobór zależy od celu spotkania, liczebności grupy, warunków logistycznych etc.
Poza komunikacją i współpracą w zespole, warsztaty z Olimpiadą współpracy poruszają też takie zagadnienia jak: kreatywne rozwiązywanie problemów, praca pod presją czasu, wydajne wykorzystywanie czasu, integracja różnych kultur, branie odpowiedzialności za efekty pracy, podział zadań w zespole.
Olimpiada współpracy to idealne połączenie emocjonującej, dynamicznej rozgrywki z warsztatami komunikacyjnymi!
Zastosowanie:
- spotkania integracyjne,
- programy szkoleniowe dla managerów i specjalistów,
- warsztaty zespołowe z zakresu komunikacji i współpracy,
- jako inspiracja podczas spotkań strategicznych, planowania działań,
- wdrażanie nowych pracowników do zespołu,
- tworzenie nowych zespołów.
Korzyści dla organizacji:
- poprawa kompetencji zespołowych w zakresie komunikacji i współpracy,
- kształtowanie poczucia przynależności do zespołu,
- uświadomienie, że wszyscy gramy do jednej bramki i mamy wpływ na osiągnięcie celów organizacji ,
- rozwijanie i doskonalenie umiejętności nadzorczych i przywódczych oraz planowania czasu i zasobów,
- integracja pracowników.