SYMULACJA O TWORZENIU SIĘ ZESPOŁU, WYPRACOWYWANIU ZASAD WSPÓŁPRACY I OSIĄGANIU WSPÓLNEGO CELU

Łowisko

Uczestnicy wcielają się we właścicieli spółek rybackich żyjących z połowu ryb we wspólnym jeziorze. W wyniku ograniczenia zasobów jeziora oraz ryzyka całkowitego utracenia możliwości połowu, rybacy muszą znaleźć sposób, który jednak zapewni im dalsze połowy i możliwość zarabiania na życie.


Łowisko to metafora organizacji i jej działania w zróżnicowanych zespołach z różnorodnymi ludźmi. Zarządzanie obszarem połowu ryb okazuje się doskonałą okazją do interaktywnego doświadczenia przez uczestników współpracy i jej wyzwań.

Zastosowanie:

Korzyści dla organizacji:

Jedna z pierwszych rozgrywek

Grę oceniam jako interesującą, wymagającą strategicznego myślenia i obrazującą w niebanalny sposób korzyści pracy zespołowej. 

Twoja organizacja przygotowuje się do wdrożenia raportowania ESG? Mamy coś dla Was!

Chociaż świadomość ekologiczna i społeczna jest coraz silniejsza i cele wdrożenia raportowania ESG są nie tylko szczytne, ale i niezbędne do zrównoważonego rozwoju, to jednak przeniesienie strategii organizacji, na poziom poszczególnych działów i pojedynczych pracowników może wyzwolić szereg trudności.   Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, przedstawiamy nową wersję symulacji biznesowej „Łowisko ESG”, która przekształca złożone koncepcje zarządzania zasobami i współpracę w organizacji w angażujące, interaktywne doświadczenie. 

„Łowisko: wersja ESG” to rozgrywka zespołowa, podczas której uczestnicy doświadczają bezpośrednich skutków swoich decyzji na wspólne dobro.

Gra jest uzupełniona o sesję omówienia prowadzoną przez doświadczonego trenera, który pomoże uczestnikom zrozumieć kluczowe wnioski i zastosować je w praktyce organizacyjnej, szczególnie w kontekście wdrażania i raportowania ESG.