Kolekcjonerzy

Kolekcjonerzy to dynamiczna rozrywka, o dużym potencjale integracyjnym. Odpowiednio omówiona i przeanalizowana, da wartościową refleksję nad zarządzaniem kontaktami z klientem w zespołach sprzedaży, nauczy szybkiej komunikacji i efektywnej współpracy.

Kim jest kolekcjoner? Zbiera cenne, unikatowe przedmioty: antyki, dzieła sztuki, dokumenty. Coraz popularniejsze stają się zabytki sztuki użytkowej: przedmioty codziennego użytku, ceramika, meble. Nasz kolekcjoner, a właściwie grupa kolekcjonerów, działa na zlecenie pewnego dużego domu aukcyjnego. Ich zadaniem jest przeczesywanie antykwariatów, pchlich targów w Europie i na świecie – słowem wszystkich miejsc gdzie można tanio nabyć cenne przedmioty. Tym razem trafili na lotnisko w jednej z europejskich stolic, gdzie właśnie odbywa się wyprzedaż zgubionych przez podróżnych walizek. Od zaprzyjaźnionego pracownika lotniska dostają informację, że tym razem, oprócz bezwartościowych wakacyjnych bagaży w walizkach pojawi się nieco zabytkowej biżuterii, kilka interesujących dzieł sztuki oraz cieszących się dobrym wzięciem na rynku antykwarycznym pamiątek związanych z gwiazdami Hollywood. Lotniskowymi zakupami są zainteresowani wysłannicy kilku domów aukcyjnych, którzy będą ze sobą konkurować. Zapowiada się ekscytujący dzień!

Co więcej, uczestnicy odwiedzą więcej niż tylko jedną destynację, a pracownik lotniska przed każdą wyprzedażą wskaże, na które kolory walizek warto zwrócić uwagę, by mieć szanse wylicytować cenną zawartość. To gracze muszą ustalić, w które z nich zainwestują pieniądze swojego szefa. Nie będzie zachwycony kiedy dowie się, że zostały wydane na czyjąś brudną bieliznę. Wygrywa zespół kolekcjonerów, który zdobędzie najcenniejsze artefakty.

Aplikacja: AsobiZoom, Mentimeter

Uczestnicy ćwiczą:

Polecamy zespołom, które:

Grę Kolekcjonerzy postanowiliśmy wykorzystać podczas kwartalnego spotkania firmowego. Gra świetnie sprawdziła się do integracji online – rozgrywka była ciekawa, dynamiczna, zaskakująca i zaangażowała wszystkich członków zespołu. W kilkadziesiąt minut wspólnie przepracowaliśmy współtworzenie strategii i przećwiczyliśmy podejmowanie decyzji w zmiennych i niepewnych warunkach. Kolekcjonerzy na nowo przypomnieli nam, że warto mieć frajdę z tego, co się robi i nie poddawać się do ostatniej bitwytak w grze, jak i w egzekucji strategii firmy

Agnieszka Zawadka, CMO livespace.io,

Świetna forma „doświadczania zachowań”, integracji. Bardzo angażująca uczestników w odróżnieniu do tradycyjnych form warsztatowych.

Coś co wydawało się z pozoru łatwe, było w sumie sporym challengem logistycznym. 

Jestem bardzo zadowolony z udziału w grze. Pomogło mi to lepiej zgrać się z zespołem oraz świetnie rozpocząć dzień pracy. Zdecydowanie polecam!