Serdecznie zapraszamy przedstawicieli sektora publicznego do wspólnego odkrywania nowych perspektyw i rozwijania umiejętności niezbędnych do tworzenia lepszej przyszłości!
 14 listopada w ramach kolejnej edycji Forum Rozwoju Mazowsza, specjalnie dla Was rozegramy “Galerię Perspektyw”

Galeria Perspektyw to symulacja współpracy między urzędnikami a beneficjentami, ujęta w metaforę pracy nad odbudową jednego z największych witraży w Europe. 

Scenariusz gry oparty jest na autentycznych wydarzeniach. W obliczu nadciągającej II Wojny Światowej, majestatyczny witraż z katedry w Gloucester został zabezpieczony poprzez demontaż, dzięki czemu przetrwał konflikt. Niestety, instrukcje umożliwiające jego ponowne złożenie zaginęły. Jak zaradzić tej sytuacji i odtworzyć ten skarb? Uczestnicy gry wcielą się w role adeptów sztuki witrażownictwa. W trakcie zmagań z witrażem, przejdą przez kilka etapów: od formowania się zespołów, poprzez pracę w większych grupach, aż po wspólną sztafetę, która pokazuje, jakie satysfakcjonujące efekty przynosi dobra współpraca. W tym celu wezmą udział w kilku ćwiczeniach, które mają przygotować ich do odbudowy witrażu. 

 

Gra jest częścią programu szkoleniowego, który pozwala na: 

 • zrozumienie trzech perspektyw: indywidualnej, zespołowej i organizacyjnej;
 • pracę w warunkach rozproszonej informacji, promującą empatię i zrozumienie różnorodnych punktów widzenia;
 • refleksję nad kluczowymi aspektami współpracy: celami indywidualnymi, zespołowymi i organizacyjnymi;
 • analizę dobrych praktyk oraz identyfikację potencjalnych przeszkód w efektywnej współpracy;
 • zrozumienie znaczenia komunikacji i jej różnych form;
 • poznanie i zastosowanie modelu komunikacji Stewarta;
 • kreowanie atmosfery współdziałania, która sprzyja integracji i wzajemnemu poznaniu uczestników.

Do udziału w rozgrywce zapraszamy osoby, które: 

 • chcą rozwinąć kompetencje współdziałania w złożonych strukturach organizacyjnych urzędu, 
 • lubią pracować nad rozwojem swoich umiejętności przez doświadczenie i praktykę – w grze, jak w symulatorze lotów będzie można przetrenować się w działaniu,  
 • pracują w zespołach lub są częścią struktury wymagającej na co dzień dobrej komunikacji, umiejętności rozwiązywania problemów, 
 • chcą doświadczyć mocy synergii wynikającej ze współpracy różnych sektorów. 
 • potrzebują lepiej zrozumieć funkcjonowanie odrębnych sektorów, które muszą ze sobą współpracować. 

Poznaj program FRM 2023

Zachęcamy do udziału: 

 • Pracowników sektora publicznego, którzy na co dzień współpracują z beneficjentami.
 • Urzędników poszukujących elastyczności w reagowaniu na potrzeby społeczności.
 • Osoby, które chcą nabyć umiejętności niezbędne do efektywnego działania w ramach instytucji publicznych.
 • Wszystkich, którzy wierzą w możliwość budowania sprawniejszej i bardziej owocnej współpracy.

 

📅 14 listopada (wtorek)

⏰ 11:00 – 14:00  

📌 Centrum Konferencyjne na stadionie Legii Warszawa (piętro 1) 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

  Imię uczestnika

  Nazwisko uczestnika

  Stanowisko

  Numer kontaktowy

  Adres email

  Nazwa firmy

  Dlaczego chcesz wziąć udział w spotkaniu?

  *Zapoznałam/zapoznałem się z Klauzulą informacyjną[link do klauzuli informacyjnej RODO] Jak dotarła do Ciebie informacja o wydarzeniu? Mailing Pracowni GierZaproszenie indywidualne od Pracowni GierZaproszenie od organizatorów Forum Rozwoju MazowszaMedia społecznościowe (Facebook, LinkedIn)Polecenie współpracownika

  Spotkanie poprowadzi Anna Zielińska-Wolfigiel

  Doradczyni personalna i trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy zawodowej w firmach doradczych i po stronie klienta. Specjalizuje się w tematyce: doboru i oceny kompetencji personelu, wpierania komunikacji, zarządzania, negocjacji, sprzedaży. 

  Ukończyła także kurs coachów (Human Advice) a także kurs z certyfikatem MEN w zakresie stosowania gier i grywalizacji w edukacji. Uczestniczyła w licznych kursach i seminariach rozwojowych w Polsce i za granicą, między innymi w warsztatach Business Maestry organizowanych przez organizację Anthonego Robbinsa w Las Vegas, USA.  

  Prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych dla studentów studiów podyplomowych w zakresie rekrutacji, budowania zespołów, motywacji. Jest konsultantką i doradczynią klientów w programach rozwojowych i managerskich w Game Changers Academy. 

   

   

   

   

  Więcej o projekcie i powstaniu gry Galeria Perspektyw 

  To  jedno ze szkoleń, które powstało w wyniku współpracy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU)z Pracownią Gier Szkoleniowych Sp. z o.o. oraz Uniwersytetem Technicznym w Delft w ramach projektu pn. „Zgrany urząd”. Projekt był realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. W wyniku realizacji  projektu  MJWPU wdrożyła nowoczesny program szkoleniowy oparty o symulacje organizacyjne – adresowany zarówno dla urzędników jak i beneficjentów środków unijnych. Jednym z produktów wypracowanych w ramach projektu jest gra symulacyjna pt. „Galeria Perspektyw”, do udziału w której serdecznie zapraszamy.