WSPÓŁPRACA W ZESPOLE SKONCENTROWANA NA WSPÓLNYM CELU

Galeria perspektyw

Gra została zainspirowana historią wielkiego witraża słynnej (także za sprawą Harry’ego Pottera) katedry w angielskim Gloucester.  Aby uchronić dzieło przed zniszczeniem podczas wojny witraż zdemontowano, sporządzono szczegółową dokumentację i schowano. Witraż przetrwał wojnę, ale instrukcje według których można by go odtworzyć zaginęły. 

W Galerii perspektyw uczestnicy zmierzą się z wyzwaniem, przed jakim stanęli niegdyś konserwatorzy witraża w Gloucester. Będą musieli odtworzyć wzór, korzystając z niepełnych i rozproszonych informacji.

Warsztaty składają się z dwóch etapów, w każdym z nich uczestnicy staja przed innym wyzwaniem. Po pierwszej części spotkania wyciągają wnioski dotyczące organizacji pracy, właściwej komunikacji czy zarządzania projektem, które okazują się przydatne w kolejnym etapie rozgrywki. 

Dzięki takiej konstrukcji spotkania, uczestnicy łatwo przyswajają wiedzę i umiejętności, a atmosfera na sali z każdą chwilą staje się coraz bardziej gorąca.

Łączenie perspektyw w pracowni witraży

W pierwszym ćwiczeniu uczestnicy podzieleni zostaną na 3-4 osobowe zespoły, Będą musieli wspólnie odtworzyć różnokolorowy wzór witrażu, na przygotowanych do tego celu kartach. Przyda się właściwa komunikacja, sprawne dzielenie się wiedzą, dobra organizacja pracy, a także pamięć i spostrzegawczość. 

Po zakończeniu tego etapu, uczestnicy zastanowią się jak usprawnić współpracę w zespole. Wyciągnięte wnioski posłużą im w kolejnym, bardziej złożonym zadaniu.

Sztafeta skuteczności w pracowni witraży

Tym razem grupa zostanie podzielona na większe zespoły (8-12 osób), których zadaniem będzie odwzorowanie witrażu, poprzez właściwe ułożenie na sobie  przezroczystych tablic. Najpierw gracze muszą odkryć w jaki sposób ułożyć tablice, a następnie udoskonalić proces ich układania. W finale wszystkie zespoły muszą złożyć swoje witraże na zasadzie sztafety, w bardzo krótkim czasie. W tej grze uczestnicy mierzą się z presją czasu, a napięcie rośnie z każdą kolejną minutą, aż do emocjonującego finału!  Tego zadania nie da się wykonać w pojedynkę – potrzebny jest dobrze zorganizowany i sprawnie komunikujący się zespół!

Zapraszamy do ekscytującej przygody z grą Galeria perspektyw!