mjwpu pgs tud logo

 

1 stycznia wystartował 3-letni projekt Zgrany Urząd. To wyjątkowe partnerstwo  Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Pracowni Gier Szkoleniowych oraz holenderskiego Technologicznego Uniwersytetu w Delft.
Łącząc siły i unikalne zasoby tych trzech podmiotów opracujemy i wdrożymy nowoczesne programy szkoleniowe dla kadry MJWPU, ale też innych podobnych instytucji w Polsce.

Partnerstwo umożliwi pracownikom MJWPU udział w szeregu inspirujących warsztatów i szkoleń, rozwijających ważne i cenione na rynku pracy umiejętności XXI wieku: zarządzania,  współpracy w zespole, czy skutecznej komunikacji.  Całe przedsięwzięcie będzie wartościowe ze względu na kompetencje potrzebne w pracy w MJWPU, a także osobom zainteresowanym rozwojem osobistym.

Unikalność projektu  – Symulacje organizacyjne

W wyniku partnerstwa powstanie i zostanie wdrożona w MJWPU  zupełnie  nowa linia  szkoleń opartych o symulacje organiazcyjne, dostosowanych do jej  potrzeb i kontekstu działania.

Symulacje organizacyjne uchodzą za najnowocześniejsze metody treningowe, stosowane przede wszystkim przez sektor biznesowy, ale  coraz częściej także w administracji publicznej na świecie i w Polsce.

Badania nad szkoleniowymi walorami symulacji organizacyjnych prowadzone są od kilkudziesięciu lat,  m.in. na Uniwersytecie Technicznym Delft. Dowiedziono, że rozwój wiedzy i umiejętności poprzez symulacje jest nie tylko  możliwy, ale bardziej skuteczny  niż w  tradycyjnych szkoleniach.

Pracownia Gier Liderem Projektu!

Od 2004 roku tworzymy i wdrażamy nowatorskie narzędzia  szkoleniowe: analogowe i cyfrowe, o ugruntowanej pozycji na rynku. Współpracujemy z wieloma firmami oraz branżami, a także administrację publiczną, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wiele z naszych gier to narzędzia wygrywające międzynarodowe konkursy. Do grona naszych klientów należą m.in. Credit Agricole, Mercedes, ING, Energa, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Deloitte, PKO, McDonlads, Takeda, GSK, PZU, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. PGS ma w dorobku kilka partnerskich projektów w dziedzinie B+R  oraz dziesiątki nowatorskich wdrożeń w Polsce i zagranicą. asia koło

 

Liderem projektu ze strony Pracowni Gier jest Joanna Średnicka, współzałożycielka PGS, praktyk zarządzania, badaczka organizacji, która od kilkunastu lat wykorzystuje gry i symulacje organizacyjne do rozwoju potencjału ludzi i zespołów.
Partner zagraniczny – Delft University of Technology

To największa i najstarsza uczelnia techniczna  w Holandii, od lat współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi i badawczymi w Holandii oraz zagranicą, szeroko  znana z wysokiej jakości nauczania i badań. W projekcie, podczas wizyt studyjnych i bieżącej współpracy, sięgniemy do doświadczeń  TU Delft w wykorzystywaniu Symulacji Organizacyjnych do rozwoju umiejętności pracowników administracji publicznej i podnoszeniu sprawności organizacyjnej urzędów.

zdjecia mailing pgs mjwpu

 

Liderem zespołu ze strony Tu Delft będzie Dr L.J. Rens Kortmann (Delft University of Technology: The Faculty of Technology, Policy and Management, department Multi Actor Systems, section Policy Analysis).

Ekspert z ponad 15 -letnim doświadczeniem w zakresie projektowania symulacji organizacyjnych, szczególnie dla administracji publicznej.

 

Prace projektowe już trwają, efekty poznawać będziemy przez najbliższe miesiące. Oficjalne zakończenie projektu nastąpi w kwietniu 2021 roku. Trzymajcie kciuki!

FE_poziom_pl