22
Oct

tu delft17 października 2014 roku Joanna Średnicka – ekspert Pracowni w zakresie projektowania gier i badań organizacji poprowadziła wykład „Design Thinking and game design. How to design powerful simulations?” Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wykład został przeprowadzony z Warszawy przez komunikator Skype. Te 1,5-godzinne zajęcia dla 24 uczestników (studentów z różnych krajów) odbyły się w ramach kursu projektowania gier na Delft University of Technology.

Joanna Średnicka zaprezentowała podejście PGS do projektowania gier oraz nasze doświadczenie w tym zakresie. Przedstawiła także, przez jakie etapy przechodzi zespół zaangażowany w projektowanie. Po raz pierwszy zdalnie rozegrana została również gra Wieża Sunflower.

Dobrym podsumowaniem wykładu Joanny Średnickiej może być wypowiedź Heide Lukosch z Uniwersytetu w Delft: „Mogę tylko powiedzieć, że wykład został bardzo dobrze przyjęty przez studentów! Mieli dużo zabawy grając w grę, a wypowiedzi Joanny i przygotowanego przez nią filmu słuchali z uwagą. Myślę, że przede wszystkim przedstawione etapy rozwoju w ramach zespołu projektowego okazały się dla studentów czymś odkrywczym. W zeszłym tygodniu, dwie grupy miały konflikt w obrębie swojej drużyny o tym, jak postępować i które pomysły wybrać, aby pracować dalej. Usłyszeć, że jest to „normalne” zdarzenie w procesie projektowania – myślę, że to pomogło im bardzo.”

Zobacz także: