Pracownia Gier Szkoleniowych została zaproszona do Tajlandii do poprowadzenia warsztatu dla uczestników drugiej zimowej szkoły United Nations, poświęconej tematowi zrównoważonej konsumpcji i produkcji w rejonie Azji i Pacyfiku. Zajęcia rozpoczynają się już 17 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Uczestnikami szkoły są młodzi liderzy – przyszli decydenci – z krajów rozwijających się z tego regionu.
Celem tego spotkania jest poszerzenie wiedzy w zakresie zrównoważonej konsumpcji i produkcji, a tym samym przyczynienie się do opracowania i wdrażania polityki, modeli biznesowych i praktyk, które mogą promować zrównoważone zarządzanie zasobami.
14-dniowy program jest wypełniony wykładami teoretycznymi oraz zajęciami praktycznymi. W ramach warsztatów – Joanna Średnicka oraz Jagoda Gandziarowska-Ziołecka – poprowadzą rozgrywkę HEXGame. Wybór gry jest nieprzypadkowy. Gra HEXGame została opracowana w 1976 roku dla UNESCO przez zespół naukowców pod kierunkiem Richarda D. Duke’a. Powstała w odpowiedzi na pilną potrzebę wykształcenia kadry osób zarządzających w sektorze publicznym i prywatnym w Ghanie. Była częścią programu UNESCO wspierającego rozwój w krajach Trzeciego Świata i próbie rozwiązania ich dramatycznych problemów społeczno-ekonomicznych.
Uczestnicy zimowej szkoły będą mieli szansę doświadczyć silnie angażującego doświadczenia zarządzania państwem. Przy ograniczonych i trudno dostępnych zasobach, będą musieli negocjować na różnych szczeblach władzy, radzić sobie z lokalnymi kryzysami i niezadowoleniem społecznym.

Przeczytaj więcej nt. UN Winter School on Sustainable Consumption and Production in Asia and the Pacific
Przeczytaj więcej o historii HEXGame

[linkedin_share style=”none”][fbshare type=”button” float=”left”][fblike style=”button_count” showfaces=”false” width=”100″ verb=”like” font=”arial”]