Ostatnie półrocze pokazało nam jak ważne jest poczucie wspólnoty i jasność celów w zespole. Równie ważne dla efektywnej pracy okazało się zrozumienie nowatorskiej strategii firmy, która w obliczu pandemii musiała zmienić dotychczasowy sposób działania. I trzeci istotny aspekt, to jasna i dobrze zakomunikowana wizja przyszłości firmy. Wizja, która z jednej strony jest na tyle ambitna, że motywuje do działania, a jednocześnie osiągalna, by z dużym zapałem przejść do planowania i operacjonalizacji celów.

Dlatego właśnie przygotowaliśmy 3 propozycję na spotkania noworoczne, które pomogą:

 • zaangażować zdalnie zespół (a nawet całą organizację) do współmyślenia o wizji przyszłości firmy i branży, co wspiera poczucie tożsamości i przynależności pracowników,
 • sprawić, że zespół będzie miał okazję na wspólne doświadczenie w interaktywnej grze online, które omówione przez trenera da uczestnikom wartość teambuildingową,
 • stworzyć kontekst do rozmowy strategicznej dla kadry zarządzającej i w efekcie warsztatów z teorią Elinor Ostrom w tle (noblistki z Ekonomii), uwspólnić strategię osiągnięcia celów wśród managerów.

3 PROPOZYCJE, KTÓRE UATRAKCYJNIĄ WYDARZENIA FIRMOWE

Mogą być częścią konferencji lub odrębnym spotkaniem.

Pierwszy kwartał to czas konferencji firmowych, ustalanie planów strategicznych, wizji i komunikacji jej pracownikom. To czas kiedy managerowie przedstawiają cele swoim zespołom oraz przekazują decyzje o najważniejszych postanowieniach zarządu na dany rok. To też okazja, żeby się  spotkać i ustalić plan gry na najbliższy kwartał, półrocze, a może nawet rok.

Jak sprawić, by te spotkania były angażujące?
Każda z propozycji pozwoli na refleksję, dyskusję o planach i wyzwaniach biznesowych w angażującej formie.

1. KOLEKCJONERZY – ekscytujący team building online dla zespołu, lub całej firmy

Angażująca gra online, która pobudzi uczestników spotkania do działania! Uczestnicy w podziale na zespoły będą:

– planować i wdrażać strategię,

– podejmować błyskawiczne decyzje,

walczyć o punkty.

Gra zabiera uczestników do świata podróży (za którym wszyscy tęsknimy) i pozwala wcielić się w pracowników firm, którzy odwiedzają lotniska na całym świecie. To interaktywne ćwiczenie zespołowe online, stawia uczestników przed kilkoma wyzwaniami, m.in.:

– maksymalizacji zysku pod presją czasu,

– realizacji zadań w warunkach niepewności,

– stworzenia wspólnej strategii w zespole,

– subordynacji w decyzjach indywidualnych, zgodnych z ustalonym planem.

W tej grze, każdy ma wpływ na rezultat i może doprowadzić zespół do zwycięstwa!

Chcesz poznać szczegóły? Obejrzeć film z gry, a może chcesz otrzymać ofertę teambuildingu online z grą Kolekcjonerzy dla Twojego zespołu?

Napisz: biuro@pracowniagier.com

2. POWERFUL EXECUTIVE TEAM – inspirujące warsztaty dla kadry managerskiej i zarządu

To propozycja warsztatów dla managerów pracujących w rozproszeniu, oparte o grę Łowisko (The  New Commons Game). Podczas tego szkolenia managerskiego pojawia się przestrzeń do refleksji, a po grze toczą się żywe dyskusje, pełne emocji i przemyśleń.
To zdalne doświadczenie jest świetną bazą do wartościowych warsztatów managerskich i rozmów o wizji przyszłości firmy oraz rozbieżnościach w postrzeganiu sposobów osiągnięcia celu.

Podczas tego warsztatu, managerowie mają okazję do:

 • Wspólnego doświadczenia w interaktywnej grze Łowisko,
 • Wypracowania indywidualnej strategii osiągnięcia celu własnego i zespołowego,
 • Współpracy i rywalizacji jednocześnie, mając na uwadze osobisty zysk i wspólne zasoby,
 • Dyskusji nad sposobem osiągania celu wspólnego oraz indywidualnego,
 • Działania w sytuacji niepewności i ograniczonych zasobów.

 Metaforyczna fabuła i proste zasady powodują, że uczestnicy łatwo i chętnie angażują się w grę. Warsztaty Powerful Executive Team skłaniają do refleksji, a doświadczenie gry jest świetną bazą do wartościowych warsztatów managerskich, które szczegółowo dopracowujemy na życzenie klienta.

Ta propozycja jest przygotowana we współpracy z ekspertami Game Changers Academy, doświadczonymi we współpracy z kadrą zarządzającą i top managementem!

Chcesz poznać szczegóły, albo otrzymać ofertę na szkolenie dla managerów?
 Napisz: biuro@pracowniagier.com

3. FORECAST 2030 – przewidywanie jest trudne, zwłaszcza gdy dotyczy przyszłości.

W trakcie emocjonującej zabawy, zabieramy uczestników do świata, jaki nadejdzie. Forecast to doświadczenie współmyślenia o przyszłości branży lub firmy (w zależności od potrzeb grupy), w którym jednocześnie może uczestniczyć kilkaset osób. Forecast daje możliwości największego dopasowania do specyfiki Waszej organizacji. Realizowany przez nas zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie, na konferencjach dla branży IT, szczytach dyskusyjnych z obszarów R&D, a także na wydarzeniach HRowych oraz w trakcie wewnętrznych spotkań firm z branży FMCG, bankowości, ubezpieczeń, farmacji i automotive.

Forecast 2030:

 • pozwala zmapować przekonania uczestników o przyszłości branży (lub firmy),
 • integruje wokół ważnych dla organizacji tematów,
 • stanowi doskonały wstęp do dalszych rozmów i dyskusji o tym, jak nasze działania wpisują się w panujące trendy, strategie i wizje przyszłości. Czy mamy wspólną wizję, a może nasze wyobrażenia bardzo się różnią?

Chcesz poznać szczegóły, albo otrzymać ofertę Forecast 2030 dla Twojego zespołu?

 Napisz: biuro@pracowniagier.com

Jeśli wolisz skontaktować się bezpośrednio poniżej kontakt do naszych doradców. Umożliwiliśmy także rezerwacje spotkań poprzez wirtualny kalendarz – dostępny tutaj.