SPOTKANIA INTEGRACYJNO-SZKOLENIOWE

JAK ZAPEWNIĆ ATRAKCYJNOŚĆ SPOTKANIA FIRMOWEGO?
JAK ZAANGAŻOWAĆ W CELE ORGANIZACJI?
JAK WZMOCNIĆ RELACJE?
JAK INTERESUJĄCO OPOWIEDZIEĆ O ZMIANIE?
JAK WSPÓŁPRACOWAĆ W ZAUFANIU?

SPOTKANIA INTEGRACYJNO – SZKOLENIOWE

Gra zanurza zespoły w metaforyczny świat organizacji. Tematycznie dopasowana do celu spotkania fabuła odzwierciedla wyzwania i doświadczenia, które mają przeżyć uczestnicy. Po to, aby wnioski i umiejętności nabyte w grze zastosować w praktyce.

  • element programu szkoleniowego
  • metoda szybkiej interwencji w zespole
  • meeting biznesowy
  • kick-off projektu
  • ilustracja tematu konferencji
  • okazjonalne wydarzenie firmowe

SPOTKANIA INTEGRACYJNE I MOTYWACYJNE

Gry i symulacje integrują zespoły, wzmacniają motywację i zaangażowanie pracowników w osiąganie celów organizacji

To spotkania dla małych i dużych zespołów. Gry i symulacje w formie metafor odzwierciedlają sytuacje podobne do realnych. Uczestnicy spotykają się w grach z wyzwaniami komunikacji, współpracy, koniecznością podejmowania trudnych decyzji i poszukiwania nowych rozwiązań w zespole. A wszystko dzieje się w atmosferze zabawy, zdrowej rywalizacji i zaangażowania w zwycięstwo. Doświadczenie zespołowego działania w grze, omówione w kontekście realnych sytuacji, może być przeniesione do konkretnych sytuacji zawodowych.
Spotkania integracyjno-motywacyjne realizujemy podczas firmowych wyjazdów i informacyjnych meetingów. Jako kick-offy projektów oraz w formie atrakcyjnego elementu konferencji. Pomagają zbudować i zintegrować nowy zespół. Zwiększają zrozumienie, motywację i zaangażowanie w osiąganie celów organizacji.

JAK W PRACOWNI POSTRZEGAMY INTEGRACJE?

“Team building to poważna sprawa, trzeba dobrać jego formę do specyfiki organizacji, zespołu i zdobyć poparcie szefostwa. Potraktować jako wartościową inwestycję – pieniędzy, czasu i zaangażowania – której ma być zwrot.”

Rozmowa MeetingPlanner.pl z Jagodą Gandziarowską-Ziołecką, członkiem zarządu Pracowni Gier Szkoleniowych, nagrodzoną MP Power Awards® 2018.

 

MeetingPlanner.pl: Jaką wartość z punktu widzenia Pani doświadczeń, obserwacji rynku, współpracy z klientami, mają projekty team-buildingowe czy integracyjne?

Jagoda Gandziarowska-Ziołecka: Obserwuję wśród klientów coraz częstsze podejście do integracji jako ważnego elementu budowy zespołu, a nie tylko pomysłu na atrakcyjne spędzenie czasu. Coraz częściej klienci szukają długofalowych opcji pracy nad współpracą. Bo wiedzą, że to wprost przekłada się na efektywność i wyniki. Integracja wpływa na atmosferę pracy, a też między innymi na lepszy przepływ informacji w organizacji. Znamy kogoś, łatwiej się odezwać, zapytać, przyznać się do pomyłki, wiemy gdzie szukać informacji – to ważne czynniki ułatwiające realizację celów. Dlatego klientom już rzadziej chodzi o jednorazowe „fajerwerki”, a częściej nasze działania integracyjne dla klientów to zaplanowany proces, cykl spotkań co kilka miesięcy. Wielu klientów już jest „rozpieszczonych”, wiele form widzieli, wiele team-buildingów organizowali, wiele pieniędzy wydali. Nie szukają teraz tylko zaskoczenia, a czegoś, co naprawdę przełoży się pozytywnie i praktycznie na jakość codziennej współpracy ludzi. Często oddychają z ulgą, kiedy proponujemy im cykl spotkań, a nie jednorazowe wydarzenie (po którym często uczestnicy pytali „dobrze się bawiliśmy, ale co to nam dało?”).

MP: Co jest kluczowe, jeśli chodzi o skuteczność takich projektów i programów?

JGZ: Ponieważ przemyślane integracje mogą rzeczywiście znacząco podnieść skuteczność zespołu, dlatego do integracji trzeba podejść poważnie. Potraktować ją, jako wartościową inwestycję (pieniędzy, czasu i zaangażowania). Z której ma być zwrot.
Na kilku etapach trzeba więc zadbać o różne sprawy. Przed projektem: ogromnie istotne jest zbadanie kontekstu, potrzeb zespołów, poznanie ich wyzwań i celów z punktu widzenia organizacji. Trzeba z klientem określić cel integracji i czynniki sukcesu – czyli co ma się zmienić po tym wydarzeniu. Jakie mają być reakcje, zachowania. Do tego dobiera się dopiero najlepszą formułę, dopasowaną do potrzeb uczestników. Już w czasie wydarzenia warto, żeby zamawiający czy sponsor zakomunikował cel, po co my się spotykamy, jakie mamy z tym związane oczekiwania. Bo to nie tylko atrakcyjna forma czy dobra zabawa wpływają na zaangażowanie uczestników. To też, a nawet przede wszystkim, uznanie przez szefów, że to ważny czas i warto się wyłączyć z bieżących spraw (np. nie odpowiadać na maile, nie siedzieć w telefonie). Być obecnym, uważnym. Pozwolić na to ludziom.

Po wydarzeniu należy „kuć żelazo póki gorące”. My podczas integracji pracujemy w oparciu o gry, symulacje, metafory. Nawet krótkie ich omówienia dają zespołowi dużo praktycznych wniosków. One wszystkie powinny mieć szansę zostać wdrożone do współpracy. Z integracji zawsze coś wynika – ludzie kończą z podniesionym zaangażowaniem, z nadziejami na lepszą komunikację i współpracę. Ważne, żeby kadra menadżerska to wspierała.  Widzę, jak wiele organizacji dba, aby efekty integracji pogłębiały się. To są czasem drobne rzeczy – czas na kawę, w czasie której można wymienić się informacjami, czas na świętowanie sukcesów, fokus na docenianie wysiłków czy pytanie szefa „jakiego wsparcia ode mnie potrzebujesz?”(…)

Czy wiesz jakie talenty dominują w firmach w Polsce? Jaki to ma wpływ na budowę zespołów? Jaki styl pracy wyłania się z określonych konfiguracji talentów? Jak wykorzystać tę wiedzę, żeby maksymalizować wyniki i budować skuteczną współpracę w zespołach. Zapraszamy do rozmów o silnych zespołach W cyklu 5 spotkań przyjrzymy się

Kreatywność jest zaraźliwa. Podaj dalej! Podziwiamy nasze dzieci, obserwując ich spontaniczność, wyobraźnię i zdolność do tworzenia niesamowitych światów, choć sami często zapominamy, że sami byliśmy kiedyś tymi małymi odkrywcami, pełnymi pomysłów i marzeń. Każdy z nas ma w sobie gen kreatywności – czasem trzeba go tylko trochę odkurzyć! Dla dzieci

Czy zastanawiał(*)ś się kiedyś, czy współpraca jest faktycznie świętym Graalem, którego wszyscy szukamy? Czy zawsze musimy dążyć do tego, aby „grać do jednej bramki”? Cóż, przygotuj się na niewygodną prawdę: współpraca nie jest uniwersalnym lekarstwem i czasami… może okazać się trucizną! Tak, dobrze czytasz. W erze, w której podręczniki zarządzania

Praca zespołowa ma dzisiaj podstawowe znaczenie dla osiągania celów organizacji. Dlaczego? Możliwość połączenia kompetencji specjalistów z różnych obszarów pozwala w praktyce na uzyskanie lepszych efektów końcowych, pod warunkiem, że komunikacja w zespole i umiejętność kooperacji stoją na wystarczająco wysokim poziomie. Zasady współpracy w zespole to kwestia indywidualna, w dużej mierze uzależniona od

PRZYSZŁOŚĆ ROZWOJU PRCOWNIKÓW – VIDEO Z THE GAME OF PEOPLE DEVELOPEMENT    Jako Pracownia Gier Szkoleniowych stawiamy sobie za cel przybliżanie stanowiska osób odpowiadających za rozwój pracowników, liderów, zespołów i organizacji.     Od podstaw budujemy wydarzenia skupiające działy Human Resources, członków zarządu, prezesów, managerów, ekspertów. Takim spotkaniem była czwarta już

Bez względu na profil działalności, fundamentem każdej organizacji jest prawidłowa komunikacja i współpraca w zespole pracowników, która w dużej mierze decyduje o rynkowym sukcesie firmy. Na przykładzie życia codziennego łatwo jednak o wniosek, że właściwa komunikacja w grupie to bardzo duże wyzwanie, które nie tylko wymaga zaangażowania i dobrej woli