13
Nov

Uwaga! Lista osób na pokaz 8 grudnia została już zamknięta. Ze względu na duże zainteresowanie, uruchomiliśmy dodatkowy termin 9 grudnia. Osoby rejestrujące sie po 24 listopada, będą automatycznie przypisane do grupy na 9 grudnia.

W grudniu zapraszamy na wyjątkową edycję pokazu. Tematem przewodnim spotkania będzie zmiana i sposoby na to, aby z wroga stała się sprzymierzeńcem w dążeniu do wyznaczonych celów. Jak przekonać siebie, współpracowników i całą organizację, że zmiana jest szansą, a nie ograniczeniem?

Jednego można być pewnym – żyjemy w świecie nieustannych i gwałtownych zmian. Przechodzenie przez nie bywa trudne, ale jest nieuniknione. Aby odnaleźć się w tej rzeczywistości i nie pozostać w tyle musimy zaakceptować zmienność i nauczyć się funkcjonować w tym środowisku.

60% menadżerów z doświadczeniem wdrażania zmian w organizacjach mówi, że do samego końca nie udało im się pozyskać akceptacji i zaangażowania ludzi do realizacji celów zmiany. W najlepszym przypadku ludzie pozostawali sceptyczni lub wręcz stawiali czynny opór.
wg. badań Kepner-Tregoe

Pracownia Gier Szkoleniowych ma w swojej ofercie rozwiązania dla małych i dużych grup dotyczące funkcjonowania w zmianie i zarządzania nią, dopasowane do różnych szczebli organizacji i zakładanych celów szkoleniowych:

  • Przygotowanie i otwarcie pracowników na zmiany, jakie zostaną wdrożone w organizacji
  • Uświadomienie korzyści, jakie niosą za sobą zmiany oraz zaangażowania się w zmianę
  • Zwiększenia motywacji do inicjowania zmian
  • Poznanie swoich reakcji na zmianę – self-management w zmianie
  • Treningi dla liderów zarządzających zmianą

Podczas pokazu zaprezentujemy nasze rozwiązania wspierające wprowadzanie zmian w organizacjach. Przedstawimy case studies z programów przygotowanych dla dużych grup (ponad 400 osób) oraz treningów dla liderów. A do tego rozegramy najnowszą grę naszego autorstwa: AUTOkorekta.

Agenda spotkania

09.15 – 09.30 Prezentacja Pracowni Gier oraz metody
09.30 – 10.00 Wprowadzenie do gry
10.00 – 12.00 Gra AUTOkorekta
12.00 – 12.30 Omówienie gry
12.30 – 13.00 Przerwa kawowa
13.00 – 14.00 Case Studies
14.00 – 14.30 Podsumowanie

Polecamy:  Kultura organizacyjna – jak to robić i dlaczego warto?

Opis gry

autokorektaAUTOkorekta to gra, która oswaja ze zmianą. Pozwala jej doświadczyć i zrozumieć jej wpływ na nasze zachowanie. Umożliwia również spojrzenie na zmiany w szerszej perspektywie oraz uświadomienie, że początkowe koszty w większości przypadków są obietnicą późniejszych zysków.
W warstwie fabularnej gracze wcielają się w producentów samochodów przyszłości. Jest rok 2030, gwałtowny rozwój technologii energooszczędnych. Wciąż opracowywane są nowe sposoby budowy aut. Wymusza to na pracownikach przedsiębiorstw produkcyjnych wielką elastyczność i ciągłą gotowość na zmiany.
Klientów na nowe typy samochodów jest wielu, a konkurencja na rynku ogromna. Gracze będą musieli analizować rynek, podejmować strategiczne decyzje oraz budować samochody i dostarczać je na rynek.

Sylwetki prowadzących:

File2Jagoda Gandziarowska-Ziołecka – ekspert metody gier i symulacji w procesach szkoleniowych. Partner zarządzający i współzałożycielka Pracowni Gier Szkoleniowych. Zrealizowała ponad 1200 godzin, interwencji i szkoleń metodą gier. Specjalizuje się w wykorzystaniu gier i symulacji w procesach budowy nowych zespołów, usprawniania komunikacji, wdrażania zasad współpracy opartej na zaufaniu i zorientowanej na osiąganie celów. Pasjonuje ją jakość współpracy organizacji w życiu publicznym. Współtworzy programy dla administracji publicznej i sektora edukacji. Od 2010 roku jest Członkiem Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Gier i Symulacji ISAGA.

jcichosz_300Joanna Cichosz – trener. Od  ponad 10 lat wspiera firmy w programach rozwoju kompetencji, ze szczególnym uwzględnieniem przywództwa. Specjalizuje się w rekrutacji metodologią executive search oraz w diagnozie kompetencji menedżerskich. Jako konsultant z obszaru przywództwa, projektuje i realizuje projekty development center dla wyższej kadry menedżerskiej. Jako trener specjalizuje się w formach warsztatowych, których celem jest wypracowanie w zespole zarządzającym rozwiązań i dobrych praktyk. Doświadczony feedbacker i moderator grupowy. Od 5 lat współpracuje z Pracownią Gier Szkoleniowych, stosując metodę gier i symulacji w projektach diagnostycznych i treningowych. Wśród jej Klientów dominują organizacje z obszaru usług, m.in. z sektorów: Finanse & Bankowość, Farmacja, Media, IT & Telecom.

Polecamy:  Gry i symulacje jako dobre praktyki uczenia się w administracji publicznej

Dla kogo

Do udziału w pokazie zapraszamy osoby pracujące w działach HR, odpowiedzialne za projektowanie rozwiązań szkoleniowych i rozwojowych oraz menedżerów i liderów organizacji, zainteresowane: wdrożeniem w swojej organizacji innowacyjnych programów rozwojowych opartych na grach i symulacjach oraz poszerzeniem wiedzy nt. metody gier i symulacji.

Firmy szkoleniowe i świadczące usługi doradczo-konsultingowe zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego partnera – Experience Corner.

Miejsce pokazu

Pokaz warsztatu Pracowni Gier odbędzie się 8 oraz 9 grudnia 2015 roku w Warszawie, w „Aptece Sztuki”, Aleja Wyzwolenia 3/5 (przy Placu Zbawiciela), w godz. 9.15-14.30

Formularz rejestracji na 9 grudnia

Imię i nazwisko uczestnika (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

Numer kontaktowy (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na:

 

Zobacz także: