14 kwietnia 2015 roku Pracownia Gier zaprasza na wyjątkowy pokaz warsztatu z budowania osobistej i zespołowej motywacji oraz zaangażowania w oparciu o model talentów Gallupa.
O czym będzie spotkanie?
Warsztat oparty jest na założeniach modelu diagnozy talentów StrengthsFinder® Instytutu Gallupa. Uczestnicy poznają swoje talenty, których świadome rozwijanie zapewni osiąganie wysokich rezultatów zawodowych – zarówno indywidualnych, jak i jako członek wygrywającego zespołu. Program jest polecany w procesach rozwojowych dla talentów w organizacji (high potentials), budowy skutecznych zespołów, zwiększania motywacji i zaangażowania zespołów.
Pokaz ten będzie wyjątkową okazją do autodiagnozy własnego potencjału. Świadomość tego kim jestem, gdzie mam naprawdę unikalne cechy i jak one wpływają na mój sposób myślenia i działania, uruchamia nowe pokłady zaangażowania w pracę. Dlatego warunkiem uczestnictwa w pokazie jest zrobienie testu 5 kluczowych talentów StrengthsFinder®. Osobistą korzyścią każdego uczestnika, jest zyskanie o sobie wiedzy, która pozwoli na świadome wywieranie wpływu na efekty własnej pracy. Dodatkowo rozumie się i docenia różnorodność i odmienność innych.
W realiach gier wykorzystanych w trakcie warsztatu (30 karatów i Webmaster) uczestnicy rozpoznają działania jakie inicjują w oparciu o swoje talenty i mapują ich możliwe zastosowanie w praktyce. W kolejnych doświadczeniach koncentrują się na zarządzaniu wybranym talentem w grze i trenowaniu go.
Lista uczestników na pokaz warsztatu 14 kwietnia została już zamknięta. Kolejny pokaz warsztatu w oparciu o model talentów wg Instytutu Gallupa odbędzie się 19 maja. Więcej informacji wkrótce.
Proces rejestracji na pokaz warsztatu 14 kwietnia
1. Wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego.
2. Otrzymanie do dnia 26 marca br. potwierdzenia rejestracji (mailowo bądź telefonicznie)
3. Wykonanie testu StrenghtsFinder® – diagnozy 5 kluczowych talentów (koszt wykonania testu ponosi uczestnik)
4. Przesłanie do dnia 2 kwietnia br. wyników testu na adres w.rychlowska@pracowniagier.com
Link do testu tutaj >>>
Udział w pokazie warsztatu jest bezpłatny. Jedynym kosztem jaki ponosi uczestnik jest opłata za wykonanie testu ($ 9,99).
Agenda spotkania:
09.15-09.30 Prezentacja Pracowni Gier oraz metody
09.30-10.00 Wprowadzenie do gry
10.10-11.45 Gra 30 karatów
11.45-12.15 Przerwa na lunch
12.15-13.15 Talenty wg Instytutu Gallupa – omówienie wyników testów
13.15-14.30 Gra Webmaster oraz omówienie w kontekście wykorzystania talentów
14.30-15.00 Podsumowanie
Fabuły gier:
Podczas gry 30 karatów uczestnicy przenoszą się do pracowni jubilerskiej, gdzie eksperymentują i odkrywają reguły budowania biżuterii z klocków Lego. To czy osiągną mistrzostwo zależy od sposobu korzystania z różnorodnych metod uczenia się. Gra uruchamia w uczestnikach poczucie odpowiedzialności za własny rozwój, skłania do refleksji na temat preferowanych stylów uczenia się i wyzwań związanych z tymi stylami, zachęca do budowania świadomego planu rozwoju.
W Webmasterze uczestnicy postawieni są przed wyzwaniem zbudowania sieci z dostępnych kolorowych lin różnej długości, mając za podpowiedź czarno–biały schemat. Jest tylko jedno możliwe rozwiązanie i tylko jedno możliwe podejście do wykonania zadania w fazie realizacji. Kiedy konstrukcja zostanie ułożona zgodnie ze wzorem w fazie przygotowania, zespół musi wypracować i przetestować strategię, która umożliwi ponowne i błyskawiczne ułożenie jej od początku, już w 2-minutowej fazie realizacji zadania. Kluczem do sukcesu jest dopracowany w szczegółach plan.
Sylwetki prowadzących:
Joanna Cichosz – trener. Od ponad 10 lat wspiera firmy w programach rozwoju kompetencji, ze szczególnym uwzględnieniem przywództwa. Specjalizuje się w rekrutacji metodologią executive search oraz w diagnozie kompetencji menedżerskich. Jako konsultant z obszaru przywództwa, projektuje i realizuje projekty development center dla wyższej kadry menedżerskiej. Jako trener specjalizuje się w formach warsztatowych, których celem jest wypracowanie w zespole zarządzającym rozwiązań i dobrych praktyk. Doświadczony feedbacker i moderator grupowy. Od 5 lat współpracuje z Pracownią Gier Szkoleniowych, stosując metodę gier i symulacji w projektach diagnostycznych i treningowych. Wśród jej Klientów dominują organizacje z obszaru usług, m.in. z sektorów: Finanse & Bankowość, Farmacja, Media, IT & Telecom.
Michał Kubik – trener, coach. Zajmuje się przede wszystkim działaniami zespołowymi – jak budować skuteczne zespoły, jak tworzyć porozumienie i współpracę, jak usprawniać komunikację aby służyła porozumieniu a nie stawianiu barier. Prowadzi warsztaty związane z komunikacją, współpracą, zarządzaniem zespołem i przywództwem. Przez 15 lat pracował w radiu, gdzie zdobywał doświadczenie nie tylko jako dziennikarz, lecz również jako menedżer. Tworzył – jako dyrektor programowy – m.in. Radio Złote Przeboje czy RMF Classic. Z wykształcenia i zamiłowania muzykolog, wierny ideom buddyzmu. Postrzega życie przez muzykę starając się, aby mimo różnych modulacji i dysonansów zawsze powrócić na jakiś czas do toniki i harmonii. Prowadził szkolenia m.in. dla: BZ WBK, BP, Introl, Bodycote, GSK Commercial, Michelin, Wavin, Lotos, BGŻ, Nordea Bank, Play, Tesco.
Do udziału w pokazie zapraszamy osoby pracujące w działach HR, odpowiedzialne za projektowanie rozwiązań szkoleniowych i rozwojowych oraz menedżerów i liderów organizacji, zainteresowane: wdrożeniem w swojej organizacji innowacyjnych programów rozwojowych opartych na grach i symulacjach oraz poszerzeniem wiedzy nt. metody gier i symulacji.
Firmy szkoleniowe i świadczące usługi doradczo-konsultingowe zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem Dni Otwartych, organizowanych przez naszego partnera – Experience Corner.
Więcej informacji tutaj >>>
Miejsce pokazu:
Pokaz warsztatu Pracowni Gier odbędzie się 14 kwietnia 2015 roku w Warszawie, w „Aptece Sztuki”, Aleja Wyzwolenia 3/5 (przy Placu Zbawiciela), w godz. 9.15-15.00
Formularz rejestracji:
[fbshare type=”button”] [linkedin_share style=”none” float=”left”] [fblike style=”button_count” float=”left” showfaces=”false” width=”450″ verb=”like” font=”arial”]