Z okazji zbliżających się Świąt, nasi projektanci gier przygotowali subiektywną listę rekomendacji prezentów growych.  

Nasze propozycje podzieliliśmy na 3 kategorie:

  • gry dla dzieci
  •  gry dla początkujących graczy
  • gry dla zaawansowanych graczy, pasjonatów

Poniżej przedstawiamy krótki opis naszych propozycji, wraz z komentarzami, co do fabuły i doświadczeń graczy. Zachęcamy do lektury i życzymy udanych rozgrywek.

1. EPOKA KAMIENIA JUNIOR
Znajdujemy się w prehistorycznej wiosce, a grę wygra osoba, która jako pierwsza zbuduje 3 chaty. Każda chata wymaga odpowiednich surowców, a naszym zadaniem jest zebranie ich niezbędna do tego będzie koncentracja i dobra pamięć.

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 15 minut 
Wiek 5+ 

2. NOGI STONOGI
To prosta i angażująca gra, w której celem jest ułożenie jak najdłuższej stonogi. Gracze rzucając kostkami będą zdobywać kolorowe buty dla swojej stonogi. Gra posiada dwa warianty dla młodszych i trochę starszych dzieci.

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 10 minut
Wiek 4+  

3. CARDLINE ZWIERZĘTA
Co jest większe, nosorożec czy hipopotam? Czy panda jest cięższa od tygrysa? Niebanalna gra quizowa, w której musicie poprawnie porównywać zwierzęta. Idealne dla dzieci w wieku szkolnym.

Liczba graczy 2-8
Czas trwania ok. 15 minut
Wiek 7+  

4. LISEK URWISEK
To kolejna gra kooperacyjna na naszej liście. Tym razem zadaniem wszystkich graczy będzie odkrycie liska urwiska. W trakcie gry dowiadujemy się różnych informacji o lisku urwisku, np. nosi on okulary. Po kilku informacjach gracze muszą wskazać, który lisek jest tytułowym liskiem urwiskiem. Gra wymaga dedukcyjnego myślenia oraz współpracy.

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 15 minut
Wiek 5+

5. POTWORY DO SZAFY
Wieczorem w pokoju dziecięcym czyhają potwory Zadaniem graczy jest wspólne przegonienie ich do szafy. Żeby to się udało, gracze muszą ze sobą współpracować. Gra jest stworzona dla najmłodszych i bazuje na popularnej mechanice memory.

Liczba graczy 1-6
Czas trwania ok. 10 minut
Wiek 3+

1.SZARLATANI PASIKUROWIC
Mieszajcie mikstury w kociołkach, ale uważajcie, żeby nie wybuchły! Kto pierwszy stchórzy, a komu eksplozja przerwie mieszanie? Oryginalna i wciągająca gra dla lubiących ryzyko i emocje! 

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 45 minut 
Wiek 10+

2.MAGIC MAZE
Szalona grupa poszukiwaczy przygód została okradziona i to oni muszą teraz okraść supermarket, żeby odzyskać swój sprzęt! Kooperacyjna gra czasu rzeczywistego, w której NIE WOLNO się odzywać do komunikacji musi wystarczyć czerwony pionek zrób coś! 

Liczba graczy 2-8
Czas trwania ok. 10 minut
Wiek 10+  

3.CAPITAL
W Capital każdy z graczy rozbudowuje swoją dzielnicę Warszawy. Układamy je z kafelków w taki sposób, żeby mieszkańcy mieli dostęp do parków, transportu i budynków kulturalnych. Gra trwa przez 7 epok od początku istnienia miasta do czasów współczesnych. 

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 60 minut
Wiek 10+  

4.BOARDING
Czas wsiadać do samolotu a system doznał awarii! Musicie sami usadzić pasażerów tak, żeby podróż była jak najbardziej komfortowa dla wszystkich. Szyb