Idealne prezenty – świąteczne rekomendacje gier od projektantów z Pracowni Gier 

Z okazji zbliżających się Świąt, nasi projektanci gier przygotowali subiektywną listę rekomendacji prezentów growych.  
Nasze propozycje podzieliliśmy na 3 kategorie:

Poniżej przedstawiamy krótki opis naszych propozycji, wraz z komentarzami, co do fabuły i doświadczeń graczy. Zachęcamy do lektury i życzymy udanych rozgrywek.

1. EPOKA KAMIENIA JUNIOR
Znajdujemy się w prehistorycznej wiosce, a grę wygra osoba, która jako pierwsza zbuduje 3 chaty. Każda chata wymaga odpowiednich surowców, a naszym zadaniem jest zebranie ich – niezbędna do tego będzie koncentracja i dobra pamięć.

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 15 minut 
Wiek 5+ 

2. NOGI STONOGI
To prosta i angażująca gra, w której celem jest ułożenie jak najdłuższej stonogi. Gracze rzucając kostkami będą zdobywać kolorowe buty dla swojej stonogi. Gra posiada dwa warianty dla młodszych i trochę starszych dzieci.

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 10 minut
Wiek 4+  

3. CARDLINE ZWIERZĘTA
Co jest większe, nosorożec czy hipopotam? Czy panda jest cięższa od tygrysa? Niebanalna gra quizowa, w której musicie poprawnie porównywać zwierzęta. Idealne dla dzieci w wieku szkolnym.

Liczba graczy 2-8
Czas trwania ok. 15 minut
Wiek 7+  

4. LISEK URWISEK
To kolejna gra kooperacyjna na naszej liście. Tym razem zadaniem wszystkich graczy będzie odkrycie liska urwiska. W trakcie gry dowiadujemy się różnych informacji o lisku urwisku, np. nosi on okulary. Po kilku informacjach gracze muszą wskazać, który lisek jest tytułowym liskiem urwiskiem. Gra wymaga dedukcyjnego myślenia oraz współpracy.

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 15 minut
Wiek 5+

5. POTWORY DO SZAFY
Wieczorem w pokoju dziecięcym czyhają potwory… Zadaniem graczy jest wspólne przegonienie ich do szafy. Żeby to się udało, gracze muszą ze sobą współpracować. Gra jest stworzona dla najmłodszych i bazuje na popularnej mechanice memory.

Liczba graczy 1-6
Czas trwania ok. 10 minut
Wiek 3+

 

1.SZARLATANI PASIKUROWIC
Mieszajcie mikstury w kociołkach, ale uważajcie, żeby nie wybuchły! Kto pierwszy stchórzy, a komu eksplozja przerwie mieszanie? Oryginalna i wciągająca gra dla lubiących ryzyko i emocje! 

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 45 minut 
Wiek 10+

2.MAGIC MAZE
Szalona grupa poszukiwaczy przygód została okradziona… i to oni muszą teraz okraść supermarket, żeby odzyskać swój sprzęt! Kooperacyjna gra czasu rzeczywistego, w której NIE WOLNO się odzywać – do komunikacji musi wystarczyć czerwony pionek „zrób coś!” 

Liczba graczy 2-8
Czas trwania ok. 10 minut
Wiek 10+  

3.CAPITAL
W Capital każdy z graczy rozbudowuje swoją dzielnicę Warszawy. Układamy je z kafelków w taki sposób, żeby mieszkańcy mieli dostęp do parków, transportu i budynków kulturalnych. Gra trwa przez 7 epok od początku istnienia miasta do czasów współczesnych. 

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 60 minut
Wiek 10+  

4.BOARDING
Czas wsiadać do samolotu… a system doznał awarii! Musicie sami usadzić pasażerów tak, żeby podróż była jak najbardziej komfortowa dla wszystkich. Szybka i poręczna gra logiczna do wytłumaczenia w 5 minut. 

Liczba graczy 1-4
Czas trwania ok. 10 minut
Wiek 10+  

5.WSIĄŚĆ DO POCIĄGU
Absolutny klasyk – rodzinna gra w budowanie połączeń kolejowych i realizowanie biletów. Jedna z najpopularniejszych gier na świecie. 

Liczba graczy 2-5
Czas trwania ok. 45 minut
Wiek 8+

1.SMALLWORLD
Cóż za wspaniałe stworzenia i jakaś piękna kraina, szkoda tylko że za mała. Gracze przejmują kontrolę nad fantastyczną rasą, a następnie rywalizują o kontrolę nad planszą. Sytuacja na planszy zmienia się dynamicznie… może pora porzucić już Bagienne Gobliny i zostać przywódcą Żeglujących Elfów? Komu uda się przechytrzyć wrogów i wywalczyć jak najwięcej miejsca w tym małym świecie? 

Liczba graczy 2-5
Czas trwania ok. 90 minut
Wiek 8+  

2.PANDEMIC
Klasyk w kategorii gier kooperacyjnych – stwórzcie zespół medyczny, który zapobiegnie rozprzestrzenianiu się 4 groźnych epidemii i wynajdzie lekarstwa na każdą z chorób. Macie jednak ograniczoną liczbę ruchów – jeśli nie zrobicie tego szybko, na całym świecie wybuchnie panika… 

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 60 minut
Wiek 10+  

3.7 CUDÓW ŚWIATA
Nawet do 7 graczy może usiąść dookoła stołu, by zająć się rozbudową starożytnego miasta. W pierwszej kolejności powstają tartaki i kamieniołomy, później akwedukty, pałace i świątynie. Każde miasto może również wybudować jeden z 7 cudów świata, by zaznaczyć swoje miejsce w historii. Które miasto osiągnie największą sławę i zapisze się na kartach historii? 

Liczba graczy 3-7
Czas trwania ok. 30 minut
Wiek 10+  

4.BRZDĘ NIE DRAŻNIJ SMOKA!
W podziemiach zamku zgromadzone są niesamowite skarby, ale jest tam też pełno potworów oraz śpiący smok. Gracze kupują karty i ulepszają swoją talię… są w niej jednak potknięcia, które po zagraniu generują tytułowy brzdęk, a brzdęk budzi smoka, co nie jest bezpieczne dla zdobywców skarbów. Komu uda się zdobyć najcenniejszy artefakt? Albo raczej: komu uda się powrócić żywcem z wyprawy? 

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 75 minut
Wiek 12+  

5.WYPRAWA DO EL DORADO
Zdobywca nagrody Planszowa Gra Roku 2020 w kategorii rodzinnej. Emocjonujący wyścig przez dżunglę do legendarnego El Dorado – najszybciej dotrze ten z graczy, który najlepiej zarządzi posiadanymi kartami i nie utknie po drodze. Świetne wprowadzenie w gry z mechaniką budowy talii. 

Liczba graczy 2-4
Czas trwania ok. 60 minut
Wiek 10+

 

Rekomendacje zostały przygotowane przez naszych projektantów gier, prywatnie pasjonatów planszówek i gier rozrywkowych. W razie pytań, zachęcamy do kontaktu: marketing@pracowniagier.com .

Czy wiesz jakie talenty dominują w firmach w Polsce? Jaki to ma wpływ na budowę zespołów? Jaki styl pracy wyłania się z określonych konfiguracji talentów? Jak wykorzystać tę wiedzę, żeby maksymalizować wyniki i budować skuteczną współpracę w zespołach. Zapraszamy do rozmów o silnych zespołach W cyklu 5 spotkań przyjrzymy się

Kreatywność jest zaraźliwa. Podaj dalej! Podziwiamy nasze dzieci, obserwując ich spontaniczność, wyobraźnię i zdolność do tworzenia niesamowitych światów, choć sami często zapominamy, że sami byliśmy kiedyś tymi małymi odkrywcami, pełnymi pomysłów i marzeń. Każdy z nas ma w sobie gen kreatywności – czasem trzeba go tylko trochę odkurzyć! Dla dzieci

Czy zastanawiał(*)ś się kiedyś, czy współpraca jest faktycznie świętym Graalem, którego wszyscy szukamy? Czy zawsze musimy dążyć do tego, aby „grać do jednej bramki”? Cóż, przygotuj się na niewygodną prawdę: współpraca nie jest uniwersalnym lekarstwem i czasami… może okazać się trucizną! Tak, dobrze czytasz. W erze, w której podręczniki zarządzania

Współpraca w zespole – dlaczego ma kluczowe znaczenie dla organizacji i jak podnieść jej jakość? Praca zespołowa ma dzisiaj podstawowe znaczenie dla osiągania celów organizacji. Dlaczego? Możliwość połączenia kompetencji specjalistów z różnych obszarów pozwala w praktyce na uzyskanie lepszych efektów końcowych, pod warunkiem, że komunikacja w zespole i umiejętność kooperacji stoją na

PRZYSZŁOŚĆ ROZWOJU PRCOWNIKÓW – VIDEO Z THE GAME OF PEOPLE DEVELOPEMENT    Jako Pracownia Gier Szkoleniowych stawiamy sobie za cel przybliżanie stanowiska osób odpowiadających za rozwój pracowników, liderów, zespołów i organizacji.     Od podstaw budujemy wydarzenia skupiające działy Human Resources, członków zarządu, prezesów, managerów, ekspertów. Takim spotkaniem była czwarta już

Bez względu na profil działalności, fundamentem każdej organizacji jest prawidłowa komunikacja i współpraca w zespole pracowników, która w dużej mierze decyduje o rynkowym sukcesie firmy. Na przykładzie życia codziennego łatwo jednak o wniosek, że właściwa komunikacja w grupie to bardzo duże wyzwanie, które nie tylko wymaga zaangażowania i dobrej woli