fbpx

Współpraca w zespole projektowym w filozofii Agile

szkolenie online agile

Agile na dobre zadomowił się w rzeczywistości biznesowej. Dotyczy już nie tylko zespołów IT ale wszystkich struktur. Dopasowanie własnych działań od nowej filozofii pomoże wesprzeć osiąganie celów i ograniczanie niepewności w zmieniających się okolicznościach.

Kontekst

Uczestnicy poznają różnice pomiędzy zarzadzaniem typu waterfall i agile, otrzymają pigułkę wiedzy na temat metodyki agile i stosowanych w niej narzędzi,

Doświadczą działania w podejściu scrum i wypracują założenia potrzebne do pracy projektowej,

Poznane podczas warsztatu narzędzia pozwolą wprowadzić do projektów zawodowych zasady zwinnego zarządzania,

Dowiedzą się jak poznane techniki stosować również w pracy online.

Warsztaty będą prowadzone w angażującej i interaktywnej formie, co pozwoli lepiej poznać się uczestnikom, sprawdzić swoje kompetencje i zacząć dopasowywać się do zadań i ról wymaganych w kolejnych projektach.

Efekty szkolenia

Poznają i doświadczą zasad agilowych prowadzenia projektu,

Określą zasady efektywnej współpracy oraz wzmocnią świadomość znaczenia współpracy z klientem/zaleceniodawcą/sponsorem w projekcie,

Wzmocnią relacje w zespole​.

Dowiedzą się jak poznane techniki stosować również w pracy online.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ OFERCIE

SKONTAKTUJ SIĘ

Narzędzia

Pracujemy wykorzystując takie programy jak:
Warsztat całkowicie w formie ON-LINE dla zespołów, które spotykają się zdalnie z klientami.

Każdy uczestnik musi być wyposażony w komputer z zainstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym wideokonferencję, kamerę, słuchawki i mikrofon oraz odpowiedni dostęp do internetu.

Liczebność grupy: do 12 osób

Przebieg warsztatu

1. Trening Online (do 90 minut)

ROZGRZEWKA – ``Team cards``

 • Doświadczenie pracy waterfall podczas krótkiej gry
 • Omówienie gry w kontekście pracy z ustalonym celem – plusy i minusy takiej pracy

WPROWADZENIE DO METODYKI AGILE

 • Opis filozofii agile
 • Główne techniki pracy
 • Narzędzia w scrum

PIERWSZE PRZYMIARKI

 • Jakie elementy z agile można zastosować w przyszłym projekcie
 • Przypisanie do ról i zadań 
 • Określenie szans i zagrożeń

2. Post - Work (czas trwania: 30 min.)

Uczestnicy otrzymają materiały po pierwszym spotkaniu oraz ogólny opis zadania, z którym będą się mierzyć drugiego dnia. Ich zadaniem będzie przyswoić sobie wiedzę i przygotować się do wyzwania, od którego zaczną 2 spotkanie.
1. Trening Online (do 90 minut)

AGILE W PRAKTYCE – gra

Doświadczenie polegające na przejściu przez kolejne etapy pracy w systemie SCRUM

OMÓWIENIE GRY

 • Role, zadania
 • Praca w sprintach, retrospektywa
 • Scrum master
 • Możliwości i ograniczenia

PRZENIESIENIE NA RZECZYWISTOŚĆ

 • Które z narzędzi można zastosować w planowanym projekcie
 • Jak wybierać/przypisywać role?
 • Lista dobrych praktyk do stosowania w działaniu w filozofii agile.
 • Scrum a praca zdalna

2. Post - Work

Po wejściu w projekt uczestnicy są poproszeni o podzielenie się swoją fazą planowania i przysłaniem zdjęcia swojej tablicy  pracy (to – in progress – done).

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. warsztatów opartych o gry i symulacje oraz sprawdzić, gdzie możesz je wykorzystać w swojej organizacji – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 22 468 85 52.

Współpraca w zespole projektowym w filozofii Agile – warsztaty online dla zespołów

Agile to w ostatnim czasie słowo – klucz. Budowanie zespołów w oparciu o tę filozofię daje możliwość optymalnego wykorzystania potencjału organizacji. Praca w grupach projektowych, łączących specjalistów z różnych działów, powołanych do wykonania konkretnego zadania, sprzyja poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań. Konkurencyjny rynek wymusza szybkość działania, dostarczania nowych produktów, zanim uczynią to inni. Dzisiejsze czasy wymagają, nawet od wielkich firm, zwinności (ang. Agile),  a zwinna organizacja to taka, która potrafi szybko przystosować się do zmieniających się warunków. W teorii to wszystko brzmi bardzo atrakcyjnie, jednak przestawienie się na nowy model działania to duże wyzwanie. Proponujemy szkolenie online dla zespołów, które chcą poznać tajniki filozofii agile i sprawdzić się w działaniu.

Współpraca w zespole projektowym w filozofii Agile, to szkolenie online, które pomoże Twojemu zespołowi lepiej odnaleźć się w pracy projektowej. Nauczy funkcjonowania w podejściu scrum, poprawi współpracę i komunikację, pozwoli ustalić zasady, dzięki którym Wasza praca będzie łatwiejsza i bardziej efektywna. Spotkanie w przestrzeni online i wspólne działanie, wzmocni relacje w zespole. Szkolenie ma więc dodatkowy walor integracyjny, jest formą ambitnego teambuildingu. Zgodnie z filozofią Pracowni Gier, skorzystamy z wielu atrakcyjnych, interaktywnych narzędzi, które pobudzą zaangażowanie uczestników. Jeśli myślisz o organizacji pasjonującego spotkania online, które pomoże rozwinąć Twój zespół w duchu Agile – oto idealna propozycja dla Ciebie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ OFERCIE

SKONTAKTUJ SIĘ


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA