Już 7 grudnia zapraszamy na wyjątkowe szkolenia dla przedstawicieli sektora publicznego. 
W rezultacie trzyletniego projektu „Zgrany Urząd’ powstała seria gier i programów szkoleniowych, które w interaktywny i dynamiczny sposób pomagają rozwinąć kluczowe umiejętności współpracy.
7 grudnia, w trakcie II dnia 12. Forum Rozwoju Mazowsza, specjalnie dla zaproszonych gości, rozegramy „Galerię Perspektyw”.  

Galeria Perspektyw to symulacja współpracy między urzędnikami a beneficjentami, ujęta w metaforę pracy nad odbudową jednego z największych witraży w Europe. 

Fabuła jest oparta na faktycznej sytuacji. W przededniu II Wojny Światowej, z uwagi na ryzyko zniszczenia witraża z katedry w Gloucester, został on dokładnie sfotografowany, rozebrany i zdemontowany, aby móc go bezpiecznie odtworzyć w spokojniejszych czasach. Jednak, choć wszystkie elementy witraża przetrwały wojnę w stanie nienaruszonym, zaginęły instrukcje, dzięki którym można było odtworzyć dzieło. 

Jak zaradzić tej sytuacji i odtworzyć ten skarb? 

Uczestnicy wcielają się w adeptów sztuki witrażownictwa. W trakcie zmagań z witrażem, gracze przechodzą przez kilka etapów: od formowania się zespołów, poprzez pracę w większych grupach, aż po wspólną sztafetę, która pokazuje, jakie satysfakcjonujące efekty przynosi dobra współpraca. 

W tym celu wezmą udział w kilku ćwiczeniach, które mają przygotować ich do odbudowy witrażu. 

Gra jest częścią programu szkoleniowego, który pozwala na: 

 • wejście w trzy perspektywy: własna, zespołu, organizacji. 
 • doświadczenie pracy w sytuacji informacji rozproszonej (różne punkty widzenia, różne doświadczenia – ta sama sytuacja); 
 • refleksję na temat: moje zadania, nasze projekty, wspólne miejsce pracy – co zrobić, żeby nie stracić z oczu wspólnego celu? 
 • zmapowane dobrych praktyk i wąskich gardeł do dobrej współpracy między urzędnikami a beneficjentami; 
 • uświadomienie, jak istotna jest komunikacja (i co ona oznacza); 
 • poznanie modelu komunikacji Stewarta; 
 • zbudowanie atmosfery wspólnego działania, sprzyjającej lepszemu poznaniu się i integracji uczestników. 

To szkolenie jest dedykowane tym, którzy: 

 • chcą rozwinąć kompetencje współdziałania w złożonych strukturach organizacyjnych urzędu, 
 • lubią pracować nad rozwojem swoich umiejętności przez doświadczenie i praktykę – w grze, jak w symulatorze lotów będzie można przetrenować się w działaniu,  
 • pracują w zespołach lub są częścią struktury wymagającej na co dzień dobrej komunikacji, umiejętności rozwiązywania problemów, 
 • chcą doświadczyć na sobie synergii współpracy między urzędnikiem, a beneficjentem, 
 • potrzebują lepiej zrozumieć funkcjonowanie odrębnych sektorów, które muszą ze sobą współpracować, 
 • każdemu, kto chce zmierzyć się z zespołowym wyzwaniem podczas gry Galeria Perspektyw. 

Poznaj pełen program FRM 2022

Szkolenie rekomendujemy w szczególności: 

 • pracownikom administracji publicznej, którzy współpracują z beneficjentami, 
 • urzędnikom, którzy chcą być bardziej elastyczni w odpowiadaniu na potrzeby swoich beneficjentów, 
 • beneficjentom, którym zależy na uzyskaniu kompetencji umożliwiających poruszanie się w złożonych strukturach organizacyjnych urzędu, 
 • wszystkim tym, którzy wierzą, że możliwe jest wypracowanie łatwiejszej i szybszej współpracy z beneficjentami 

 

Szczegóły: 7 grudnia (środa) , w godzinach 11:00 – 14:00  

Miejsce: Stadion Legii Warszawa (piętro 1) 

 

  Imię uczestnika (wymagane)

  Nazwisko uczestnika (wymagane)

  Stanowisko (wymagane)

  Numer kontaktowy (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nazwa firmy (wymagane)

  Dlaczego chcesz wziąć udział w spotkaniu?

  *Zapoznałam/zapoznałem się z Klauzulą informacyjną[link do klauzuli informacyjnej RODO] Jak dotarła do Ciebie informacja o wydarzeniu? Mailing Pracowni GierZaproszenie indywidualne od Pracowni GierZaproszenie od organizatorów Forum Rozwoju MazowszaMedia społecznościowe (Facebook, LinkedIn)Polecenie współpracownika

  Spotkanie poprowadzi Anna Zielińska-Wolfigiel

  Doradczyni personalna i trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy zawodowej w firmach doradczych i po stronie klienta. Specjalizuje się w tematyce: doboru i oceny kompetencji personelu, wpierania komunikacji, zarządzania, negocjacji, sprzedaży. 

  Ukończyła także kurs coachów (Human Advice) a także kurs z certyfikatem MEN w zakresie stosowania gier i grywalizacji w edukacji. Uczestniczyła w licznych kursach i seminariach rozwojowych w Polsce i za granicą, między innymi w warsztatach Business Maestry organizowanych przez organizację Anthonego Robbinsa w Las Vegas, USA.  

  Prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych dla studentów studiów podyplomowych w zakresie rekrutacji, budowania zespołów, motywacji. Jest konsultantką i doradczynią klientów w programach rozwojowych i managerskich w Game Changers Academy. 

   

   

   

   

  Więcej o projekcie i powstaniu gry Galeria Perspektyw 

  To  jedno ze szkoleń, które powstało w wyniku współpracy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU)z Pracownią Gier Szkoleniowych Sp. z o.o. oraz Uniwersytetem Technicznym w Delft w ramach projektu pn. „Zgrany urząd”. Projekt był realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. W wyniku realizacji  projektu  MJWPU wdrożyła nowoczesny program szkoleniowy oparty o symulacje organizacyjne – adresowany zarówno dla urzędników jak i beneficjentów środków unijnych. Jednym z produktów wypracowanych w ramach projektu jest gra symulacyjna pt. „Galeria Perspektyw”, do udziału w której serdecznie zapraszamy.