SYMULACJA BIZNESOWA O CHARAKTERZE STRATEGICZNO-FINANSOWYM 

ProfitQuest

To wciągająca i angażująca symulacja, w której sukces zależy od podejmowania trudnych decyzji, umiejętności przewidywania i współtworzenia strategii, ale także od komunikacji i współpracy z innymi. Pozwala rozwijać dotychczasową wiedzę i umiejętności oraz zweryfikować je w realnych sytuacjach zarządzania firmą i rozwoju biznesu.


Uczestnicy, podzieleni na 4–5 osobowe zespoły, wcielają się w zarządy konkurujących ze sobą przedsiębiorstw. Otrzymują różne funkcje w prowadzonej przez siebie firmie wraz z przyporządkowanym zakresem odpowiedzialności.
Firmy konkurują ze sobą, co wyzwala rywalizację. Fabuła obliguje do planowania działań swoich, przewidywania działań innych oraz umożliwia porównanie efektywności managerskiej.


Wszystkie decyzje uczestników zobrazowane są na planszy przy pomocy tub i żetonów, symbolizujących aktywa/pasywa przedsiębiorstwa – rozwija to umiejętność widzenia perspektywy „przyczyna – skutek”.

Korzyści dla organizacji:

Zastosowanie:

Wrażenia uczestników po jednej z pierwszych rozgrywek ProfitQuest

📌 Gra uświadomiła mi, że naprawdę ciężko działać na rynku bez dobrze opracowanej strategii. Dzięki planszom można było w sposób namacalny obserwować ruch w przedsiębiorstwie i zobaczyć efekt decyzji.

📌 Za najistotniejsze zagadnienia poruszane w grze i warsztacie uznaję wpływ wyboru strategii na rachunek zysków i strat oraz bilans i wartość firmy, podejmowanie decyzji pod presją czasu, kontrola cash flow i myślenie strategiczne.