fbpx
Warsztaty Online

Integracja zespołu On-line

Integracje zespołu online

Przynależność do zespołu to jedna z ważniejszych potrzeb pracowników. Ma wpływ na zaangażowanie i co za tym idzie – efektywność. Szczególnie w pracy zdalnej, gdy jesteśmy pozbawieni  możliwości codziennych spotkań przy kawie – warto zadbać, aby zespół czuł się nadal zespołem.

Integracja online - dla kogo?

Dla zespołów rozproszonych, pracujących zdalnie​,

Dla grup od 4 do 30 osób​.

Cele integracji online

Integracja zespołu,

Poznanie zasad współpracy online ułatwiających realizację zadań.

Integracje Online Pracownia Gier

Co proponujemy?

1,5 godzinne spotkanie, które na chwilę oderwie pracowników od zadań, ale pozwoli zatrzymać się chwilę na innych ludziach i odrobinę usprawnić wspólne kontakty

Stosowane na spotkaniu metody, zasady, krótkie ćwiczenia mogą być z powodzeniem wdrażane przez zespół w codziennej współpracy. 

Gra w którą zagracie

PIXEL to symulacja zdalnej współpracy  w zespole.

Zadaniem uczestników będzie wspólne odtworzenie pewnego złożonego wzoru. Wiedza w zespole jest rozproszona pomiędzy graczy. 

Aby osiągnąć cel konieczne jest ustalenie zasad działania komunikacji, określenie strategii oraz dzielenie się wiedzą i zaangażowanie każdego członka zespołu.

Wszystko odbywa się zdalnie, uczestnicy pracują na wspólnej platformie.

Jak uczestnicy wykorzystają swoją dotychczasowa wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu projektami i czy będą potrafili z niej skorzystać pod presją czasu?

Gra angażuje i dostarcza wielu emocji.

Integracja online Pracownia Gier

INTEGRACJA ONLINE DLA FIRM

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ OFERCIE

SKONTAKTUJ SIĘ

Sylwetki trenerów

Nasz zespół pracuje dla Państwa

Paweł Krzywicki Pracownia Gier

Paweł Krzywicki

Specjalizuje się m.in. w rozwijaniu kompetencji istotnych w pracy zespołowej takich jak budowanie długotrwałych i satysfakcjonujących relacji, budowanie zaangażowania, opracowywanie i wdrażanie planów operacyjnych, efektywna komunikacja, zarządzania sytuacjami konfliktowymi, nieszablonowego rozwiązywania problemów. 

Jest entuzjastą i praktykiem innowacyjnych form edukacji dorosłych, w szczególności experiential learning”. 

Atrakcyjność i dynamika jego szkoleń przekłada się na zaangażowanie emocjonalne Uczestniczek i Uczestników w proces uczenia się, czyniąc go skuteczniejszym. Zrealizował ponad 4000 godzin szkoleniowych 

Przebieg spotkania

I . Zasady pracy na szkoleniu online

To nie tylko wprowadzenie do spotkania, to również zestaw dobrych praktyk  do zastosowania w codziennej pracy zespołu​.

II. Rozgrzewka

  • Praca w mniejszych grupach.
  •  Uczestnicy zmierzą się z nietypowymi pytaniami, na które będą musieli udzielić odpowiedzi.​​

III. Gra szkoleniowa PIXEL

  • Rozgrywka gry
  • Omówienie

Analizując rozgrywkę i osiągnięte rezultaty uczestnicy zastanowią się nad przyjętą strategią komunikacji, przeanalizują różne kanały komunikacji i jak wspierają one porozumienie, w jaki sposób pokonywali bariery komunikacyjne i co oznacza w praktyce wzajemne wsparcie.

IV. Złote zasady zdalnej komunikacji Jak działać sprawniej .

  • Na bazie praktyki różnych organizacji w pracy zdalnej powstały zasadyktórych stosowanie ułatwia funkcjonowanie w obecnej sytuacji przymusowej pracy online.
  • Uczestnicy wybiorą takie, które dla nich znaczą najwięcej i które chcą wdrożyć już od następnego dnia w codziennej pracy.

IV. Quiz na zakończenie

 Quiz o zespole to dobra zabawa na zakończenie spotkania. Jednocześnie wnosi nową wiedzę o kolegach i koleżankach oraz zespole jako całości. 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. warsztatów opartych o gry i symulacje oraz sprawdzić, gdzie możesz je wykorzystać w swojej organizacji – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 22 468 85 52.

SZKOLENIE BUDUJĄCE ZESPÓŁ, CZYLI TEAM BUILDING ONLINE

– poznaj ofertę integracji online i dopasuj narzędzie do potrzeb.

Kilka miesięcy temu jako zespół stanęliśmy przed dylematem, czy integracja zespołu online jest w ogóle możliwa. Szkolenie w postaci wykładu – webinaru, z którego uczestnik ma wyjść z pewną dawką wiedzy, to jednak zupełnie co innego. Integracja, teambuilding z założenia opiera się na interakcji, emocjach, zabawie. Czy da się uzyskać taki efekt podczas szkolenia online?

Jednym z know how, wyróżniającym Pracownię Gier Szkoleniowych, jest umiejętność angażowania bardzo dużych grup. Takie rozwiązania jak gry integracyjne The Tree of Life (średnio 300 uczestników) czy Honey Rush (zwykle powyżej 100 osób), okazały się rynkowymi hitami. Klienci docenili je za świetną dynamikę, proste zasady, pozytywną atmosferę, a także duże możliwości zastosowania w różnych kontekstach organizacyjnych. Gra integracyjna The Tree of Life została docenione także przez ekspertów z branży eventowej, zdobywając nagrodę Produkt Roku 2016, przyznaną przez kapitułę konkursu MP Power Awards. Właśnie możliwość zaangażowania bardzo dużej liczby uczestników, w ramach jednej rozgrywki, to wyjątkowy atut tego produktu. Zdarzyło nam się przeprowadzić grę, dla grupy liczącej 800 osób!

Integracja online musi być inna, ze względu na specyfikę stosowanych narzędzi. Przede wszystkim – jeśli uczestnicy mają aktywnie uczestniczyć w grze integracyjnej – grupa musi być znacznie mniejsza niż te, znane z The Tree of Life.

Podczas integracji online dużo trudniej utrzymać zaangażowanie – ćwiczenia powinny być więc krótsze, a ich zasady znacznie prostsze niż w przypadku ich stacjonarnych odpowiedników. Jednocześnie teraz, bardziej niż kiedykolwiek, zespoły potrzebują integracji, kolektywnego spędzania czasu, poczucia wspólnoty, czy podtrzymania tożsamości organizacyjnej. Temu że posłużyć organizacja teambuildingu online. Szkolenia ingracyjne online pomogą także wdrożyć nowych pracowników do zespołu, co w warunkach pracy zdalnej, wydaje się być szczególnie trudnym zdaniem. Oferta szkoleń online Pracowni Gier obejmuje w tej chwili 8 gier, które stosujemy z powodzeniem w zdalnym teambuildingu. Opinie uczestników mówią same za siebie – video

INTEGRACJA ZESPOŁU ONLINE

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ OFERCIE

SKONTAKTUJ SIĘ


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA