„Zgrany Urząd” – międzynarodowy, 3 letni projekt Pracowni Gier

1 stycznia 2019 wystartował 3-letni projekt Zgrany Urząd.

To wyjątkowe partnerstwo  Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Pracowni Gier Szkoleniowych oraz holenderskiego Technologicznego Uniwersytetu w Delft.

Łącząc siły i unikalne zasoby tych trzech podmiotów opracujemy i wdrożymy nowoczesne programy szkoleniowe dla kadry MJWPU, ale też innych podobnych instytucji w Polsce.

Partnerstwo umożliwi pracownikom MJWPU udział w szeregu inspirujących warsztatów i szkoleń, rozwijających ważne i cenione na rynku pracy umiejętności XXI wieku: zarządzania,  współpracy w zespole, czy skutecznej komunikacji.  Całe przedsięwzięcie będzie wartościowe ze względu na kompetencje potrzebne w pracy w MJWPU, a także osobom zainteresowanym rozwojem osobistym.

Unikalność projektu  – Symulacje organizacyjne

W wyniku partnerstwa powstanie i zostanie wdrożona w MJWPU  zupełnie  nowa linia  szkoleń opartych o symulacje organiazcyjne, dostosowanych do jej  potrzeb i kontekstu działania.

Symulacje organizacyjne uchodzą za najnowocześniejsze metody treningowe, stosowane przede wszystkim przez sektor biznesowy, ale  coraz częściej także w administracji publicznej na świecie i w Polsce.

Badania nad szkoleniowymi walorami symulacji organizacyjnych prowadzone są od kilkudziesięciu lat,  m.in. na Uniwersytecie Technicznym Delft. Dowiedziono, że rozwój wiedzy i umiejętności poprzez symulacje jest nie tylko  możliwy, ale bardziej skuteczny  niż w  tradycyjnych szkoleniach.

Pracownia Gier Liderem Projektu!

Od 2004 roku tworzymy i wdrażamy nowatorskie narzędzia  szkoleniowe: analogowe i cyfrowe, o ugruntowanej pozycji na rynku. Współpracujemy z wieloma firmami oraz branżami, a także administrację publiczną, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wiele z naszych gier to narzędzia wygrywające międzynarodowe konkursy. Do grona naszych klientów należą m.in. Credit Agricole, Mercedes, ING, Energa, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Deloitte, PKO, McDonlads, Takeda, GSK, PZU, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. PGS ma w dorobku kilka partnerskich projektów w dziedzinie B+R  oraz dziesiątki nowatorskich wdrożeń w Polsce i zagranicą. 

Liderem projektu ze strony Pracowni Gier jest Joanna Średnicka, współzałożycielka PGS, praktyk zarządzania, badaczka organizacji, która od kilkunastu lat wykorzystuje gry i symulacje organizacyjne do rozwoju potencjału ludzi i zespołów.
Partner zagraniczny – Delft University of Technology

To największa i najstarsza uczelnia techniczna  w Holandii, od lat współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi i badawczymi w Holandii oraz zagranicą, szeroko  znana z wysokiej jakości nauczania i badań. W projekcie, podczas wizyt studyjnych i bieżącej współpracy, sięgniemy do doświadczeń  TU Delft w wykorzystywaniu Symulacji Organizacyjnych do rozwoju umiejętności pracowników administracji publicznej i podnoszeniu sprawności organizacyjnej urzędów.

Liderem zespołu ze strony Tu Delft będzie Dr L.J. Rens Kortmann (Delft University of Technology: The Faculty of Technology, Policy and Management, department Multi Actor Systems, section Policy Analysis).

Ekspert z ponad 15 -letnim doświadczeniem w zakresie projektowania symulacji organizacyjnych, szczególnie dla administracji publicznej.

W ramach współpracy w projekcie Zgrany Urząd powstała m.in. gra:

 

Galeria Perspektyw

LICZBA OSÓB: 16 do 100
CZAS TRWANIA: 3 godziny
OBSZARY ZASTOSOWANIA: współpraca, strategia, przełamywanie silosów

Odtwórzcie historyczny witraż łącząc rozproszone informacje i pracując zespołowo. Idealna gra do nauki o komunikacji i zarządzaniu projektem w emocjonującym, warsztatowym stylu.

 

Zacznijmy od podstaw: błąd to nie koniec świata. Ba! To dopiero początek (nowego świata – nie jego końca). Każda wpadka, każda porażka to potencjalna trampolina do sukcesu, pod warunkiem, że umiesz się od niej odbić. Carol Dweck, autorka teorii „Nowej psychologii sukcesu” w której opisała teorię stałości cech (fixed midset)

Zorganizuj niezapomniane spotkanie świąteczne dla swojego zespołu. Połącz nastrojowe wydarzenie z subtelnym treningiem współpracy i komunikacji. Zgrany zespół w prezencie od Pracowni Gier.

INTEGRACJA ZESPOŁU TO SZEREG WYZWAŃ… PRACUJEMY Z GRAMI, BO… POMAGAJĄ: zmieniać nawyki, budować postawy, dostrzegać zależności, zdobywać nowe umiejętności, są świetnym treningiem komunikacji i współpracy wspólna rozgrywka wzmacnia poczucie przynależności do zespołu stosując gry, pomagamy organizacjom działać lepiej i efektywniej Co to jest spotkanie integracyjne?Spotkania integracyjne to świetna metoda budowania

Współpraca w zespole – dlaczego ma kluczowe znaczenie dla organizacji i jak podnieść jej jakość? Praca zespołowa ma dzisiaj podstawowe znaczenie dla osiągania celów organizacji. Dlaczego? Możliwość połączenia kompetencji specjalistów z różnych obszarów pozwala w praktyce na uzyskanie lepszych efektów końcowych, pod warunkiem, że komunikacja w zespole i umiejętność kooperacji

Czy wiesz jakie talenty dominują w firmach w Polsce? Jaki to ma wpływ na budowę zespołów? Jaki styl pracy wyłania się z określonych konfiguracji talentów? Jak wykorzystać tę wiedzę, żeby maksymalizować wyniki i budować skuteczną współpracę w zespołach. Zapraszamy do rozmów o silnych zespołach W cyklu 5 spotkań przyjrzymy się

Kreatywność jest zaraźliwa. Podaj dalej! Podziwiamy nasze dzieci, obserwując ich spontaniczność, wyobraźnię i zdolność do tworzenia niesamowitych światów, choć sami często zapominamy, że sami byliśmy kiedyś tymi małymi odkrywcami, pełnymi pomysłów i marzeń. Każdy z nas ma w sobie gen kreatywności – czasem trzeba go tylko trochę odkurzyć! Dla dzieci