STRATEGICZNA GRA NEGOCJACYJNA

Strike Fighter

Symulacja o umiejętnym rozpoznawaniu interesów drugiej strony oraz sposobach na przygotowanie i prowadzenie skutecznych negocjacji.

Inspiracją do powstania scenariusza było rzeczywiste wyzwanie, przed którym stanęła armia amerykańska w latach 90. Konieczność wymiany przestarzałej floty myśliwców i ograniczenia budżetowe pchnęły dowódców do uruchomienia rządowego programu Joint Strike Fighter. Jego efektem miał być super nowoczesny model myśliwca do wspólnego użytku w całej Armii. Amerykańscy dowódcy musieli pogodzić interesy z pozoru nie do pogodzenia: wybrany samolot miał spełniać oczekiwania wszystkich jednostek zbrojnych.

W grze celem graczy jest wybór jednego z 8 proponowanych modeli myśliwców, ale również doprowadzenie do tego, aby wybrany myśliwiec najbliżej odpowiadał ich standardom i preferencjom, co pozwoli im zebrać maksymalną liczbę punktów.

W 2009 roku Operacja Strike Fighter™ zdobyła główną nagrodę w konkursie NASAGA w USA.

Korzyści dla organizacji:

Zastosowanie:

Strike Fighter - nagrodzona w USA strategiczna gra negocjacyjna

Jest to dobre doświadczenie dla zespołów pracujących w korporacjach, gdzie jednym z wyzwań jest negocjowanie budżetów, czy zasobów do projektów. Dzięki tej grze można nauczyć się, że możliwa jest współpraca i dojście do konstruktywnych wniosków. Cel indywidualny nie zawsze stoi w sprzeczności z celem grupy.