NIETYPOWE TOWARY TRZEBA TRANSPORTOWAĆ W NIETYPOWE SPOSOBY
Pokręcony załadunek
- 1 godzina
- 5 - 10 osób w jednym zespole
Gracze wcielają się w pracowników firmy „Pokręcony Załadunek”, która specjalizuje się w transporcie kontenerowym nietypowych przesyłek. Gracze współpracują jako drużyna – ich zadaniem jest zapełnienie pokładu statku kontenerami o przeróżnych kształtach. Przy czym obowiązują ich pewne ograniczenia – między innymi zakaz komunikacji podczas załadunku, ograniczenia czasowe, uszkodzenia pokładu, itp. – co oznacza, że trudno będzie uniknąć błędów, ale można wyciągnąć z nich cenne lekcje i w efekcie poradzić sobie z zadaniem.
Podczas gry – tak jak w codziennej pracy – cele zespołowe i indywidualne przenikają się, a czasem mogą ze sobą konkurować.
Na końcu każdej pełnej emocji rundy gracze dowiadują się ile punktów zdobyli, mają czas na przeanalizowanie swoich działań i wdrożenie usprawnień w kolejnej rundzie.
Jak z tego skorzystają? Czy ich działania będą coraz efektywniejsze?
Pokręcony załadunek będzie doskonałym wyborem do: :
- integracji zespołu – uczestnicy gry będą mieli szansę poznać się w działaniu w bezpiecznym środowisku gry
- teambuildingu – gra może być wykorzystana do pracy nad ustaleniem zasad współpracy i komunikacji w zespole – do wykorzystania w przyszłości
- omówienia wyzwań z jakimi mierzy się zespół podczas współpracy projektowej (i zaplanowania ulepszeń)
- doskonalenia kompetencji współpracy w programach talentowych i szkoleniach managerskich,
- zespołów, które mierzą się z trudnościami w komunikacji, potrzebują udoskonalić kulturę feedbacku i chcą się lepiej poznać we wspólnym działaniu.
Uczestniczy doświadczą:
- Współpracy na rzecz wspólnego celu
- Uczenia się na błędach i usprawniania procesów
- Roli feedbacku w zespole
- Podejmowania decyzji i planowania pod presją czasu
- Wyzwań komunikacji w pracy projektowej
Gry szkoleniowe i symulacje to moje ulubione narzędzia pracy. Angażują, wywołują emocje i pozwalają się bawić. Do tego, w uproszczony sposób ilustrują sytuacje i zjawiska, z którymi spotykam się przy wykonywaniu codziennych zadań. Dobrze przeprowadzone omówienie jest z kolei zaproszeniem do refleksji i wprowadzenia usprawnień w funkcjonowaniu zespołu.
Jędrzej Szynkowski,
Grupa SET