Właśnie mija rok od premiery ważnej gry. Half the Sky Movement: The Game została stworzona z inicjatywy międzynarodowej organizacji działającej na rzecz praw kobiet „Half the sky movement” . Celem gry jest zwiększanie świadomości i zbiórka funduszy na wsparcie kobiet i dziewcząt żyjących w trudnych warunkach w różnych krajach świata.

Gracz zaczyna swoją misję w Indiach i dalej podróżuje przez Kenię, Wietnam, Afganistan i Stany Zjednoczone poznając problemy kobiet i próbując im zaradzić. Działania w grze mają swoje odpowiedniki w świecie rzeczywistym.  Można stać się wolontariuszem, udzielać wsparcia finansowego lub rzeczowego na rzecz edukacji i pomocy medycznej dla potrzebujących kobiet.

Inspiracją do powstania gry była książka “Half the sky movement: turning oppression into opportunity”, numer jeden na liście bestsellerów New York Timesa i zdobywca nagrody Pulitzera. Organizacja z dumą podsumowuje, że od  marca 2013 w grę zagrało 1,25 milliona graczy z całego świata.  Dzięki ich aktywności w grze udało się zebrać ponad 470 tysięcy dolarów na cele charytatywne i przekazano 250 tysięcy książek do nauki dla młodych dziewcząt

Sponsorami i partnerami przedsięwzięcia są m.in. Fundacja Forda, Zynga.org, the Rockefeller Foundation, Intel Corporation, Fundacja Narodów Zjednoczonych.

Gra dostępna na Facebooku w angielskiej i francuskiej wersji językowej. W przygotowaniu wersja w hindi i swahili.

 

Zagraj tutaj. 

Obejrzyj film o grze.

[fbshare type=”button”] [linkedin_share style=”none” float=”left”] [fblike style=”button_count” float=”left” showfaces=”false” width=”450″ verb=”like” font=”arial”]