29 października 2014 roku Pracownia Gier zaprasza na pokaz warsztatu przy wykorzystaniu gry Slogan poruszający tematykę komunikacji i współpracy w zespole oraz między zespołami w strukturach poziomych organizacji.
Do udziału w pokazie zapraszamy osoby z działów szkoleń i rozwoju, zainteresowane: wdrożeniem w swojej organizacji innowacyjnych programów rozwojowych opartych na grach i symulacjach, poszerzeniem wiedzy nt. metody gier i symulacji oraz lepszym poznaniem firmy i trenerów Pracowni Gier.
O czym będzie spotkanie?
Zaprezentowany zostanie warsztat przeznaczony dla zespołów liderskich w oparciu o symulację Slogan. Dzięki wejściu w nieoczywiste dla siebie na co dzień role, uczestnicy zyskają inną perspektywę oraz zrozumienie dla:
- znaczenia sprawnej komunikacji i współpracy w zespole i pomiędzy zespołami w orientacji na cel, jakim jest Klient
- odmienności i ważności zadań każdego pracownika w procesie zaspokojenia potrzeb Klienta i celów organizacji
- wyzwań w procesach rozpoznawania potrzeb Klienta i znaczenia w budowaniu z nim relacji
- wagi przekazywania i zarządzania informacją o Kliencie we wszystkich zespołach organizacji
- ważności relacji w zespole oraz z klientem wewnętrznym organizacji
- zależności między umiejętnością współdziałania pomiędzy zespołami a jakością produktu końcowego, jaki otrzymuje Klient
- konieczności godzenia realizacji długofalowej strategii z wykonywaniem bieżących zadań w organizacji
Na spotkaniu będzie można sprawdzić warunki zastosowania warsztatu z wykorzystaniem symulacji Slogan oraz jego przydatność w organizacji. Pokaz składa się z przykładowego kompletnego warsztatu z naciskiem na wyzwania komunikacyjne oraz współpracę między różnymi działami organizacji. To możliwość praktycznego doświadczenia potencjału wykorzystania gier i symulacji w programach rozwoju kompetencji liderów i zespołów.
Uczestnicy podzieleni na zespoły są konkurującymi na rynku firmami produkcyjnymi. Walczą o tego samego Klienta. Produkują, promują i sprzedają produkt, którym są… slogany. Muszą rozumieć Klienta i swoje zadania, współpracować, planować, komunikować się ze sobą i sprawnie organizować pracę. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez dostarczenie Klientowi produktów najlepiej spełniających jego potrzeby.
Jakie są korzyści dla uczestnika i organizacji?
- Poprawa jakości komunikacji – zwiększenie motywacji do wymiany informacji i dzielenia się wiedzą w zespołach i między zespołami
- Ukierunkowanie pracy w zespołach na Klienta i cele biznesowe organizacji
- Obalenie silosów – przełamanie barier i ograniczeń współpracy w zespołach i między zespołami
- Podniesienie efektywności obsługi Klienta wewnętrznego organizacji
Sylwetki prowadzących:
Joanna Średnicka – ekspert w zakresie projektowania gier oraz badań organizacji. Z wykształcenia socjolog. Partner zarządzający i współzałożycielka Pracowni Gier Szkoleniowych. Badacz kultury organizacyjnej, jej procesów i modeli działania. Specjalizuje się w analizie zmian i procesach HR zachodzących w firmach. Zrealizowała ponad 1000 godzin interwencji i programów rozwojowych w oparciu o gry i symulacje. Jest członkiem i certyfikowaną projektantką NASAGA (North American Simulation and Gaming Association). Jako Wykładowca współpracuje ze Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Warszawskim, Collegium Civitas. Ekspert międzynarodowych konferencji projektowania gier dla biznesu.
Michał Kubik – trener, coach. Zajmuje się przede wszystkim działaniami zespołowymi – jak budować skuteczne zespoły, jak tworzyć porozumienie i współpracę, jak usprawniać komunikację aby służyła porozumieniu a nie stawianiu barier. Prowadzi warsztaty związane z komunikacją, współpracą, zarządzaniem zespołem i przywództwem. Przez 15 lat pracował w radiu, gdzie zdobywał doświadczenie nie tylko jako dziennikarz, lecz również jako menedżer. Tworzył – jako dyrektor programowy – m.in. Radio Złote Przeboje czy RMF Classic. Z wykształcenia i zamiłowania muzykolog, wierny ideom buddyzmu. Postrzega życie przez muzykę starając się, aby mimo różnych modulacji i dysonansów zawsze powrócić na jakiś czas do toniki i harmonii. Prowadził szkolenia m.in. dla: BZ WBK, BP, Introl, Bodycote, GSK Commercial, Michelin, Wavin, Lotos, BGŻ, Nordea Bank, Play, Tesco.
Pokaz warsztatu odbędzie się 29 października w Warszawie w „Aptece Sztuki”, Aleja Wyzwolenia 3/5 (przy Placu Zbawiciela), w godz. 9.15-15.00
Aby wziąć udział w pokazie warsztatu należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy.
Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja zostanie potwierdzona telefonicznie.