WhiteSmoke Studio dla Pracownia Gier

29 października 2014 roku Pracownia Gier zaprasza na pokaz warsztatu przy wykorzystaniu gry Slogan poruszający tematykę komunikacji i współpracy w zespole oraz między zespołami w strukturach poziomych organizacji.

Do udziału w pokazie zapraszamy osoby z działów szkoleń i rozwoju, zainteresowane: wdrożeniem w swojej organizacji innowacyjnych programów rozwojowych opartych na grach i symulacjach, poszerzeniem wiedzy nt. metody gier i symulacji oraz lepszym poznaniem firmy i trenerów Pracowni Gier.

O czym będzie spotkanie?

Zaprezentowany zostanie warsztat przeznaczony dla zespołów liderskich w oparciu o symulację Slogan. Dzięki wejściu w nieoczywiste dla siebie na co dzień role, uczestnicy zyskają inną perspektywę oraz zrozumienie dla:

 • znaczenia sprawnej komunikacji i współpracy w zespole i pomiędzy zespołami w orientacji na cel, jakim jest Klient
 • odmienności i ważności zadań każdego pracownika w procesie zaspokojenia potrzeb Klienta i celów organizacji
 • wyzwań w procesach rozpoznawania potrzeb Klienta i znaczenia w budowaniu z nim relacji
 • wagi przekazywania i zarządzania  informacją o Kliencie we wszystkich zespołach organizacji
 • ważności relacji w zespole oraz z klientem wewnętrznym organizacji
 • zależności między umiejętnością współdziałania pomiędzy zespołami a jakością produktu końcowego, jaki otrzymuje Klient
 • konieczności godzenia realizacji długofalowej strategii z wykonywaniem bieżących zadań w organizacji

Na spotkaniu będzie można sprawdzić warunki zastosowania warsztatu z wykorzystaniem symulacji Slogan oraz jego przydatność w organizacji. Pokaz składa się z przykładowego kompletnego warsztatu z naciskiem na wyzwania komunikacyjne oraz współpracę między różnymi działami organizacji. To możliwość praktycznego doświadczenia potencjału wykorzystania gier i symulacji w programach rozwoju kompetencji liderów i zespołów.

FWhiteSmoke Studio dla Pracownia Gierabuła gry:

Uczestnicy podzieleni na zespoły są konkurującymi na rynku firmami produkcyjnymi. Walczą o tego samego Klienta. Produkują, promują i sprzedają produkt, którym są… slogany. Muszą rozumieć Klienta i swoje zadania, współpracować, planować, komunikować się ze sobą i sprawnie organizować pracę. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez dostarczenie Klientowi produktów najlepiej spełniających jego potrzeby.

Jakie są korzyści dla uczestnika i organizacji?

 • Poprawa jakości komunikacji – zwiększenie motywacji do wymiany informacji i dzielenia się wiedzą w zespołach i między zespołami
 • Ukierunkowanie pracy w zespołach na Klienta i cele biznesowe organizacji
 • Obalenie silosów – przełamanie barier i ograniczeń współpracy w zespołach i między zespołami
 • Podniesienie efektywności obsługi Klienta wewnętrznego organizacji

 

Sylwetki prowadzących:

File1Joanna Średnicka – ekspert w zakresie projektowania gier oraz badań organizacji. Z wykształcenia socjolog. Partner zarządzający i współzałożycielka Pracowni Gier Szkoleniowych. Badacz kultury organizacyjnej, jej procesów i modeli działania. Specjalizuje się w analizie zmian i procesach HR zachodzących w firmach. Zrealizowała ponad 1000 godzin interwencji i programów rozwojowych w oparciu o gry i symulacje. Jest członkiem i certyfikowaną projektantką NASAGA (North American Simulation and Gaming Association). Jako Wykładowca współpracuje ze Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Warszawskim, Collegium Civitas. Ekspert międzynarodowych konferencji projektowania gier dla biznesu.

 

Michal Kubik

Michał Kubik – trener, coach. Zajmuje się przede wszystkim działaniami zespołowymi – jak budować skuteczne zespoły, jak tworzyć porozumienie i współpracę, jak usprawniać komunikację aby służyła porozumieniu a nie stawianiu barier. Prowadzi warsztaty związane z komunikacją, współpracą, zarządzaniem zespołem i przywództwem. Przez 15 lat pracował w radiu, gdzie zdobywał doświadczenie nie tylko jako dziennikarz, lecz również jako menedżer. Tworzył – jako dyrektor programowy – m.in. Radio Złote Przeboje czy RMF Classic. Z wykształcenia i zamiłowania muzykolog, wierny ideom buddyzmu. Postrzega życie przez muzykę starając się, aby mimo różnych modulacji i dysonansów zawsze powrócić na jakiś czas do toniki i harmonii. Prowadził szkolenia m.in. dla: BZ WBK, BP, Introl, Bodycote, GSK Commercial, Michelin, Wavin, Lotos, BGŻ, Nordea Bank, Play, Tesco.

 

Pokaz warsztatu odbędzie się 29 października w Warszawie w „Aptece Sztuki”, Aleja Wyzwolenia 3/5 (przy Placu Zbawiciela), w godz. 9.15-15.00

Aby wziąć udział w pokazie warsztatu należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja zostanie potwierdzona telefonicznie.

 

  Imię i nazwisko uczestnika (wymagane)

  Stanowisko (wymagane)

  Nazwa firmy (wymagane)

  Numer kontaktowy (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Co skłoniło Pana/ Panią do udziału w pokazie warsztatu Slogan?