fbpx

Symbole - opis gry

Zadanie uczestników jest pozornie proste: ułożenie na dużej planszy wzoru, którego elementy są rozproszone wśród uczestników. Na czas. Z najlepszym możliwym wynikiem. Rozproszone informacje, niepełna wiedza o rozwiązaniu, chaos organizacyjny sprawiają, że mimo prostoty zadanie wydaje się uczestnikom początkowo niemożliwe do zrobienia.
Każdy uczestnik dostaje pewną liczbę kart magnetycznych z naniesionym na nie unikalnym wzorem. Każdy element pasuje do konkretnego miejsca na dużej planszy. Jest tylko jeden możliwy sposób na ułożenie każdej karty na planszy oraz jedna próba ułożenia całego wzoru na koniec etapu planowania. Uczestnicy nie mogą pokazywać swoich kart, ani się nimi wymieniać – mogą polegać jedynie na jakości komunikacji werbalnej, która powinna umożliwić im rozwiązanie zadania. Na koniec, walcząc z czasem, muszą prawidłowo ułożyć cały wzór. To złożone i wciągające zadanie wymagające komunikacji, wykonywane pod dużą presją czasu.

Zastosowanie

  • Projektowanie skutecznego systemu komunikacji
  • Zarządzanie komunikacją
  • Szukanie rozwiązań w warunkach niepewności
  • Wychodzenie poza schemat
  • Skuteczna współpraca
  • Branie odpowiedzialności za wynik końcowy
  • Działanie pod presją czasu i w warunkach niepewności

Korzyści dla organizacji

Złożone i wciągające zadanie wymagające komunikacji, wykonywane pod dużą presją czasu. Idealnie nadaje się do przygotowania zespołów do pracy w konkurencyjnym środowisku i zwiększenia ich skuteczności w trudnych warunkach.

Symbole - Szczegóły

Czas trwania: 1,5 – 2 godziny (+ praca warsztatowa)
Liczba graczy: 5+

Chcesz kupić samą grę?

Grę na potrzeby szkoleniowe można kupić w naszym e-sklepie: Experience Corner.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. warsztatów opartych o gry i symulacje oraz sprawdzić, gdzie możesz je wykorzystać w swojej organizacji – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 22 468 85 52.


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA