full
color
#666666
https://pracowniagier.com/wp-content/themes/zap2-installable/
https://pracowniagier.com/
#009999
style2
22 468 85 52
Puławska 39/2, Warszawa

Lider w zmianie – skuteczne wdrażanie zmian w organizacji

Opis treningu

Większość zmian się nie udaje, ponieważ liderzy nie dają rady zaangażować w nie swoich ludzi. Nawet jeśli managerowie mają wiedzą na temat zmiany, brakuje im świadomości i praktyki w zmienianiu nawyków. Aby w sposób świadomy zarządzać zmianą i angażować w nią ludzi, potrzebują praktycznego treningu, w którym mogą zobaczyć i zrozumieć reakcje własne i innych osób na zmianę.

Trening składa się z trzech modułów:

 • Moduł I (4h) JA czyli Zrozumieć siebie podczas zmiany – celem tego modułu jest przede wszystkim poznanie swoich reakcji na zmianę i skonfrontowanie ich z reakcjami innych uczestników.
 • Moduł II (4h) LUDZIE czyli Zrozumieć zespół w zmianie – celem tej części treningu jest wyposażenie liderów w  narzędzia, które pozwalają im dopasować rozwiązania, działania i komunikację w zespołach do poszczególnych etapów procesu zmiany. Rozwijają oni umiejętność angażowania zespołu, adekwatnie do każdej jej fazy (model Russel&Russel).
 • Moduł III (1 dzień) ORGANIZACJA czyli zarządzanie zmianą w organizacji jako proces – celem tej części treningu jest zrozumienie zmiany na poziomie organizacyjnym. Liderzy widzą swoje wyzwania zarządzania zespołem w zmianie w szerszym kontekście rynkowym i biznesowym. Uczą się innowacyjnego myślenia, podejmowania ryzykownych decyzji i wywierania pozytywnego wpływu na zmianę w całej organizacji.

Trenowane kompetencje

Po treningu liderzy:

   • rozumieją i wiedzą co i jak robić, aby zmiana u nich zakończyła się sukcesem
   • mają pozytywne nastawienia do zmiany
   • są pewni swoich sił we wprowadzaniu zmian i z odwagą działają

Dla kogo w organizacji?

Trening skierowany jest zarówno do doświadczonych liderów, jak i tych, którzy zdobywają pierwsze szlify w zarządzaniu.

Wykorzystywane gry i techniki

 • Gry: Barnga, Siła założeń, autoKOREKTA
 • Metoda 10 przekładni. Przechodząc przez program treningu uczestnik przekłada jego poszczególne elementy na swoją rzeczywistość. Te momenty przekładania rzeczywistości treningowej na rzeczywistość uczestników nazywamy przekładniami. Przykłady przekładni: działania lidera w zmianie, skaner potrzeb zespołu, model 4MAT.
 

Opinie uczestników

Trening buduje pewność siebie przy wdrażaniu kolejnych zmian oraz pozytywne nastawienie do zmiany.

(uczestnik warsztatu Lider w zmianie, czerwiec 2016)


 

Wybrane firmy, w których realizowany był trening Lider w zmianie

 

seta
default
Ładuję...
link
#5C5C5C
on
loading
off