full
color
#666666
https://pracowniagier.com/wp-content/themes/zap2-installable/
https://pracowniagier.com/
#009999
style2
22 468 85 52
Puławska 39/2, Warszawa

HEXgame – trening samoświadomości lidera w oparciu o Golemana

Opis treningu

Trening podejmuje tematykę roli lidera w osiąganiu celów ze szczególnym naciskiem na zarządzanie sobą, wywieranie wpływu na innych (angażowanie ich w działania) oraz na system. Trening wzmacnia kompetencje przywódcze oraz pomaga  zrozumieć swoją rolę w organizacji i w zarządzaniu innymi, co przyczynia się do wzmocnienia efektywności współpracy w zespołach i między zespołami.

Trening oparty jest na koncepcji inteligencji emocjonalnej i obszarach koncentracji lidera D. Golemana.

Każdy lider musi rozwijać swoją świadomość w trzech obszarach (ja, inni i system) oraz zachowywać równowagę pomiędzy nimi. Koncentracja na sobie oraz na innych wspiera liderów w doskonaleniu pierwotnych elementów inteligencji emocjonalnej, podczas gdy lepsze zrozumienie tego, w jaki sposób koncentrują się na świecie zewnętrznym pomoże im poprawić swoje umiejętności związane z opracowaniem strategii, innowacyjnością i zarządzaniem organizacją.

Trenowane kompetencje

    • Ja – autodiagnoza w oparciu  o model przywództwa D. Golemana: Uczestnicy zdiagnozują swoje typowe i dominujące reakcje w sytuacjach zarządczych, a jednocześnie rozszerzą wachlarz osobistych rozwiązań, postaw i działań zarządczych. Gotowość do efektywnego działania w sytuacjach stresujących.
    • Ludzie – praktyczne działania angażujące zespół: Uczestnicy wypracują listę działań angażujących zespół w osiąganie celów oraz poznają przykłady biznesowe wykorzystania tych działań przez liderów z polski i ze świata.
    • System –  współzalezność z innymi częściami organizacji: Uczestnicy wypracują konkretne działania z obszaru self management tak, aby efektywnie komunikować się i współpracować w ramach organizacji.

Dla kogo w organizacji?

  • Obecnych i przyszłych liderów organizacji z każdego poziomu zarządzania

Wykorzystywane gry i techniki

Opinie uczestników

„HEXgame polecam wszystkim sektorom – zarówno organizacjom publicznym, rządowym, jak i dużym korporacjom czy uczelniom. To edukujące doświadczenie, które bez wątpienia uwalnia ze schematów i zmienia dotychczasowe myślenie, co powoduje, że społeczności zaczynają ze sobą współpracować.”

(Errol Schwartz, Założyciel Bohemeon Productions)


Wybrane firmy, w których realizowany był trening samoświadomości lidera w oparciu o Golemana

Orlen Oli_logoLionbridge_logoBPH_logo

Volvo_logoONZ_logo

seta
default
Ładuję...
link
#5C5C5C
on
loading
off