fbpx

ProfitQuest

Symulacja biznesowa o charakterze strategiczno-finansowym

To wciągająca i angażująca symulacja, w której sukces zależy od podejmowania trudnych decyzji, umiejętności przewidywania i współtworzenia strategii, ale także od komunikacji i współpracy z innymi. Pozwala rozwijać dotychczasową wiedzę i umiejętności oraz zweryfikować je w realnych sytuacjach zarządzania firmą i rozwoju biznesu.
Uczestnicy, podzieleni na 4–5 osobowe zespoły, wcielają się w zarządy konkurujących ze sobą przedsiębiorstw. Otrzymują różne funkcje w prowadzonej przez siebie firmie wraz z przyporządkowanym zakresem odpowiedzialności.
Firmy konkurują ze sobą, co wyzwala rywalizację. Fabuła obliguje do planowania działań swoich, przewidywania działań innych oraz umożliwia porównanie efektywności managerskiej.
Wszystkie decyzje uczestników zobrazowane są na planszy przy pomocy tub i żetonów, symbolizujących aktywa/pasywa przedsiębiorstwa – rozwija to umiejętność widzenia perspektywy „przyczyna – skutek”.

Zastosowanie

Warsztaty z myślenia i planowania strategicznego

Warsztaty z budowania wartości firmy

Podnoszenie świadomości biznesowej wśród kadry managerskiej lub kandydatów na stanowiska kierownicze

Szczegóły

Czas trwania: 12-16 godzin (+ praca warsztatowa)

Liczba graczy: 9+

Korzyści dla organizacji

Całościowe spojrzenie na przedsiębiorstwo, rozwinięcie kompetencji menedżerskich w zakresie planowania strategicznego

Wykorzystanie w praktyce wiedzy i umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem z uwzględnieniem ryzyk związanych z działalnością na rynku (np. konkurencja, ograniczone zasoby)

Pokazanie jak poszczególne procesy, które zachodzą w każdej organizacji przekładają się na dane finansowe

Rekomendowane do

Programów szkoleniowych dla managerów i specjalistów

Programów rozwoju talentów w organizacji

Grali i polecają:

Gra uświadomiła mi, że naprawdę ciężko działać na rynku bez dobrze opracowanej strategii. Dzięki planszom można było w sposób namacalny obserwować ruch w przedsiębiorstwie i zobaczyć efekt decyzji.

firmy profit quest

Za najistotniejsze zagadnienia poruszane w grze i warsztacie uznaję wpływ wyboru strategii na rachunek zysków i strat oraz bilans i wartość firmy, podejmowanie decyzji pod presją czasu, kontrola cash flow i myślenie strategiczne.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. warsztatów opartych o gry i symulacje oraz sprawdzić, gdzie możesz je wykorzystać w swojej organizacji – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 22 468 85 52.


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA