Latin American Forum_650

Już drugi rok z rzędu Pracownia Gier Szkoleniowych na zaproszenie niemieckiej fundacji Zeit – Ebelin i Gerd Bucerius poprowadzi warsztat podczas Latynoamerykańskiego Forum poświęconego zarządzaniu na świecie (Latin American Forum on Global Governance). Forum odbędzie się w dniach 22-31 marca w Rio de Janeiro, a tematem przewodnim w tym roku będzie: „Globalizacja i regionalna integracja – szanse i zagrożenia”.

Celem 10-dniowego forum jest wspieranie i rozwijanie zdolności przywódczych przedstawicieli rządów, ministerstw, uczelni, największych międzynarodowych firm oraz organizacji NGO z całego świata poprzez otwarcie transgranicznego dialogu na temat aktualnych kwestii o znaczeniu globalnym. Uczestnicy (w wieku od 28 do 35 lat) będą mieli szanse uczyć się i inspirować od najlepszych – wybitnych osobistości ze świata polityki, nauki, biznesu oraz organizacji non-profit.

Pracownia Gier poprowadzi dla młodych liderów autorski warsztat w oparciu o symulację HexGame. Uczestnicy warsztatu wcielą się w rolę zarządzających państwem na różnych poziomach władzy. Staną przed realnymi wyzwaniami osób podejmujących decyzje w państwie – rozwój poszczególnych regionów, lokalne kryzysy, niezadowolenie społeczne.

Jest to już czwarte zaproszenie Pracowni Gier do współpracy przez fundację Zeit. Oprócz realizacji w Brazylii podobne warsztaty były prowadzone na forum dla liderów w New Dehli (2013) oraz podczas Summer School w Berlinie (2014).

Zobacz pełną listę wykładów Latin American Forum on Global Governance >>>

Przeczytaj więcej o HEXGame >>>

[fbshare type=”button”] [linkedin_share style=”none” float=”left”] [fblike style=”button_count” float=”left” showfaces=”false” width=”450″ verb=”like” font=”arial”]