tedx12 (2)

 

31 marca 2016 roku Pracownia Gier zrealizowała warsztat przy wykorzystaniu symulacji biznesowej “Po Omacku” – grze o osiąganiu celów w sytuacji zmiany.

 

 

In a heartbeat
Tegoroczny TEDxWarsaw dotyczył zagadnień wokół pojęcia zmiany. Temat wzbudził duże zainteresowanie, szczególnie wśród osób poszukujących możliwości i upatrujących w zmianach szans. Podczas TEDx w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zgromadziło się kilkaset osób, które poza inspirowaniem się ciekawymi panelami na sali plenarnej, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach. W kooperacji z naszym partnerem Collegium Civitas , gdzie zdarza nam się prowadzić zajęcia z wykorzystaniem gier, przeprowadziliśmy warsztat pod hasłem “Sukces to przejście od nastawienia ‘nie da się’ do postawy ‘DAMY RADĘ I TO MA SENS”.

Czy wiesz, że tylko 20% inicjatyw, w których pracujemy w grupie osiąga zaplanowany cel? Czy potrafisz sobie wyobrazić świat, w którym taki efekt byłby osiągany przez 2 lub 3 razy więcej projektów w biznesie, akcji społecznych albo działań politycznych?

Osoby, które wzięły udział w warsztacie i zagrały w grę “Po omacku”, miały możliwość doskonalić umiejętności przywódcze, pracy w grupie i wprowadzania zmian w organizacji. W tej grze nie tylko ujawniły się możliwości doskonalenia swoich umiejętności, ale też uczestnicy mogli poznać swoje słabe i mocne strony w komunikacji, zwłaszcza w sytuacji ZMIANY. Wykorzystaliśmy grę, którą stosujemy także w nowoczesnych firmach podczas treningów menedżerskich. Grając uczestnicy poszukiwali optymalnych rozwiązań dla sytuacji nieoczekiwanych i potencjalnie konfliktowych. Doświadczalnie przekonaliśmy się jak angażować wszystkich członków zespołu do osiągania wspólnych celów.

Dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję do zobaczenia wkrótce, na kolejnych inspirujących konferencjach!

2016-03-31 14.52.31_resized 20160331_144249_resized 2016-03-31 14.49.26_resized
tedx2016 (2)