W dniach 17-29 sierpnia 2014 roku, w Hamburgu odbyła się The Bucerius Summer School on Global Governance, organizowana przez fundacje: ZEIT – Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius oraz Heinz Nixdorf Stiftung. Do udziału w Bucerius Summer School zaproszonych zostało 60 uczestników, przedstawicieli biznesu, świata polityki i nauki z 28 krajów – młodych liderów posiadających już kilkuletnie doświadczenie zawodowe.

Celem Bucerius Summer School jest rozwijanie kompetencji przywódczych u młodych profesjonalistów poprzez angażowanie ich dialog na temat aktualnych kwestii politycznych, gospodarczych, społecznych i prawnych. Uczestnicy mają okazję uczyć się od najlepszych – znanych osobistości ze świata biznesu, polityki, środowisk akademickich czy organizacji pozarządowych.

27 sierpnia, Pracownia Gier Szkoleniowych miała przyjemność poprowadzić warsztat w oparciu o symulację HEXGame. Była to już kolejna realizacja we współpracy z fundacją (po Latin American Forum on Global Governance w Brazylii oraz Asian Forum on Global Governance w Indiach). Uczestnicy doświadczyli możliwości zarządzania państwem w sytuacji ograniczonych i trudno dostępnych zasobów. Musieli negocjować na różnych szczeblach władzy, radzić sobie z lokalnymi kryzysami i niezadowoleniem społecznym. W sytuacji utrudnionej komunikacji musieli rozsądnie zarządzać i pełnić role przywódcze.

Przeczytaj więcej o Bucerius Summer School on Global Governance

Zobacz fotorelację z warsztatów