Pracownia Gier Szkoleniowych na świecie

Całkiem niedawno dzieliliśmy się z Państwem nowiną o tytule, jaki otrzymała jedna z naszych gier – autoKOREKTA. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbywała się w Dublinie, co spowodowało, że zaczęliśmy się zastanawiać, gdzie do tej pory – poza Polską – realizowaliśmy warsztaty w oparciu o gry i symulacje szkoleniowe. Okazało się, że od 2009 roku odwiedziliśmy 14 państw!

Zaczęło się od… Surinamu. Tam, właśnie w roku 2009 występowaliśmy w ramach ISAGA Summer School. Po czteroletniej przerwie, w 2013 r., wylądowaliśmy w Abu Dhabi a następnie w Indiach, gdzie rozgrywaliśmy HEXgame.

W tym roku gościliśmy między innymi w Tajlandii, Kanadzie i Czechach. Do Bangkoku zaproszono nas celem poprowadzenia warsztatu dla uczestników drugiej zimowej szkoły UNEP (Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych), poświęconej tematowi zrównoważonej konsumpcji i produkcji w rejonie Azji i Pacyfiku.
Celem tego spotkania było poszerzenie wiedzy w zakresie zrównoważonej konsumpcji i produkcji, a tym samym przyczynienie się do opracowania i wdrażania polityki, modeli biznesowych i praktyk, które mogą promować zrównoważone zarządzanie zasobami. W ramach warsztatów – Joanna Średnicka oraz Jagoda Gandziarowska-Ziołecka – poprowadziły rozgrywkę HEXgame: gry, która była częścią programu UNESCO wspierającego rozwój w krajach Trzeciego Świata i próbie rozwiązania ich dramatycznych problemów społeczno-ekonomicznych.

HEXGame podczas zimowej szkoły UNEP, Bangkok 2016

W lutym w Indiach na kongresie Make in India zaprezentowaliśmy nasz nowy produkt, wirtualny assessment – Competence Game.

W Ottawie poprowadziliśmy rozgrywkę Brokerów Wiedzy dla Public Health Agency of Canada. Dwudniowy warsztat objął grę i pracę nad innowacyjnym sposobem tworzenia nowych regulacji na bazie rozwiązań behawioralnych.

Tradycyjnie już wystąpiliśmy w Hamburgu podczas letniej szkoły organizowanej przez Fundację ZEIT im. Ebeliny i Gerda Buceriusów, gdzie poprowadziliśmy rozgrywkę HEXgame dla liderów z całego świata.

Brokerów rozegraliśmy również w Pradze, podczas konferencji “Evaluating ESI funds in the Czech Republic: Faster, more accurately, more usefully”, a głównym celem warsztatu było nauczenie profesjonalistów z sektora publicznego najważniejszych zasad brokeringu. Uczestnikami były osoby pochodzące z różnych państw UE (np. Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Polska, Chorwacja, Rumunia), które na co dzień pracują w różnych departamentach i sprawują różne funkcje. Ta różnorodność sprawiła, że gracze wnosili do rozgrywki rozmaite perspektywy patrzenia na wyzwania stojące przed jednostkami ewaluacyjnymi i intensywnie wymieniali się wiedzą. Tym samym mogli uczyć się również na podstawie innych ministerstw, w innych krajach UE i inspirować się sprawdzonymi, dobrymi praktykami.

We wspomnianym wcześniej Dublinie prowadzona była rozgrywka autoKOREKTY, jednej z naszych nowszych gier, która brała udział w konkursie BEX International Business Learning Games Awards organizowanym przez Business Excellence Institute i otrzymała tam nagrodę w kategorii The Most Significant Scope.

Ostatnim przystankiem na mapie był Meksyk gdzie nasza trenerka dr Magdalena Łużniak – Piecha realizowała Łowisko dla zespołu profesorów fizyki niepublicznej uczelni Tecnológico de Monterrey, w kontekście budowania współpracy i wspólnej strategii zespołu.

Mamy nadzieję, że okazji do takich międzynarodowych rozgrywek będzie coraz więcej!

Poniżej zamieszczamy listę, która możecie porównać z umieszczoną wyżej mapką 🙂

2014

2015

2016

HEXgame podczas Bucerius Summer School, Hamburg, 2016

Czy wiesz jakie talenty dominują w firmach w Polsce? Jaki to ma wpływ na budowę zespołów? Jaki styl pracy wyłania się z określonych konfiguracji talentów? Jak wykorzystać tę wiedzę, żeby maksymalizować wyniki i budować skuteczną współpracę w zespołach. Zapraszamy do rozmów o silnych zespołach W cyklu 5 spotkań przyjrzymy się

Kreatywność jest zaraźliwa. Podaj dalej! Podziwiamy nasze dzieci, obserwując ich spontaniczność, wyobraźnię i zdolność do tworzenia niesamowitych światów, choć sami często zapominamy, że sami byliśmy kiedyś tymi małymi odkrywcami, pełnymi pomysłów i marzeń. Każdy z nas ma w sobie gen kreatywności – czasem trzeba go tylko trochę odkurzyć! Dla dzieci

Czy zastanawiał(*)ś się kiedyś, czy współpraca jest faktycznie świętym Graalem, którego wszyscy szukamy? Czy zawsze musimy dążyć do tego, aby „grać do jednej bramki”? Cóż, przygotuj się na niewygodną prawdę: współpraca nie jest uniwersalnym lekarstwem i czasami… może okazać się trucizną! Tak, dobrze czytasz. W erze, w której podręczniki zarządzania

Praca zespołowa ma dzisiaj podstawowe znaczenie dla osiągania celów organizacji. Dlaczego? Możliwość połączenia kompetencji specjalistów z różnych obszarów pozwala w praktyce na uzyskanie lepszych efektów końcowych, pod warunkiem, że komunikacja w zespole i umiejętność kooperacji stoją na wystarczająco wysokim poziomie. Zasady współpracy w zespole to kwestia indywidualna, w dużej mierze uzależniona od

PRZYSZŁOŚĆ ROZWOJU PRCOWNIKÓW – VIDEO Z THE GAME OF PEOPLE DEVELOPEMENT    Jako Pracownia Gier Szkoleniowych stawiamy sobie za cel przybliżanie stanowiska osób odpowiadających za rozwój pracowników, liderów, zespołów i organizacji.     Od podstaw budujemy wydarzenia skupiające działy Human Resources, członków zarządu, prezesów, managerów, ekspertów. Takim spotkaniem była czwarta już

Bez względu na profil działalności, fundamentem każdej organizacji jest prawidłowa komunikacja i współpraca w zespole pracowników, która w dużej mierze decyduje o rynkowym sukcesie firmy. Na przykładzie życia codziennego łatwo jednak o wniosek, że właściwa komunikacja w grupie to bardzo duże wyzwanie, które nie tylko wymaga zaangażowania i dobrej woli