pobrane (1)

Całkiem niedawno dzieliliśmy się z Państwem nowiną o tytule, jaki otrzymała jedna z naszych gier – autoKOREKTA. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbywała się w Dublinie, co spowodowało, że zaczęliśmy się zastanawiać, gdzie do tej pory – poza Polską – realizowaliśmy warsztaty w oparciu o gry i symulacje szkoleniowe. Okazało się, że od 2009 roku odwiedziliśmy 14 państw!

Zaczęło się od… Surinamu. Tam, właśnie w roku 2009 występowaliśmy w ramach ISAGA Summer School. Po czteroletniej przerwie, w 2013 r., wylądowaliśmy w Abu Dhabi a następnie w Indiach, gdzie rozgrywaliśmy HEXGame.

HEXGame podczas zimowej szkoły UNEP, Bangkok 2016

W tym roku gościliśmy między innymi w Tajlandii, Kanadzie i Czechach. Do Bangkoku zaproszono nas celem poprowadzenia warsztatu dla uczestników drugiej zimowej szkoły UNEP (Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych), poświęconej tematowi zrównoważonej konsumpcji i produkcji w rejonie Azji i Pacyfiku.
Celem tego spotkania było poszerzenie wiedzy w zakresie zrównoważonej konsumpcji i produkcji, a tym samym przyczynienie się do opracowania i wdrażania polityki, modeli biznesowych i praktyk, które mogą promować zrównoważone zarządzanie zasobami. W ramach warsztatów – Joanna Średnicka oraz Jagoda Gandziarowska-Ziołecka – poprowadziły rozgrywkę HEXGame: gry, która była częścią programu UNESCO wspierającego rozwój w krajach Trzeciego Świata i próbie rozwiązania ich dramatycznych problemów społeczno-ekonomicznych.

W lutym w Indiach na kongresie Make in India zaprezentowaliśmy nasz nowy produkt, wirtualny assessment – Competence Game.

knowledgeBrokers Pracownia Gier

Brokerzy Wiedzy dla Public Health Agency of Canada, Ottawa 2016

W Ottawie poprowadziliśmy rozgrywkę Brokerów Wiedzy dla Public Health Agency of Canada. Dwudniowy warsztat objął grę i pracę nad innowacyjnym sposobem tworzenia nowych regulacji na bazie rozwiązań behawioralnych.

Tradycyjnie już wystąpiliśmy w Hamburgu podczas letniej szkoły organizowanej przez Fundację ZEIT im. Ebeliny i Gerda Buceriusów, gdzie poprowadziliśmy rozgrywkę HexGame dla liderów z całego świata.

Brokerów rozegraliśmy również w Pradze, podczas konferencji “Evaluating ESI funds in the Czech Republic: Faster, more accurately, more usefully”, a głównym celem warsztatu było nauczenie profesjonalistów z sektora publicznego najważniejszych zasad brokeringu. Uczestnikami były osoby pochodzące z różnych państw UE (np. Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Polska, Chorwacja, Rumunia), które na co dzień pracują w różnych departamentach i sprawują różne funkcje. Ta różnorodność sprawiła, że gracze wnosili do rozgrywki rozmaite perspektywy patrzenia na wyzwania stojące przed jednostkami ewaluacyjnymi i intensywnie wymieniali się wiedzą. Tym samym mogli uczyć się również na podstawie innych ministerstw, w innych krajach UE i inspirować się sprawdzonymi, dobrymi praktykami.

We wspomnianym wcześniej Dublinie prowadzona była rozgrywka autoKOREKTY, jednej z naszych nowszych gier, która brała udział w konkursie BEX International Business Learning Games Awards organizowanym przez Business Excellence Institute i otrzymała tam nagrodę w kategorii The Most Significant Scope.

Ostatnim przystankiem na mapie był Meksyk gdzie nasza trenerka dr Magdalena Łużniak – Piecha realizowała Łowisko dla zespołu profesorów fizyki niepublicznej uczelni Tecnológico de Monterrey, w kontekście budowania współpracy i wspólnej strategii zespołu.

Mamy nadzieję, że okazji do takich międzynarodowych rozgrywek będzie coraz więcej!

Poniżej zamieszczamy listę, która możecie porównać z umieszczoną wyżej mapką 🙂

2014

 • kwiecień – Brazylia, Rio, rozgrywka HEXGame
 • maj – USA, Waszyngton
 • lipiec – Austria, ISAGA Summer School
 • lipiec – Szwajcaria
 • sierpień – Holandia, Delft, Sunflower na Technology University
 • sierpień – Niemcy, Hamburg, HEXGame podczas Bucerius Summer School

2015

 • styczeń – Holandia, Amsterdam, warsztat dla Klienta z grą Wembaster
 • styczeń – Austria, Wiedeń, warsztat dla Klienta z grą Czas na decyzje
 • marzec – Brazylia, Rio, HEXGame podczas Bucerius Global Governance
 • czerwiec – Szwecja, Sztokholm, warsztat dla Klienta z grą Łowisko
 • sierpień – Niemcy, Hamburg, HEXGame podczas Bucerius Summer School
 • listopad – USA , Chicago, rozgrywka Brokerów Wiedzy
 • listopad – USA, NYC, Competence Game, launch product

2016

 • HEX Game Hamburg Pracownia Gier

  HEXGame podczas Bucerius Summer School, Hamburg 2016

  styczeń – Tajlandia, HEXGame podczas Winter School UNEP (Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych)

 • luty – Indie, Competence Game na Kongresie Make in India
 • marzec – Kanada, Brokerzy Wiedzy dla Public Health Agency of Canada
 • sierpień – Niemcy, HEXGame podczas Bucerius Summer School
 • listopad – Czechy, Brokerzy Wiedzy podczas konferencji Evaluating ESI funds in the Czech Republic: Faster, more accurately, more usefully
 • listopad – Irlandia, autoKOREKTA na konkursie BEX International Business Learning Games Awards organizowanym przez BEX Institute
 • grudzień – Meksyk, Łowisko na Tecnológico de Monterrey