22
Feb

logo-main 10 lutego rozpoczął się festiwal Gorzkie Żale / Nowe Epifanie – czyli VII interdyscyplinarny festiwal wielkopostny.
Program Festiwalu został skonstruowany w taki sposób, aby ukazać duchowe bogactwo naszej kultury poprzez skrzyżowanie tradycyjnych form teatralnych oraz nowoczesnych form scenicznych: instalacji Igora Gorzkowskiego i Mirka Kaczmarka, spektaklu Mikołaja Mikołajczyka angażującego społeczność zakrzewian, zdarzeń parateatralnych i performance Jarosława Tumidajskiego i Grupy Supermarket.

Pracownia Gier została zaproszona do współpracy z Grupą Supermarket przy przygotowaniu performance Ostatnia Wieczerza.
Artyści chcą przyjrzeć się razem z widzami naszym wyborom – od mniej istotnych po te najważniejsze, ostateczne decyzje – i zastanowić się, czy rzeczywiście jesteśmy „kowalami własnego losu”. A także, czy są takie pytania, na które można nie odpowiadać i decyzje, których można uniknąć?

Seria dylematów, przed którymi zostaną postawieni widzowie oraz ich decyzje będą miały wpływ na losy jednego z bohaterów tej akcji. Dodamy tylko, że bardzo dużą rolę odegra także osoba o „czystym sercu”. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do teatru Ochota – już 5 marca. Będzie to z pewnością doświadczenie poruszające i na długo zapadające w pamięć.

supermarketGrupę Supermarket (przekształconą w 2005 r. z Warszawskiej Grupy Teatralnej) tworzą Jakub Kamieński, Redbad Klijnstra i Łukasz Czapski oraz grono zaprzyjaźnionych twórców z Warszawy i Wrocławia. Chętnie określają się jako „artystyczni komandosi” czyli „kolektyw o podwyższonym ryzyku artystycznym”. Koncentrują się na stawianiu pytań i zachęcają uczestników akcji-spektakli do samodzielnego szukania odpowiedzi.

Zapraszamy do Teatru Ochoty, 5 marca 2016, godz. 20:00

Festiwal Gorzkie Żale potrwa do 20 marca 2016. Program festiwalu