Tree of Life The HEart Pracownia Gier Szkoleniowych

„Emocje. Nie sądziłam, że z obcymi sobie ludźmi jestem w stanie tak intensywnie przeżyć kilka godzin.  Zobaczyłam na tym spotkaniu wiele osób z różnych firm i stanowisk, a każdy z ogromną pasją, inicjatywą i ponadprzeciętnym zaangażowaniem.  To spotkanie zostanie w mojej pamięci na długo.”

Tak na pytanie „jaką największą wartość wyniosłaś z tego spotkania?” odpowiada jedna z uczestniczek.

To, co wiemy już dziś, to że warto próbować, a pełne zaangażowanie owocuje. W czerwcu zastanawialiśmy się nad formatem spotkania dla naszych klientów, który przyciągnie ich w wakacje, szybko ustaliliśmy kogo chcemy zaprosić, w jakiej formule i co znajdzie się w agendzie.

Założenia były proste:

  • ma być interaktywnie, rozwojowo, różnorodnie;
  • minimum 120 osób;
  • pół dnia: od 15:00 do 20:00;
  • Chcemy: zainspirować, rozegrać grę The Tree of Life i podyskutować o wnioskach w ciekawej formule – UnConference.

W efekcie zainteresowanych wydarzeniem mieliśmy ponad 200osób, finalnie 180 wzięło udział w warsztatach liderów cyfrowej transformacji. Gości przywitali Joanna Średnicka (CEO, współzałożycielka Pracowni Gier Szkoleniowych) i Tomasz Rudolf (CEO, współzałożyciel The Heart Warsaw).

Tomek Rudolf zainspirował krótką prezentacją w stylu TED, gdzie pokazał drogę innowacji – od pomysłu do wdrożenia, posługując się ciekawymi metaforami. O 15:40 zaprosiliśmy wszystkich do gry The Tree of Life, frekwencja była kluczowa, ponieważ minimum do rozegrania gry to 110 osób – determinuje to mechanika gry. W 8 zespołach liczących średnio 22osoby, zaczęliśmy. Żadne słowa nie oddadzą flow, jakie udzieliło się uczestnikom. Gra polega na ewoluowaniu z jednokomórkowca – luca w kolejne, coraz bardziej zaawansowane organizmy. By to było możliwe, należy posiadać odpowiednie zasoby, które często trzeba pozyskać od innych osób, nierzadko z innego zespołu. W naturalny sposób w grupach wyłonili się liderzy, zespoły zaczęły się utożsamiać ze swoimi grupami, pojawiły się pierwsze strategie na wygraną. Każdemu kto chce zobaczyć namiastkę tych emocji zachęcam do obejrzenia foto- i video relacji na naszym profilu: https://www.facebook.com/Pracownia.Gier.Szkoleniowych/

                                          Przejdź do prezentacji Tomasza Rudolfa

 

 

Po grze uczestnicy wzięli udział w panelu dyskusyjnym z praktykami wdrażania zmian technologicznych w roli panelistów: Małgorzatą Bochenek z IKEA Retail (Deputy Country HR Manager) Piotrem Widackim z BGŻ BNP Paribas (Head of Digital Transformation), Tomaszem Józefackim z NEUCA (wiceprezes zarządu ds. Rozwoju) i Joanną Średnicką z Pracowni Gier Szkoleniowych (CEO, Dyrektor R&D).

Z mojej perspektywy ogromna wartość – postanowiliśmy zaprosić naszych klientów w okresie wakacyjnym, bo jednak w tym czasie mniej się dzieje i – wbrew pozorom – ludzie są bardziej dostępni. Wszyscy docenili możliwość udziału i dopytują o kolejne wydarzenia. To, że znając się miesiąc, Pracownia Gier i The Heart, wspólnie zrealizowaliśmy tak duże wydarzenie pokazuje, że wspólne cele łączą najbardziej – tak było zarówno z nami, Organizatorami, jak i z przybyłymi Gośćmi.

DrukowanieZapytaliśmy ludzi przy rejestracji, jaka była ich motywacja by przyjść w środku wakacji na The Game of Business Evolution:

  • 50% osób przyszło się zainspirować, poznać ciekawych ludzi,
  • 30% szukało rozwiązań dla swojej firmy,
  • 10% chciało podzielić się doświadczeniami w obszarze digital transformation,
  • a ostatnie 10% chciało z kolei dowiedzieć się czym jest digital transformation.

Po evencie sprawdziliśmy na ile te potrzeby zostały zrealizowane: 9 na 10 osób oceniło, że “bardzo im się podobało”, a 1 na 10 “podobało mi się”.

Wyszliśmy poza schemat jeśli chodzi o rynek spotkań branży HR. Nie było całodniowej listy prelegentów, była za to przestrzeń na doświadczenie na sobie podczas gry, omówienie tego doświadczenia i porozmawianie z ekspertami na najbardziej interesujący temat w formule UnConference – sama wybieram, o czym podyskutuję, w każdej chwili mogę zmienić temat, mogę też zaproponować własny temat do rozmowy. Czyli dużo mogę, raczej nic nie muszę.

                                        Przejdź do podsumowania unConference

 

 

[yvideo id=”1TzRbtpyNsA” ]

Na koniec przytoczę kilka krótkich opinii o wydarzeniu, jakie dostaliśmy w ciągu 48h po evencie:

“Bardzo fajny event zarówno ze względu na formułę, uczestników, wartość merytoryczną oraz miejsce i aspekty organizacyjne. Z perspektywy uczestnika wszystko dopięte na ostatni guzik.” Leszek Zaremba, Dyrektor ds. Innowacji, techBrainers

“Początkowo, gdy usłyszałam, że w wydarzeniu weźmie udział ok. 130 osób – nie uwierzyłam. Dopiero jak zobaczyłam pełną salę dotarło do mnie, że to nie jest zwykłe wydarzenie. Od początku schemat typowej konferencji został przełamany: najpierw inspirujący wykład Tomasza Rudolfa w stylu TED, następnie niezwykła gra The Tree of Life, potem panel ekspertów i wreszcie zupełnie nieznany mi wcześniej format prowadzenia dyskusji Round Tables. Sama organizacja wydarzenia i miejsce były niezwykle inspirujące. Ogromne gratulacje dla The Heart oraz Pracowni Gier Szkoleniowych za świetny pomysł i doskonałą organizację.” Joanna Kochmańska, HR Business Partner, Credit Agricole Bank Polska

„Jeszcze raz dziękuję Wam za możliwość doświadczenia w praktyce tego, w czym jesteście tak dobrzy ☺ Dla mnie było to bardzo ciekawe i inspirujące wydarzenie – i oczywiście – od wczoraj głowę mam pełną myśli, jak taką atmosferę i zaangażowanie przenieść do nas – na nasze wydarzenie w październiku, tak aby w pełni wykorzystać czas, miejsce i potencjał naszych uczestników!” Marietta Lewandowska, Specjalista ds. Public Relations, Instytut Biznesu Rodzinnego

Patrycja Szczecińska,
koordynator komunikacji i PR,
Pracownia Gier Szkoleniowych

Fot. Michał Kalarus, Think Mice