File1314 stycznia 2015 roku Pracownia Gier zaprasza na pokaz warsztatu przy wykorzystaniu symulacji Łowisko poruszający zagadnienia efektywnej współpracy, a szczególnie roli przywództwa i komunikacji w osiąganiu wspólnego celu.

O czym będzie spotkanie?

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie warsztat przeznaczony dla liderów i menedżerów oraz zespołów organizacji.

Uczestnicy doświadczą:

  • Trudności w osiągnięciu celu w warunkach rywalizacji i ograniczonej komunikacji
  • Wpływu rozumienia celu na efekty działania grupy
  • Pułapek związanych z działaniem zespołowym

W konsekwencji udział w pokazie będzie okazją do:

  • Poznania sposobów radzenia sobie z pułapkami społecznymi
  • Zweryfikowania osobistej reakcji na wyzwania pracy grupowej, jak wywieranie wpływu i motywacja
  • Poznania możliwości wykorzystania symulacji Łowisko w działaniach rozwojowych

 

WhiteSmoke Studio dla Pracownia Gier

Agenda spotkania:
09.15-09.30 Prezentacja Pracowni Gier oraz metody
09.30-10.00 Wprowadzenie do gry
10.00-11.40 Gra symulacyjna Łowisko
11.40-11.50 Przerwa kawowa
11.50-13.00 Omówienie doświadczenia z gry oraz mechanizmów, które się w niej ujawniają
13.00-14.00 Wykorzystanie gry symulacyjnej Łowisko w rozwoju zespołów i organizacji
14.00-14.30 Pytania i dyskusja

 

Fabuła gry:

Uczestnicy wcielają się we właścicieli spółek rybackich żyjących z połowu ryb we wspólnym jeziorze. W wyniku ograniczenia zasobów jeziora oraz ryzyka całkowitego utracenia możliwości połowu, rybacy muszą znaleźć sposób, który jednak zapewni im dalsze połowy i możliwość zarabiania na życie.

Łowisko to metafora organizacji i jej działania w zróżnicowanych zespołach z różnorodnymi ludźmi. Zarządzanie obszarem połowu ryb okazuje się doskonałą okazją do interaktywnego doświadczenia przez uczestników współpracy i jej wyzwań.

 

Sylwetki prowadzących:

File1Joanna Średnicka – ekspert w zakresie projektowania gier oraz badań organizacji. Z wykształcenia socjolog. Partner zarządzający i współzałożycielka Pracowni Gier Szkoleniowych. Badacz kultury organizacyjnej, jej procesów i modeli działania. Specjalizuje się w analizie zmian i procesach HR zachodzących w firmach. Zrealizowała ponad 1000 godzin interwencji i programów rozwojowych w oparciu o gry i symulacje. Jest członkiem i certyfikowaną projektantką NASAGA (North American Simulation and Gaming Association). Jako Wykładowca współpracuje ze Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Warszawskim, Collegium Civitas. Ekspert międzynarodowych konferencji projektowania gier dla biznesu.

 

tomasz cichocki

Tomasz Cichocki – ekspert w zakresie innowacji i transferu technologii oraz trener. Jego zasadniczym obszarem kompetencji jest zarządzanie zmianą, współpraca i komunikacja w zespole. Szkoleniami zajmuje się od 2004 roku. Specjalista w zakresie prowadzenia projektów w zespołach rozproszonych, w tym zarządzanie zespołami rozproszonymi w projektach międzynarodowych. Z Pracownią współpracuje od 2008 roku. Jest absolwentem Szkoły Trenerów Biznesu Grupy TROP. Doświadczenie zdobywał podczas pracy w Polskim Radiu, Tok FM, grupie France Telecom i firmie doradczej KPMG. Zajmował się także innowacyjnością i transferem wiedzy, w tym projektami Komisji Europejskiej. Prowadził szkolenia m.in. dla PZU, PKN Orlen, Netii, BGŻ, UPC, Siemens, PARP. Przeprowadził ponad 1500 godzin szkoleń, w tym ponad 500 z wykorzystaniem gier symulacyjnych.

 

Do udziału w pokazie zapraszamy osoby odpowiedzialne za projektowanie rozwiązań szkoleniowych i rozwojowych oraz menedżerów i liderów organizacji, zainteresowanych: wdrożeniem w swojej organizacji innowacyjnych programów rozwojowych opartych na grach i symulacjach, poszerzeniem wiedzy nt. metody gier i symulacji oraz lepszym poznaniem firmy i trenerów Pracowni Gier.

 

Pokaz warsztatu odbędzie się 14 stycznia 2015 roku w Warszawie, w „Aptece Sztuki”, Aleja Wyzwolenia 3/5 (przy Placu Zbawiciela), w godz. 9.15-14.30

Aby wziąć udział w pokazie warsztatu należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja zostanie potwierdzona telefonicznie.

 

    Imię i nazwisko uczestnika (wymagane)

    Stanowisko (wymagane)

    Nazwa firmy (wymagane)

    Numer kontaktowy (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Wyrażam zgodę na:

    [fbshare type=”button”] [linkedin_share style=”none” float=”left”] [fblike style=”button_count” float=”left” showfaces=”false” width=”450″ verb=”like” font=”arial”]