12
Dec

 

File1314 stycznia 2015 roku Pracownia Gier zaprasza na pokaz warsztatu przy wykorzystaniu symulacji Łowisko poruszający zagadnienia efektywnej współpracy, a szczególnie roli przywództwa i komunikacji w osiąganiu wspólnego celu.

O czym będzie spotkanie?

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie warsztat przeznaczony dla liderów i menedżerów oraz zespołów organizacji.

Uczestnicy doświadczą:

  • Trudności w osiągnięciu celu w warunkach rywalizacji i ograniczonej komunikacji
  • Wpływu rozumienia celu na efekty działania grupy
  • Pułapek związanych z działaniem zespołowym

W konsekwencji udział w pokazie będzie okazją do:

  • Poznania sposobów radzenia sobie z pułapkami społecznymi
  • Zweryfikowania osobistej reakcji na wyzwania pracy grupowej, jak wywieranie wpływu i motywacja
  • Poznania możliwości wykorzystania symulacji Łowisko w działaniach rozwojowych

 

WhiteSmoke Studio dla Pracownia Gier

Agenda spotkania:
09.15-09.30 Prezentacja Pracowni Gier oraz metody
09.30-10.00 Wprowadzenie do gry
10.00-11.40 Gra symulacyjna Łowisko
11.40-11.50 Przerwa kawowa
11.50-13.00 Omówienie doświadczenia z gry oraz mechanizmów, które się w niej ujawniają
13.00-14.00 Wykorzystanie gry symulacyjnej Łowisko w rozwoju zespołów i organizacji
14.00-14.30 Pytania i dyskusja

 

Fabuła gry:

Uczestnicy wcielają się we właścicieli spółek rybackich żyjących z połowu ryb we wspólnym jeziorze. W wyniku ograniczenia zasobów jeziora oraz ryzyka całkowitego utracenia możliwości połowu, rybacy muszą znaleźć sposób, który jednak zapewni im dalsze połowy i możliwość zarabiania na życie.

Łowisko to metafora organizacji i jej działania w zróżnicowanych zespołach z różnorodnymi ludźmi. Zarządzanie obszarem połowu ryb okazuje się doskonałą okazją do interaktywnego doświadczenia przez uczestników współpracy i jej wyzwań.

 

Sylwetki prowadzących:

File1Joanna Średnicka – ekspert w zakresie projektowania gier oraz badań organizacji. Z wykształcenia socjolog. Partner zarządzający i współzałożycielka Pracowni Gier Szkoleniowych. Badacz kultury organizacyjnej, jej procesów i modeli działania. Specjalizuje się w analizie zmian i procesach HR zachodzących w firmach. Zrealizowała ponad 1000 godzin interwencji i programów rozwojowych w oparciu o gry i symulacje. Jest członkiem i certyfikowaną projektantką NASAGA (North American Simulation and Gaming Association). Jako Wykładowca współpracuje ze Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Warszawskim, Collegium Civitas. Ekspert międzynarodowych konferencji projektowania gier dla biznesu.

Polecamy:  Specjalny pokaz treningu “Thinking about leadership thinking, czyli sposób myślenia nowoczesnego lidera”.

 

tomasz cichocki

Tomasz Cichocki – ekspert w zakresie innowacji i transferu technologii oraz trener. Jego zasadniczym obszarem kompetencji jest zarządzanie zmianą, współpraca i komunikacja w zespole. Szkoleniami zajmuje się od 2004 roku. Specjalista w zakresie prowadzenia projektów w zespołach rozproszonych, w tym zarządzanie zespołami rozproszonymi w projektach międzynarodowych. Z Pracownią współpracuje od 2008 roku. Jest absolwentem Szkoły Trenerów Biznesu Grupy TROP. Doświadczenie zdobywał podczas pracy w Polskim Radiu, Tok FM, grupie France Telecom i firmie doradczej KPMG. Zajmował się także innowacyjnością i transferem wiedzy, w tym projektami Komisji Europejskiej. Prowadził szkolenia m.in. dla PZU, PKN Orlen, Netii, BGŻ, UPC, Siemens, PARP. Przeprowadził ponad 1500 godzin szkoleń, w tym ponad 500 z wykorzystaniem gier symulacyjnych.

 

Do udziału w pokazie zapraszamy osoby odpowiedzialne za projektowanie rozwiązań szkoleniowych i rozwojowych oraz menedżerów i liderów organizacji, zainteresowanych: wdrożeniem w swojej organizacji innowacyjnych programów rozwojowych opartych na grach i symulacjach, poszerzeniem wiedzy nt. metody gier i symulacji oraz lepszym poznaniem firmy i trenerów Pracowni Gier.

 

Pokaz warsztatu odbędzie się 14 stycznia 2015 roku w Warszawie, w „Aptece Sztuki”, Aleja Wyzwolenia 3/5 (przy Placu Zbawiciela), w godz. 9.15-14.30

Aby wziąć udział w pokazie warsztatu należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja zostanie potwierdzona telefonicznie.

 

Imię i nazwisko uczestnika (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

Numer kontaktowy (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wyrażam zgodę na:

Zobacz także: