fbpx

HEXgame - opis gy

Symulacja o komunikacji i współpracy w złożonych strukturach organizacji. HEXgame to metafora dużej organizacji. Gracze doświadczają silnie angażującego doświadczenia zarządzania państwem. Mają bardzo ograniczone i trudno dostępne zasoby. Muszą negocjować na różnych szczeblach władzy, radzić sobie z lokalnymi kryzysami i niezadowoleniem społecznym. W sytuacji utrudnionej komunikacji muszą rozsądnie zarządzać i pełnić role przywódcze.

Rekomendowane do
  • Programów rozwoju talentów w organizacji – szczególnie spotkania otwierające lub zamykające program
  • Warsztatów dla kadry zarządzającej

Gra HEXgame została opracowana w 1976 roku dla UNESCO przez zespół naukowców pod kierunkiem Richarda D. Duke. Powstała w odpowiedzi na pilną potrzebę wykształcenia kadry osób zarządzających w sektorze publicznym i prywatnym w Ghanie. Była częścią programu UNESCO wspierającego rozwój w krajach Trzeciego Świata i próbie rozwiązania ich dramatycznych problemów społeczno-ekonomicznych.

HEXgame - Szczegóły

Czas trwania: 3 – 4 godziny (+ praca warsztatowa)
Liczba graczy: 16-50

  • Uświadomienie roli efektywnej komunikacji pionowej i poziomej w skutecznej realizacji celów organizacji
  • Ukazanie, jak działania na wszystkich szczeblach organizacji są współzależne, a niedobór informacji potęguje chaos i obniża efektywność w sytuacji permanentnej niepewności
  • Pokonanie silosowości polegającej na zatrzymywaniu (nie przekazywaniu dalej) informacji
  • Uzgodnienie konkretnych rozwiązań wspomagających współpracę i wymianę informacji w zespole i między zespołami, do zastosowania „od zaraz” w organizacji
  • Wzrost poczucia współodpowiedzialności za realizację celu zespołowego

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. warsztatów opartych o gry i symulacje oraz sprawdzić, gdzie możesz je wykorzystać w swojej organizacji – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 22 468 85 52.


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA