full
color
#666666
https://pracowniagier.com/wp-content/themes/zap2-installable/
https://pracowniagier.com/
#009999
style2
22 468 85 52
Puławska 39/2, Warszawa

Competence Game

14124044_1275451659140650_755283790_o

2017 IBLGC Finalist (RGB)

 

Opis narzędzia

Competence Game to innowacyjne narzędzie do wirtualnego assessmentu. Archipelago Competence Game to pierwsza gra online, która umożliwia diagnozę kompetencji. Gry kompetencyjne łączą współpracę z rywalizacją i jasno definiują cele w ramach ściśle określonych reguł. W grze mamy możliwość rejestrowania decyzji oraz działań podjętych przez uczestnika. Dodatkowo pytania zadawane graczom pozwalają ocenić ich rozumienie sytuacji, świadomość celów strategicznych oraz pośrednich. Uzyskujemy także informację zwrotną – poznajemy mocne strony gracza i sugestię związaną z ich dalszym kierunkiem rozwoju. Gra daje możliwość weryfikacji rzeczywistych zachowań kandydata zapewniając trafność diagnozy. Uzyskujesz obiektywny wynik oparty o zweryfikowane badania naukowe.

Przed wejściem na rynek Competence Game przeszło przez dwuetapowy pomiar. Pierwszego dokonano za pomocą współczynnika rho Dillona-Goldsteina, który oceniał poziom rzetelności wyników uzyskiwanych w grze. Drugiego dokonano poprzez serię badań porównawczych z metodą Development Center, co określało, na ile trafnie Archipelago mierzy kompetencje. Badania trwały dwa lata, przeprowadzono je na grupie 1500 osób i udowodniono, że za pomocą niniejszej gry online w niektórych obszarach można uzyskać nawet pełniejszą informację o kompetencjach badanych osób, niż poprzez znane już i rozbudowane tradycyjne narzędzia badawcze.

Szczegóły Archipelago Competence Game

W Archipelago Competence Game wysyłasz uczestników do jednego ze światów, gdzie muszą wcielić się w rolę, dzięki której sprawdzisz ich zestaw kompetencji. Archipelago opiera się na konkretnej fabule, w której gracz wciela się w rolę zarządcy nieruchomości. Jego zadaniem jest wynajem luksusowych miejsc na wyspach, jakie ma pod swoją opieką. Klienci są wymagający. Różnią się narodowością, rodzajem wykonywanych zawodów, stanem cywilnym, płcią, statusem społecznym. Mają swoje preferencje i upodobania. Zwykle cechuje ich ograniczona cierpliwość i brak czasu. Mają swoje bardziej lub mniej lubiane formy kontaktu (e-mail, telefon, face to face), nie zawsze wiedzą, czego chcą, a czasem nawet jak deklarują jedno, podświadomie woleliby drugie. Na wyspach są różnego rodzaju i rozmiaru obiekty – plaże, oazy oraz miasta. Agent nieruchomości dysponuje narzędziami, które mogą ułatwić mu pracę i zwiększyć efektywność zawieranych transakcji. Są to np. badania rynku, działania marketingowe, zakup PR, narzędzie budowania relacji z klientami czy monitoring ich satysfakcji. To i wiele wiecej czeka uczestników w badaniu kompetencji grą Archipelago Competence Game. 

Archipelago Competence Game zostało finalistą konkursu BEX International Business Learning Games Awards organizowanym przez Business Excellence Institute.

Szczegóły

Czas trwania: 2 godziny
Liczba graczy: od 1 do ∞

Korzyści dla organizacji

 • Pierwsze narzędzie online, które bada zachowania, a nie deklaracje
 • Zapewnia opomiarowane, twarde dane w obszarze kompetencji miękkich
 • Wspiera HR Biznes Partnerów – dostarcza w sposób szybki rzetelne i wiarygodne dane
 • Buduje wizerunek pracodawcy – Competence Game, to atrakcyjny proces rekrutacji z diagnozą i treningiem
  Podbija serca menedżerów: odtwarza rzeczywiste wyzwania biznesoweMierzy kompetencje niezbędne w biznesie
 • Pomaga określić profil optymalnego kandydata
 • Dostarcza diagnozę zespołu
 • Gra to język Millenialsów

Zastosowanie

 • Rekrutacje kandydatów na stanowiska specjalistów
 • Programy stażowe i talentowe
 • Procesy rozwojowewiarygodne dane
 • Alternatywa dla kosztownego AC DC
 • Benchmarki w zespołach sprzedaży

Przeczytaj artykuł o Competence Game:

Świat o Competence Game - ludzie i media

Wyniki Competence Game mogą być przydatne w praktyce – pracownicy dzięki temu zyskują większą samoświadomość i mogą eksplorować swoje najsilniejsze strony. Raport kompetencji daje możliwość stworzenia uzupełniającego się zespołu. Pokolenie Y nie tylko jest przyzwyczajone, ale oczekuje stosowania tak innowacyjnych metod, jaką jest diagnoza kompetencji za pomocą gry online”
Piotr Barłóg, Team Leader Lech Poznań [PL] 27

 

Jestem pod wrażeniem Competence Game jako narzędzia mierzącego kompetencje. W 2016 roku ukończyłem MBA na Columbia Business School w Nowym Jorku, gdzie te kompetencje – potrzebne w biznesie – były sprawdzane. Diagnoza za pomocą testów staje się to archaiczne i nieatrakcyjna. Wykorzystanie gry online jest rewelacyjnym pomysłem – przydatne, użyteczne i przyciągające młodych ludzi”
Piotr Bielaczyc,  associate Google [New York, USA], 30

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. warsztatów opartych o gry i symulacje oraz sprawdzić, gdzie możesz je wykorzystać w swojej organizacji – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 22 468 85 52.

seta
default
Ładuję...
link
#5C5C5C
on
loading
off