fbpx

Ekspedycja Mocy - opis gry

Ekspedycja Mocy jest dynamiczną grą zaprojektowaną, aby dać zespołowi pożywkę do refleksji – co stanowi jego nawykowy sposób działania, jakim mocnym stronom zawdzięcza swoje sukcesy i jakie są potencjalne zagrożenia, które mogą stanąć na drodze zespołowej efektywności.

Pretekstem do współpracy jest przetarg Europejskiej Agencji Kosmicznej na wielomodułowy prom kosmiczny. Uczestnicy wcielają się w zespół konstruktorów postawionych przed nietypowym wyzwaniem. Muszą umiejętnie podzielić zadania, ustalić zakresy odpowiedzialności, zarządzić wiedzą i rozproszonymi informacjami aby wreszcie zbudować finalną konstrukcję odpowiadającą na wymagania przetargowe.

Jak w życiu – na swojej drodze mierzą się z niespodziewanymi zmianami, wywracającymi dotychczasowe ustalenia i sposoby działania. Poznają się w działaniu – kto potrafi porządkować chaos, kto motywuje innych w sytuacjach spadku zaangażowania, kto z determinacją dąży do celu, kto dba o dobre warunki i dobrą atmosferę.

Ważnym elementem gry jest jej analiza i omówienie – uczestnicy wypełniają sobie wzajemnie „karty pokładowe” z informacją zwrotną na temat tego, co wnieśli do zespołu, w jakich sytuacjach byli szczególnie potrzebni.
Gra umożliwia lepsze zrozumienie, a przez to wykorzystania, koncepcji talentów Gallupa.  Pozwala uczestnikom rozpoznawać swoje silne strony w działaniu oraz identyfikować czynniki, które przeszkadzają w ich wykorzystaniu.

Ekspedycja mocy - Szczegóły

Czas trwania: 1 godzina (+ praca warsztatowa)
Liczba graczy: 6-16 osób

Gra skłania do refleksji indywidualnej i zespołowej:

  • Jak odnajdujemy się w sytuacji chaosu informacyjnego
  • Jakie są indywidulane i zespołowe, dominujące reakcje na zmianę
  • Jakie rodzaje zadań są angażujące dla kogo
  • W jakich konfiguracjach pracujemy najefektywniej
  • Działanie w jakich sytuacjach przychodzą nam z trudnością

Zastosowanie

  • Trening managerski i zespołowy wykorzystania teorii talentów Gallupa w zarządzaniu
  • Praca zespołowa w zmianie
  • Trening udzielania informacji zwrotnej
  • Analiza nawykowych sposobów działania zespołu

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. warsztatów opartych o gry i symulacje oraz sprawdzić, gdzie możesz je wykorzystać w swojej organizacji – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 22 468 85 52.


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA