fbpx
Turniej negocjacyjny

Operacja Strike Fighter

Strike Fighter Online

Zbuduj ducha zespołu!

W każdej organizacji dobra komunikacja i porozumienie są kluczowe. Wszyscy negocjujemy codziennie, nie tylko w pozycjach sprzedaży czy zakupów. ​

Umiejętności przygotowywania swojego stanowiska, negocjowania zasobów do projektów są potrzebne w każdym miejscu firmy.

Dla kogo?

Dla zespołów, których codzienne wyzwania opierają się na negocjacjach​ oraz trudnych rozmowach,

Dla wszystkich, którzy chcą wspólnie przeżyć ciekawe doświadczenie​ i sprawdzić się w sytuacjach negocjacji trójstronnych,

Dla grup od 6 do 100 osób.

Strike Fighter Online

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ OFERCIE

SKONTAKTUJ SIĘ

Operacja Strike Fighter

Opis symulacji

Opis gry:

Operacja Strike Fighter to symulacja pozwalająca doświadczyć wyzwań komunikacji i współpracy oraz rozwiązywania konfliktów i godzenia interesów różnych stron.   

To świetna metafora życia w organizacji, gdzie różne zespoły, działy, ludzie muszą nauczyć się porozumienia i realizacji wspólnego celu.

Inspiracją do powstania scenariusza było rzeczywiste wyzwanie, przed którym stanęła armia amerykańska w latach 90. Konieczność wymiany przestarzałej floty myśliwców i ograniczenia budżetowe pchnęły dowódców do uruchomienia rządowego programu Joint Strike Fighter. Jego efektem miał być super nowoczesny model myśliwca do wspólnego użytku w całej armii. Amerykańscy dowódcy musieli pogodzić interesy z pozoru nie do pogodzenia: wybrany samolot miał spełniać oczekiwania wszystkich jednostek zbrojnych. 

Czy wiesz, że...

Strike Fighter™ to nagrodzona w USA pierwszym miejscem w konkursie Game Design Competition, organizowanym w Waszyngtonie w czasie dorocznej konferencji Północnoamerykańskiego Stowarzyszenia Gier i Symulacji (NASAGA) trójstronna gra negocjacyjna. Jej scenariusz został opracowany na podstawie książki „Strategia Błękitnego Oceanu”. 

Cel gry:

Celem graczy jest wybór jednego z proponowanych modeli myśliwców, tak aby wybrany samolot spełniał określone standardy. Jednak interesy każdej jednostki zbrojnej różnią się. Trwa walka o punkty. 

Jaka strategia okaże się najbardziej skuteczna? 

Kto zdobędzie najwięcej punktów? 

Poza doskonałą rywalizacyjną rozrywką turniej negocjacyjny to także profesjonalny trening umiejętności:

odzwierciedla prawdziwe wyzwania negocjacyjne i komunikacyjne, z jakimi ludzie mają do czynienia nie tylko w środowisku biznesowym,

ćwiczy zdolność szybkiego podejmowania decyzji w toku negocjacji lub trudnych rozmów,

uświadamia wyzwania w obszarze współpracy, w oraz między zespołami w sytuacji silnej konkurencji. 

Pracujemy na programach takich jak:

teams logo

Warsztat całkowicie w formie ON-LINE!

Gwarantujemy 100% zaangażowania – nie będziemy tylko rozmawiać  – zagramy w angażującą grę szkoleniową Operacja Strike Fighter.

Przebieg szkolenia

I . Pre–work:

  • Zapoznanie uczestników z instrukcją symulacji – przesłanie maila z instrukcją, 
  • Przydział do zespołów,
  • Krótkie zapoznawcze video od prowadzącego.

DZIEŃ I - ROZGRYWKA TURNIEJU NEGOCJACYJNEGO

(Czas trwania: 2h) Uczestnicy będą podzieleni na 6-cio osobowe wirtualne “stoliki negocjacyjne”

ETAPY GRY:

  • PRZYGOTOWANIE DO NEGOCJACJI – gracze mają czas, aby przygotować się do rozmów tworząc własną strategię. Ten etap odbywa się w parach (telefon, Skype) – 30 minut,
  • WŁAŚCIWE NEGOCJACJE – gracze spotykają się przy stole negocjacyjnym, żeby dojść do porozumienia. Ten etap odbywa się w 6-cio osobowych wirtualnych “stolikach negocjacyjnych” (Teams, Zoom),
  • OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCÓW I PODSUMOWANIE ROZGRYWKI –   Uczestnicy przy wsparciu moderatora/trenera przeanalizują przebieg rozgrywki oraz omówią doświadczenia z gry.  Ten etap odbywa się w całej grupie za pomocą narzędzi umożliwiających zaangażowanie każdego uczestnika.  

DZIEŃ II - SPOTKANIE ON-LINE

(Czas trwania: 90 min) Przeniesienie wniosków z gry na rzeczywistość zawodową uczestników SPOTKANIE OPCJONALNE

To spotkanie pozwala pogłębić efekt edukacyjny turnieju. Uczestnicy wymienią się dobrymi praktykami w obszarze negocjacji oraz prowadzenia ważnych rozmów.  Odniosą swoje doświadczenia z gry do rzeczywistości zawodowej.  

Spotkanie będzie moderowane przez trenera.  

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. warsztatów opartych o gry i symulacje oraz sprawdzić, gdzie możesz je wykorzystać w swojej organizacji – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 22 468 85 52.

Sprawdź się w negocjacjach! Atrakcyjny teambuilding online

Operacja Strike Fighter to jedna z najciekawszych propozycji w portfolio Pracowni Gier Szkoleniowych. Stacjonarna wersja gry w 2009 roku zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie NASAGA w USA.

Jest to gra szkoleniowa o wszechstronnych zastosowaniach – w pewnych kontekstach może posłużyć jako szkolenie negocjacyjne, w innych będzie atrakcyjną integracją online dla wymagających zespołów. Gra świetnie sprawdza się w warunkach stacjonarnych, ale nie traci nic ze swoich atutów, rozgrywana zdalnie.

Turniej Negocjacyjny Strike Fighter to świetny pomysł na teambuilding online dla managerów, jak i dla specjalistów. Rozgrywka postawi przed uczestnikami ambitne zadanie pogodzenia interesów trzech stron. Gracze wezmą udział w negocjacjach na wysokim szczeblu, wcielając się w przedstawicieli sił zbrojnych USA. Proces będzie bardzo wciągający, rywalizacja między zespołami zacięta, a wypracowany w toku negocjacji kompromis na pewno nie zadowoli wszystkich. Gdy opadną emocje, gracze uświadomią sobie, że aby dobrze negocjować, trzeba poznać racje partnerów, uważnie słuchać i wykazywać zdolność do kompromisu, jednocześnie nie tracąc z oczu własnych priorytetów. Prawdziwie zgrany zespół to taki, który potrafi rzeczowo, ale stanowczo dyskutować i skutecznie prezentować swoje racje. Doświadczenie rozgrywki Turnieju Strike Fighter na pewno przyniesie cenne refleksje, zintegruje zespół, ale co najważniejsze – dostarczy uczestnikom ambitnej, wciągającej rozrywki. Dzięki tej grze, przekonasz się, że integracja i rywalizacja to nie są pojęcia wykluczające się.


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA