fbpx
Wyzwania zespołów

Microsoft Teams bez tajemnic!

Microsoft Teams i Pracownia Gier Szkoleniowych

W połowie marca świat stanął oko w oko z koniecznością natychmiastowego przestawienia na pracę zdalną. Wszelkie czynności wykonywane dotąd w biurze, trzeba przenieść do przestrzeni online, nie tracąc przy tym wydajności zespołów, skuteczności zarządzania, dostępu do baz danych, możliwości brania udziału w spotkaniach etc. Dostarczana przez Microsoft, wielofunkcyjna platforma Teams, pomaga zorganizować życie zespołów, w trybie przymusowej izolacji. ​

Warto poświęcić czas nie tylko  na nauczenie się poruszania w aplikacji, żeby w pełni wykorzystać ogromne możliwości jakie daje, ale też na poznanianie sposobów przestawienia organizacji na zupełnie nowy tryb pracy.​

Zaangażowanie, zaufanie, współpraca nabierają w zdalnej pracy zupełnie nowego znaczenia. ​

Dla kogo?

Dla wszystkich pracowników, którzy mają lub będą mieli dostęp do platformy Microsoft Teams,

Dla menedżerów, którzy szukają sposobów  wykorzystania  technologii, by służyła efektywności rozproszonych zespołów.

Jak wykorzystywać technologię, by wspierała zespoły
w efektywnej pracy?

Teams bez tajemnic!  to połączenie praktycznego szkolenia  z korzystania z  aplikacji z zestawem dobrych praktyk skutecznych zespołów rozproszonych,

Poznane zasady, ułatwią uczestnikom współpracę (zarówno w zespołach, jak i pomiędzy nimi),

Menedżerowie poznają sposoby sprawnego zarządzania i koordynacji pracy zespołów rozproszonych i działających zdalnie. 

Warsztaty są prowadzone w angażującej i interaktywnej formie webinaru.  Zachęcają do spotkań w formule online i budują  pozytywną motywację do nowych wyzwań. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ OFERCIE

SKONTAKTUJ SIĘ

Proponujemy dwie ścieżki warsztatów

Ścieżka dla managerów

Dzięki szkoleniu „Teams bez tajemnic!” menedżerowie: 

Nauczą się wykorzystywać funkcjonalności Teams w zarządzaniu zespołem (szczególnie rozproszonym). Poznają rozwiązania i aplikacje ułatwiające wspólną pracę oraz realizację współzależnych zadań przez poszczególnych członków zespołu,​

Poznają sposoby wykorzystania technologii by pomagała, a nie utrudniała:  budować zaangażowanie, rozwiązywać konflikty, prowadzić trudne rozmowy, zarządzać wiedzą i informacją, prowadzić złożone projekty, zwiększać efektywność pracy​,

Rozwiną kompetencje prowadzenia efektywnych spotkań online (jak zacząć, jak utrzymać zaangażowanie, jak budować relacje zdalnie),

Poznają sposoby wykorzystania technologii do prowadzenia spotkań online (jakie szanse otwiera zdalna forma spotkania, co zmienia technologia w sposobie prowadzenia spotkania).

Ścieżka dla pracowników

Dzięki szkoleniu „Teams bez tajemnic!” uczestnicy: 

Nauczą się wykorzystywać funkcjonalności Teams w pracy w zespole  rozproszonym. Poznają rozwiązania i aplikacje ułatwiające indywidualną i wspólną pracę oraz realizację współzależnych zadań​,

Poznają sposoby wykorzystania technologii by pomagała, a nie utrudniała:  wspólnie realizować projekty, wymieniać się informacjami, budować relacje z klientami  i współpracownikami​,

Rozwiną kompetencje prowadzenia efektywnych spotkań online(jak zacząć, jak utrzymać zaangażowanie, jak budować relacje zdalnie).

Dla Managerów

Jak pomóc zespołowi w efektywnym działaniu zdalnie? 

Zespół funkcjonujący w aplikacji Teams to duże wyzwanie dla managera, a praca w aplikacji to rewolucyjna zmiana w systemie zarządzania. Często wiąże się z nową filozofią kierowania zespołem i organizacji  pracy. 

Jak zapewnić pracownikom komfort pracy? Jakie zasady wprowadzić do zespołów zdalnych pracujących w Teams? Jak skonsolidować zespół? W jaki sposób skutecznie delegować zadania i monitorować ich wykonanie? Jak wyważyć zaufanie i kontrolę w zarządzaniu zdalnym?  

To pytania wykraczające poza zwykły opis funkcjonalności platformy. W czasie interaktywnych warsztatów poznasz dobre praktyki wykorzystywania Teams, by efektywnie pracować zdalnie w zespołach. Wspólnie wypracujemy zbiór zasad i strategię Twojego zespołu, które pomogą przetrwać trudne czasy, a także nauczymy Cię biegłego poruszania się w platformie Teams i pełnego wykorzystywania jej możliwości dla poprawy efektywności i komfortu pracy Twojej i zespołu.  

Zagadnienia:

 • Podstawowe funkcjonalności Teams​,
 • Tworzenie i funkcjonowanie zespołów,
 • Kalendarz​,
 • Dodatkowe aplikacje​,
 • Zdalna praca na plikach MS Office,
 • Czat i jego funkcjonalności​,
 • Higiena pracy zdalnej​,
 • Zarządzanie zespołami,
 • Wymiana informacji i zarządzanie wiedzą.

Dla Pracowników

Jak być efektywnym w pracy zdalnej?

Praca w aplikacji to dla nas wszystkich rewolucyjna zmiana, która wymaga nowego podejścia, zmiany filozofii działania zespole. Szkolenie pomoże, nie tylko opanować funkcje platformy Teams, ale także pozwoli oswoić się z nowym spojrzeniem na wykonywaną pracę. Na bazie interaktywnych, praktycznych ćwiczeń, nauczymy Cię biegłego korzystania z aplikacji do pracy zdalnej. Wspólnie wypracujemy przejrzyste zasady, dzięki, którym Wasza praca będzie nie tylko bardziej efektywna, ale także łatwiejsza i bardziej przyjemna​.

Zagadnienia:

 • Funkcjonalności Teams​,
 • Tworzenie i funkcjonowanie zespołów,
 • Kalendarz​,
 • Dodatkowe aplikacje​,
 • Zdalna praca na plikach MS Office,
 • Czat i jego funkcjonalności,
 • Higiena pracy zdalnej​.
*szczegóły programu zostaną wypracowane przez rekomendowanych trenerów, w oparciu o analizę potrzeb

Ramowy przebieg szkolenia

Moduł I. Podstawy Pracy w Microsoft Teams (Czas trwania: 1,5h)

 • TEAMS (status, aplikacje desktop/web/mobile) 
 • ZESPOŁY 
 • KANAŁY 
 • KANAŁY POUFNE 
 • KALENDARZ 
 • DODATKOWE APLIKACJE (plannertrelloflowswaywtyczki, zmiany, whostream)

(moduł podstawowy dla wszystkich pracowników/użytkowników ) 

Moduł II. Efektywna współpraca i komunikacja (Czas trwania: 2- 2.5 h)

 • ZDALNA PRACA NA PLIKACH MS OFFICE (recenzja, komentowanieudostępnianie) 
 • CZAT I FUNKCJONALNOŚCI CZAT : Kiedy czat, a kiedy zespół? Kiedy czat a kiedy e-mail?
 • HIGIENA PRACY ZDALNEJ: sprawdzone sposoby zarządzania energią zespołów rozproszonych.

(w wariancie menadżerskim moduł rozszerzony o aspekty zarządcze: budowa kultury współpracy, raportowanie, wymiar zaufania) 

Moduł III. Wyzwania managerskie (Czas trwania: 3h)

 • Spotkania i trudne rozmowy w rozproszeniu 
 • Jak dbać o ducha współpracy?
 • Efektywne spotkania zdalne – złote zasady 

Moduł praktyczny, w oparciu o rozgrywkę symulacji OPERACJA STRIKE FIGHTER. Praktyczne wykorzystanie wszystkich kluczowych funkcjonalności Teams.  

Gra którą wykorzystamy w szkoleniu

Operacja Strike Fighter

Strike Fighter to gra negocjacyjna, w której uczestnicy wcielą się w przedstawicieli sił zbrojnych armii USA, którzy muszą wspólnie wybrać samolot, który zadowoli wszystkich zainteresowanych. Każda z trzech sił – Air Force, Marines i Navy ma swoje priorytety oraz wymagania, jednak by osiągnąć cel, gracze będą musieli znaleźć kompromis. W trakcie negocjacji gracze muszą nie tylko używać racjonalnych argumentów i forsować swoje stanowisko, ale także uważnie słuchać innych i uwzględniać wiele dodatkowych czynników, takich jak: cena samolotów, dodatkowe wyposażenie, zapotrzebowanie itd.

W wersji online nacisk w grze kładziemy przede wszystkim na pokonywanie trudności w organizacji i prowadzeniu spotkań na wideoczacie. Strike Fighter w tym wariancie uczy nie tylko skutecznych negocjacji pod presją czasu, ale także skutecznej pracy w zespole rozproszonym i umiejętności dogadywania się w warunkach niepełnej informacji.

W kontekście Teams to mogą przejść sami przez cały proces od strony uczestnika jak wygląda proces dołączania do zespołu, płynnego poruszania się między kanałami i zespołami, rozmowami. Można też zwrócić uwagę o co trzeba zadbać wprowadzając nowego członka lub klienta w świat teamsJak używać poszczególnych wtyczek takich jak planerdzielone dokumenty, notatki ze spotkania itp, które zwiększają skuteczny przepływ informacji i efektywność pracy zespołu rozproszonego.

Narzędzia

Pracujemy wykorzystując takie narzędzia jak
Warsztaty całkowicie w formie ON-LINE dla zespołów, które spotykają się zdalnie.

Każdy uczestnik musi być wyposażony w komputer z zainstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym wideokonferencję, kamerę, słuchawki i mikrofon oraz odpowiedni dostęp do Internetu.

RÓŻNORODNE FORMY PRACY
Koncentracja uwagi i zaangażowanie uczestników są podstawą efektywnego spotkania. Interaktywne narzędzia, ćwiczenia praktyczne, merytorycznie materiały i profesjonalna facylitacja tworzą sprzyjające zaangażowaniu środowisko uczenia się.

WSPÓŁPRACA Z INNYMI
Uczestnicy będą pracować zarówno w całej  grupie, jak i w podziale na mniejsze zespoły (tematyczne lub funkcyjne). Będą zachęcani do dzielenia się dobrymi praktykami i wnioskami.

PROFESJONALNA MODERACJA
Osoby prowadzące warsztaty mają przygotowanie praktyczne i wiedzę z zakresu pracy zdalnej. Będą moderować dyskusje w grupach oraz prowadzić miniwykłady oraz wspierać technicznie prace uczestników.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. warsztatów opartych o gry i symulacje oraz sprawdzić, gdzie możesz je wykorzystać w swojej organizacji – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 22 468 85 52.

Microsoft Teams – więcej niż aplikacja

W połowie marca świat stanął oko w oko z koniecznością natychmiastowego przestawienia na pracę zdalną. Wszelkie czynności wykonywane dotąd w biurze, trzeba przenieść do przestrzeni online, nie tracąc przy tym wydajności zespołów, skuteczności zarządzania, dostępu do baz danych, możliwości brania udziału w spotkaniach etc. Dostarczana przez Microsoft, wielofunkcyjna platforma Teams, pomaga zorganizować życie zespołów, w trybie przymusowej izolacji i rozproszenia. Dzięki niej jesteśmy w stanie efektywnie współpracować, mimo dzielącej nas odległości. Warto poświęcić czas na nauczenie się poruszania w aplikacji Microsoft Teams, żeby w pełni wykorzystać ogromne możliwości jakie daje. Dzięki Pracowni Gier, nauka może być szybka, skuteczna i całkiem przyjemna.

Praca w aplikacji MS Teams to dla nas wszystkich rewolucyjna zmiana, która wymaga nowego podejścia, zmiany filozofii. Szkolenie MS Teams bez tajemnic pomoże, nie tylko opanować funkcje platformy Teams, ale także pozwoli oswoić się z nowym spojrzeniem na wykonywaną pracę. Co ważne, poruszania się w programie uczymy się w praktyce. Uczestnicy biorą udział w grze symulacyjnej Operacja Strike Fighter. Wykonują zadania w emocjonującej grze, jednocześnie nabierając biegłości w korzystaniu z aplikacji do pracy zdalnej. Taka forma powoduje, że łatwiej i szybciej przyswajamy informacje, a umiejętności przychodzą łatwo i bez wysiłku. Po zakończeniu gry, wspólnie wypracujemy przejrzyste zasady, dzięki, którym Wasza praca będzie nie tylko bardziej efektywna, ale także łatwiejsza i bardziej przyjemna. Szkolenie dostępne w wersji dla zespołów lub dla managerów.


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA