fbpx

Projekt MARS

Projekt Mars Pracownia Gier Szkoleniowych

Uczestnicy gry wcielają się w rolę kolonizatorów na Marsie. Ich zadaniem jest wybudowanie w trakcie 3 miesięcy (3 rund) dobrze prosperującej bazy kosmicznej. Każda runda składa się z fazy dokładnego planowania oraz bardzo szybkiej i intensywnej fazy realizacji, kiedy gracze muszą wdrożyć swoje plany w życie. 

Każde zadanie ma określony priorytet oraz wartość punktową. Niektóre zadania są niezbędne do powodzenia całej misji, a inne jedynie kuszą wysoką liczbą punktów.

Po każdej rundzie uczestnicy podsumowują swoja pracę, weryfikują plan.

Gra ilustruje sposób pracy Agile – krótkie sprinty, podsumowania i weryfikacja, oraz funkcja scrummastera. Jest okazją do przyjrzenia się i doświadczenia praktyk agile’owych.

Uczestnicy ćwiczą

planowanie działań​,

weryfikację założeń​,

priorytetyzację zadań​,

zarządzanie informacjami,

zarzązanie zadaniami i zespołem,

efektywną współpracę​,

działanie pod presją czasu.

Przebieg gry w wersji online

Czas trwania: 60 minut
Liczba graczy: 4 – 12
Aplikacja: Zoom / WebexMiro

Grupa spotyka się na platformie online, w podziale na mniejsze zespoły realizują zadanie na współdzielonej tablicy Miro, na której przygotowane są wytyczne i  narzędzia niezbędne do wykonania zadania. 

Jedna grupa to max. 4 osoby.  Istnieje możliwość pracy równoległej trzech grup (każda w oddzielnym kanale/breakout roomie).

Projekt Mars Pracownia Gier Szkoleniowych

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. warsztatów opartych o gry i symulacje oraz sprawdzić, gdzie możesz je wykorzystać w swojej organizacji – skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 22 468 85 52.


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA