01
Feb

 

TRIP_bilet_mail news

Już 26 lutego wyjątkowa okazja by spotkać się z nami w Poznaniu, podczas pokazowych warsztatów z naszą najnowszą grą TRIP – Team Roles in Project.

Nowe projekty często wymagają współpracy z ludźmi innych działów, obszarów firmy, a to z kolei wymaga od lidera projektu szczególnej dbałości o potrzeby i interesy uczestników tych przedsięwzięć.

Specyfika pracy w każdej komórce jest inna, podobnie jak bardzo różny jest stopień znajomości skutecznych zasad realizacji projektów. Dużym wyzwaniem jest znalezienie wspólnego języka w świecie projektów. Multidyscyplinarne zespoły, których członkami są zarówno eksperci IT, marketingu, sprzedaży czy przedstawiciele innych części biznesu (w tym HR), muszą szybko ustalić wspólne reguły gry, znaleźć sposób na płynną komunikację, podział ról czy rozwiązywanie problemów. Przychodzimy z nieco innych mikrokultur naszej organizacji, ale w projekcie musimy działać wspólnie, dobrze się rozumieć i mieć patent na efektywność.

Warsztaty z grą „TRIP” pokazują, że sukces projektu nie jest możliwy bez wkładu każdej z funkcji (choć mogą się one bardzo od siebie różnić specyfiką pracy). Uczestnicy będą mieli okazję przekonać się, że proste rozwiązania mogą okazać się bardzo przydatne w podniesieniu efektywności mieszanych zespołów projektowych.

Dlaczego warto wziąć udział ?

Zadania, z którymi mierzą się gracze w trakcie warsztatu TRIP zostały zaprojektowane tak, aby każdy podjął się funkcji do jakiej ma predyspozycje, poznał ją i ją rozwijał.

    • Rozwianie mitu o liderze zespołu, jako osobie, która jednoosobowo wszystkim kieruje
    • Zrozumienie istotności dobrej współpracy i komunikacji w ramach zespołu projektowego
    • Przekonanie się w praktyce, jak pomocne jest wspólne zaplanowanie działań
    • Dostrzeżenie prostych praktyk, które mogą dopomóc w podniesieniu efektywności zespołu

Warsztaty są zaprojektowane jako element szkolenia liderów i członków zespołów projektowych w organizacji. Uczestnicy otrzymają wskazówki na przygotowanie zespołu projektowego do rozpoczęcia pracy w strategicznym projekcie i wsparcia procesu ujednolicania zasad prowadzenia projektów w firmie. Wszystko, podczas interaktywnej gry szkoleniowej, która w atmosferze zabawy, dostarczy wielu doświadczeń i cennej wiedzy.

Uczestnicy warsztatów zmierzą się z ciekawym lecz wymagającym projektem, który muszą zrealizować. Zaobserwujemy typowe wyzwania, które rodzą się pod presją czasu, jak niełatwa komunikacja w zespole, wspólne zrozumienie zakresu i ograniczeń czy dylemat: na czym się skupić? Raczej uwierzymy w sukces czy się zniechęcimy? Kilka prostych podpowiedzi metodycznych powinno znacząco pomóc! W końcu – last but not least – zastanowimy się, jak należy rozumieć role, które pełnimy w projekcie, aby pracowało nam się efektywniej.

Michał Kopczewski, Trener, Konsultant, Doradca, Pracownia Gier Szkoleniowych

Prowadzący

Michal_Kopczewski_Pracownia Gier - Copy

Michał Kopczewski, Trener, konsultant, doradca

Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami i doskonalenia procesów w organizacjach, konsultant, trener i autor książek z zakresu zarządzania projektami, prowadzi działalność doradczą pod własną marką oraz czynnie współpracuje z Pracownią Gier Szkoleniowych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Karierę doradczą rozpoczął w Arthur Andersen (1996), pracował także dla PWC , IBM Business Consulting Services oraz Trio Management.  Od ponad dwudziestu lat doradza przedsiębiorstwom w efektywnym zarządzaniu projektami, optymalizacji procesów biznesowych, a także pomaga firmom umiejętnie przeprowadzać zmiany i optymalizować struktury organizacyjne. Swoją działalność konsultingową wzbogaca prowadzeniem szkoleń i warsztatów z obszaru efektywności zarządzania. Autor książek „Alfabet zarządzania projektami” (Onepress, 2009 – I wydanie; 2015 – II wydanie) oraz „Praktyczne lekcje zarządzania projektami” (Onepress, 2013), a także licznych artykułów z zakresu zarządzania. Jest prezesem Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie. Zajmuje się popularyzacją gry w golfa. Jest autorem książki „Czego uczy nas golf?” (Processum, 2017), dostępnej na stronie internetowej www.golfuczy.pl.

Lokalizacja i czas

YouNick Technology Park Sp. z o.o.
ul. Krzemowa 1, Złotniki
62-090 Suchy Las

Godzina 10:30 – 15:00

Partner wydarzenia

Younick_PGS_230x130

 

 

 

 

 

Formularz zapisu

Lista uczestników została zamknięta.