lowisko 28 02 2018 pracownia gier

23 lutego Pracownia Gier zaprasza na pokaz warsztatu przy wykorzystaniu symulacji Łowisko poruszający zagadnienia efektywnej współpracy zespołów zarządzających w kontekście osiągania wspólnego celu. 

Dlaczego warto wziąć udział?

PracowniaGier_Lowisko-1Podczas spotkania zaprezentowany zostanie warsztat przeznaczony dla liderów i menedżerów zarządzających organizacją.
Warsztat oparty jest o koncepcję Elinor Ostrom, laureatki Nagrody Nobla 2009 w dziedzinie ekonomii. Wnioski z prowadzonych przez noblistkę badań, rzucają nowe światło na zagadnienie efektywnej współpracy, a szczególnie roli przywództwa i komunikacji w osiąganiu wspólnego celu.

 

Uczestnicy doświadczą:

  • Trudności w osiągnięciu celu w warunkach rywalizacji i ograniczonej komunikacji
  • Wpływu rozumienia celu na efekty działania grupy
  • Pułapek związanych z działaniem zespołowym

W konsekwencji udział w pokazie będzie okazją do:

  • Poznania sposobów radzenia sobie z pułapkami społecznymi
  • Zweryfikowania osobistej reakcji na wyzwania pracy grupowej, jak wywieranie wpływu i motywacja
  • Poznania możliwości wykorzystania symulacji Łowisko w działaniach rozwojowych

Agenda spotkania

09:00-09:15 Prezentacja Pracowni Gier oraz metody
09:30-10:00 Wprowadzenie do gry
10:00-11:40 Gra symulacyjna Łowisko
11:40-12:00 Przerwa kawowa
12:00-13:00 Omówienie doświadczenia z gry oraz mechanizmów, które się w niej ujawniają
13:00-13:30 Wykorzystanie gry symulacyjnej Łowisko w rozwoju zespołów i organizacji oraz prezentacja projektu Game Changers Academy, w którym także gra Łowisko zostanie wykorzystana

Dla kogo?

Do udziału w pokazie zapraszamy osoby pracujące w działach HR, odpowiedzialne za projektowanie rozwiązań szkoleniowych i rozwojowych. Menedżerów i liderów organizacji, którzy poszukują efektywnych i atrakcyjnych metod rozwoju kompetencji zarządczych i przywódczych w swoich organizacjach oraz osoby odpowiadające za wdrażanie zmian i nowych strategii.

Firmy szkoleniowe i świadczące usługi doradczo-konsultingowe zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego partnera – Experience Corner.

Lokalizacja

Pokaz warsztatu Pracowni Gier odbędzie się 23 lutego 2017 roku w Warszawie, The Heart Warsaw, Plac Europejski 1, w godz. 9:15-14:00

Sylwetki prowadzących:

File1Joanna Średnicka

Ekspert w zakresie projektowania gier oraz badań organizacji. Z wykształcenia socjolog. Partner zarządzający i współzałożycielka Pracowni Gier Szkoleniowych. Badacz kultury organizacyjnej, jej procesów i modeli działania. Specjalizuje się w analizie zmian i procesach HR zachodzących w firmach. Zrealizowała ponad 1000 godzin interwencji i programów rozwojowych w oparciu o gry i symulacje. Jest członkiem i certyfikowaną projektantką NASAGA (North American Simulation and Gaming Association). Jako Wykładowca współpracuje ze Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Warszawskim, Collegium Civitas. Ekspert międzynarodowych konferencji projektowania gier dla biznesu.

Tomek4 (2)

Tomasz Cichocki

Ekspert w zakresie innowacji i transferu technologii oraz trener. Jego zasadniczym obszarem kompetencji jest zarządzanie zmianą, współpraca i komunikacja w zespole. Szkoleniami zajmuje się od 2004 roku. Specjalista w zakresie prowadzenia projektów w zespołach rozproszonych, w tym zarządzanie zespołami rozproszonymi w projektach międzynarodowych. Z Pracownią współpracuje od 2008 roku. Jest absolwentem Szkoły Trenerów Biznesu Grupy TROP. Doświadczenie zdobywał podczas pracy w Polskim Radiu, Tok FM, grupie France Telecom i firmie doradczej KPMG. Zajmował się także innowacyjnością i transferem wiedzy, w tym projektami Komisji Europejskiej. Prowadził szkolenia m.in. dla PZU, PKN Orlen, Netii, BGŻ, UPC, Siemens, PARP. Przeprowadził ponad 1500 godzin szkoleń, w tym ponad 500 z wykorzystaniem gier symulacyjnych.