full
color
#666666
http://pracowniagier.com/wp-content/themes/zap2-installable/
http://pracowniagier.com/
#009999
style2
22 468 85 52
Puławska 39/2, Warszawa

Wyjść poza kodeksy

Zbliżenie prawa i nauki do praktycznej mądrości

INPRIS


Grube kodeksy, tysiące paragrafów do zapamiętania – tak jawi się edukacja prawnicza i tak w rzeczywistości wygląda. Czy można uczynić ją bardziej praktyczną – nastawioną nie tylko na zapamiętywanie ale przede wszystkim na kształcenie umiejętnego rozwiązywania problemów?Zmianą edukacji prawniczej postanowił zająć się Instytut Prawa i Społeczeństwa INPRIS. Celem projektów Instytutu jest nie tylko kształcenie kompetencji prawnikom niezbędnych – skutecznych negocjacji, rozwiązywania problemów, zbierania i analizy informacji, pisania skomplikowanych umów – ale także, co niezwykle rzadkie w polskim kontekście, zwiększenie umiejętności pracy w interdyscyplinarnych zespołach, żeby wzbogacić patrzenie na świat o perspektywę inną niż prawnicza.

Obu tym celom służą gry i symulacje szkoleniowe, które INPRIS przy wsparciu Pracowni Gier Szkoleniowych wplata w swoje działania.

Izrael i Palestyna jako poligon prawniczych umiejętności


Tak narodził się Water Negotiation Project czyli półroczny projekt edukacyjny dla studentów prawa i ekonomii z UW i SGH, będący symulacją negocjacji między Izraelem a Palestyną. Przez pół roku przyszli prawnicy i ekonomiści rozgryzali problem podziału wody między te dwa państwa po to, żeby w finalnym spotkaniu podpisać umowę-kontrakt regulującą wzajemne relacje w tym zakresie. W symulację wplecione były również gry szkoleniowe, dzięki którym ćwiczyli swoje umiejętności negocjacyjne na kolejnych poziomach zaawansowania. Studentom nieustannie towarzyszyli eksperci: z Izraela i Palestyny – w zakresie spraw międzynarodowych, z Polski – w zakresie negocjacji.

O projekcie ustami ekspertów„W skali Polski to wyjątkowy projekt z kilku względów. Ćwiczenie umiejętności negocjacyjnych jest wciąż rzadkością na polskich uczelniach. Chcieliśmy przyczynić się do przygotowania uczestników do intelektualnego i emocjonalnego mierzenia się ze sporami. Nawet, gdy będą musieli je prowadzić w sytuacji napięcia i skomplikowanego przedmiotu sporu. ” mówi Wojciech Jarosiński, prawnik koordynujący Water Negotiation Project w INPRIS.

A co myślą sami uczestnicy?


Opinie z badania przeprowadzonego po zakończeniu projektu:

„Uważam, że udział w tym projekcie to naprawdę cenne i niepowtarzalne doświadczenie.
Wykorzystanie gier w projekcie oceniam jako bardzo wartościowe.
Z pewnością dłużej pamięta się to, co przeżyło się samemu.
Podczas tworzenia projektu umowy często nawiązywaliśmy do doświadczeń i wniosków wyniesionych z gier.
Super!”

twoje-prawo-2twoje-prawo-2twoje-prawo-1

 

seta
default
Ładuję...
link
#5C5C5C
on
loading
off