full
color
#666666
http://pracowniagier.com/wp-content/themes/zap2-installable/
http://pracowniagier.com/
#009999
style2
22 468 85 52
Puławska 39/2, Warszawa

Postawy proklienckie

Koncentracja na kliencie jako element kultury organizacyjnej

Wykorzystanie gry on-line w procesie wdrażania postaw proklienckich wśród pracowników


500 osób – 12 miesięcy

Wyzwanie

Dynamicznie rozwijająca się firma z ambicjami dogonienia lidera rynkowego postanawia zbudować kulturę organizacyjną stawiającą klienta na pierwszym miejscu. Firma zdobywa coraz więcej klientów i zatrudnia kolejnych pracowników. Niezależnie od działu, wartością jest, aby pracownicy mieli świadomość, że odbiorcą wszystkich działań jest klient. Zwiększenie świadomości i motywacji pracowników wpłynie pozytywnie na zadowolenie klientów, a przez to na sprzedaż.

Rozwiązanie


By zainspirować wszystkich pracowników do większego wyczucia na potrzeb klientów firma wprowadza całoroczny projekt pod hasłem Klientomania. Obok intranetowej gry w odcinkach, w której uczestnicy rozwiązywali dylematy z obszaru obsługi klienta, sprzedaży i budowy wizerunku, każdy dział przechodził przez szkoleniową grę decyzyjną rozgrywaną podczas spotkań zespołów i wyjazdów integracyjnych. W grze pracownicy wcielali się w członków zarządu pewnej firmy, wrzuceni w nieoczywiste sytuacje musieli wybierać pomiędzy koniecznością maksymalizacji zysku a inwestowaniem w zadowolenie klientów. Okazuje się, że zysk związany jest z mądrym podejściem do klienta: nie chodzi o to, aby przeinwestować, ale żeby mieć na uwadze jego zadowolenie w codziennych, małych sprawach.

Rezultaty

Wszystkie działy firmy przeszły przez wspólne doświadczenie, które uzmysławiło, że zadowolenie klienta nie wymaga olbrzymich nakładów finansowych i nie jest uzależnione tylko od kosztownych inwestycji w dziale sprzedaży i obsługi klienta. Liczą się małe gesty, pomysły, innowacyjne podejście na każdym stanowisku. Doświadczenie gry stało się podstawą do budowania tej świadomości w całej organizacji.

POSTAWY PROKLIENCKIE
postawy proklienckie

 

seta
default
Ładuję...
link
#5C5C5C
on
loading
off