full
color
#666666
http://pracowniagier.com/wp-content/themes/zap2-installable/
http://pracowniagier.com/
#009999
style2
22 468 85 52
Puławska 39/2, Warszawa

Integracja po fuzji

Budowa zaufania i podstaw współpracy

Gra symulacyjna w procesie łączenia dwóch organizacji


Spotkanie 110 menedżerów – dwie organizacje – dwie kultury organizacyjne.

Wyzwanie

W połowie 2008 roku połączyły się dwie firmy telekomunikacyjne. W związku z fuzją pojawiły się następujące wyzwania:

  • Jak przygotować menedżerów obu firm do efektywnej pracy w jednym zespole?
  • Jak z dwóch różnych kultur organizacyjnych wydobyć to co twórcze i nie stworzyć nowych podziałów?
  • Jak zbudować atmosferę otwartości i zaufania w sytuacji trudnych zmian?

Prezes połączonych firm wspierany przez dział HR poszukiwał narzędzia, które inteligentnie i skutecznie zintegrowałoby zespół. Chodziło o sposób, który zwraca uwagę zespołu na wspólne wyzwania, daje okazję do wspólnych doświadczeń i pozytywnie zmotywuje do współpracy.

Rozwiązanie

W sierpniu 2008 roku 110 menedżerów spotykało się na grze symulacyjnej. W mieszanych zespołach objęli konkurujące ze sobą firmy. Zwycięstwo zapewniła sobie ta z firm, która najlepiej odczytała potrzeby klienta, skutecznie i z pomysłem reagowała oraz nie dała się wyprzedzić konkurencji.

Cel zadania został zrealizowany dzięki temu, że cały zespół poznał się podczas wspólnego działania, musiał wypracować model współpracy, efektywne formy komunikacji i podzielić się wiedzą.

Rezultaty

Gdy łączą się zespoły pochodzące z dwóch różnych organizacji do zwyczajowych problemów komunikacyjnych dochodzi nieufność i obawy o przyszłą działalność, więc najlepsze co można wtedy zapewnić ludziom, to dać im szansę na poznanie i dotarcie się w bezpiecznym środowisku symulacji.

Właśnie dzięki grze ponad sto osób zgromadzony w jednym miejscu wspólne przeżyło podobne doświadczenie. Stanęli w obliczu tych samych sytuacji i zaobserwowali te same mechanizmy, przełamali bariery w komunikacji i wspólnie zdiagnozowali czekające ich wyzwania.

Opinie uczestników


W grze potwierdziło się, że w pracy ogromnie ważne są czytelne zasady, czyli kto co robi i za co jest odpowiedzialny. Ludzie muszą poza tym widzieć całość obrazu. Niezwykle pozytywne było zaangażowanie wszystkich.

To był prawdziwy test otwartości i dynamiki pracy zespołowej. Zaskoczyło mnie też, jak szybko minął czas i jak fajnie pracowaliśmy w nowym, nieznanym składzie.

integracja-po-fuzji-490px

 

 

seta
default
Ładuję...
link
#5C5C5C
on
loading
off