full
color
#666666
http://pracowniagier.com/wp-content/themes/zap2-installable/
http://pracowniagier.com/
#009999
style2
22 468 85 52
Puławska 39/2, Warszawa

EURO 2011

Rozegraj unię po swojemu!

Cel projektu


Celem projektu była promocja wiedzy na temat Unii Europejskiej w kontekście polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Zarówno uczniowie jaki i nauczyciele byli zachwyceni nietypową formułą projektu: uczniowie zdobywali i sprawdzali swoją wiedzę w grach internetowych na portalu Facebook oraz w symulacjach obrad Rady, które odbywały się w lokalnych bibliotekach publicznych.
Najlepsze drużyny z całej Polski spotkały się 29 czerwca w Belwederze na spotkaniu z Prezydentem Komorowskim
Obejrzyj film z jednej z rozgrywek i poczytaj relacje uczestników

„Takie symulacje to dobry pomysł na pobudzanie zainteresowania i przygotowywanie obywateli do zajmowania się ważnymi sprawami kraju.” powiedział Prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z młodzieżą

Rozegraj Unię


O prezydencji u prezydenta czyli symulacje i gry edukacyjne „euro 2011 – rozegraj unię po swojemu”.

  • 45 tysięcy rozgrywek na portalu Facebook
  • 45 bibliotek publicznych w 6 województwach
  • 1500 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
  • Wielki finał 29 czerwca na spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim w Belwederze

To bilans projektu „Rozegraj Unię”, zrealizowanego przez Fundację Civis Polonus we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Pracownią Gier Szkoleniowych Projekt. Partenerem projektu było Misterstwo Spraw Zagranicznych.

JAK DO TEGO DOSZŁO?


Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zdecydowała się stworzyć program aktywizacji bibliotek, który zwróci uwagę nauczycieli oraz bibliotekarzy na sprawy Unii Europejskiej i nadchodzącej prezydencji Polski w UE. Fundacja wybrała program oparty na grach.

Powstała interaktywna gra społecznościowa oraz symulacja obrad Rady Unii Europejskiej przeznaczona do rozgrywania w bibliotekach. W krótkich, indywidualnych grach internetowych uczestnicy poznają historię, życie codzienne, instytucje i walutę Unii Europejskiej. Każdy uczestnik może przystępować do gry wielokrotnie, odpowiadając na zmieniające się pytania. Dzięki temu gromadzi na swoim koncie coraz większą liczbę punktów i jednocześnie poszerza swoją wiedzę zdobywając kolejne poziomy w grze – droga prowadzi od „Eurozera” do „Eurowymiatacza”. Dodatkowo swoją wiedzą może pochwalić się przed znajomymi, status poziomu osiągniętego w grze jest widoczny dla wszystkich, wprowadza to element rywalizacji i silnej motywacji.
ZAGRAJ NA FACEBOOKU

Rozgrywki zespołowe są natomiast symulacjami obrad Rady Unii Europejskiej. Uczniowie, wcielając się w role poszczególnych Państw negocjując muszą wypracować wspólne decyzje. Mogą więc nauczyć się, w jaki sposób debatować oraz jakie decyzje może podejmować Rada Unii Europejskiej.

Gry Pracowni są elementem działań towarzyszących sprawowaniu przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Projekt jest realizowany w czterech województwach przez Fundację Civis Polonus. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Opinie


Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego tak podsumowała współpracę z Pracownią Gier Szkoleniowych:

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego współpracowała z Pracownią Gier Szkoleniowych przy okazji realizacji projektu „Rozegraj Unię po swojemu” . Pracownia Gier Szkoleniowych była odpowiedzialna za stworzenie koncepcji, za realizację oraz testowanie gry multimedialnej pt. „Rozegraj Unię” oraz jej angielskiej wersji „EuroQuest”.

W trakcie współpracy zespół Pracowni Gier Szkoleniowych wykazał się otwartością, profesjonalizmem, a także kreatywnym oraz partnerskim podejściem.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jest otwarta na realizację kolejnych wspólnych przedsięwzięć w przyszłości.

Prezydent

 

seta
default
Ładuję...
link
#5C5C5C
on
loading
off