full
color
#666666
http://pracowniagier.com/wp-content/themes/zap2-installable/
http://pracowniagier.com/
#009999
style2
22 468 85 52
Puławska 39/2, Warszawa

Co wie młody obywatel o kapitale społecznym?

Symulacja projektów uczniowskich dla centrum edukacji obywatelskiej

Program Młody Obywatel


Już drugi rok Centrum Edukacji Obywatelskiej prowadzi program Młody Obywatel, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej. Młodzi ludzie, biorący udział w programie dowiadują się jak działać i zmieniać swoje najbliższe otoczenie . W jaki sposób? Po pierwsze wyruszają w teren i szukają co można zrobić na rzecz swojej społeczności lokalnej, po drugie planują konkretne działania i je realizują.

Zaradno


Przy okazji tegorocznej edycji programu Centrum Edukacji Obywatelskiej postanowiło wzbogacić program o element symulacji. O pomoc poprosiło Pracownię Gier Szkoleniowych.„Zaradno” będzie rozgrywane w klasach, biorących udział w programie Młody Obywatel. Jest ono zaprojektowane tak, by żaden nauczyciel nie miał kłopotów z przeprowadzeniem symulacji samodzielnie. Celem symulacji jest otwarcie oczu młodym obywatelom na ludzi i instytucje, które mogą być pomocne przy realizacji projektów, a które przy tym są „w zasięgu” uczniów. Uczestnikom symulacji przekazana również zostanie podstawowa wiedza z zakresu zarządzania projektem.

Potrzebę przeszkolenia uczniów w tych obszarach zdiagnozowało CEO po zeszłorocznej edycji Młodego Obywatela. Koordynatorzy programu zauważyli, że podczas realizacji swoich projektów uczniowie nie zawsze wiedzą, gdzie w swoim otoczeniu mogą szukać wsparcia. Dobrym rozwiązaniem tego problemu okazała się być symulacja.

„Zaradno” okazało się być sukcesem.

Mogę powiedzieć, że pierwsze warsztaty już za nami i odbiór gry był pozytywny – napisała nam Judyta Ziętkowska, koordynatorka programu Młody Obywatel z Centrum Edukacji Obywatelskiej – Grupa jest zadowolona i twierdzi, że gra podobała jej się najbardziej z całych zajęć.

seta
default
Ładuję...
link
#5C5C5C
on
loading
off